Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

«З жестовою мовою я рівноправний!» +видео

  16/09/2016     3 103      Paul    

Міжнародний тиждень глухих — під гаслом

 

«З жестовою мовою я рівноправний!»

 

 

 

 

Цього року Міжнародний тиждень глухих відзначатиметься в усьому світі з 19 по 25 вересня під гаслом «З жестовою мовою я рівноправний!».

Слід нагадати, що вперше Міжнародний тиждень глухих відзначався у 1958 році у Римі (Італія). Відтоді цей захід щорічно організовується в останній повний тиждень вересня. І це справді глобальна подія! Впродовж цього тижня спільнота глухих докладає зусиль, щоб привернути належну увагу міжнародних правозахисних інстанцій і світової громадськості на вирішення проб­лем нечуючих громадян, забезпечення їхніх прав і свобод.

У цьому році нечуюча спільнота збирається разом відзначити 10­річчя з дня затвердження Організацією Об’єднаних Націй Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю і схвалити нещодавно затверджені в ООН Цілі Поступального Розвитку.

Збірку матеріалів для проведення кампанії щодо відзначення Міжнародного тижня глухих можна знайти за посиланням https://goo.gl/Rd8cFq. Ці безкоштовні матеріали до­зволяється вільно використовувати для рекламування Міжнародного тижня глухих і проведення його відзначення як події глобального масштабу.

 

Запам’ятайте ключові гасла нинішньої кампанії:

 

 

 

Наполягаймо на першочерговому фундаментальному праві глухої людини оволодіти рідною мовою від народження. Якнайшвидше оволодіння глухими немовлятами жестовою мовою забезпечить їм повноцінне спілкування з дорослими людьми й цим розвине їх когнітивні й соціальні навички. Глухим дітям необхідний доступ до жестової мови з народження.

 

 

Наполягаємо на визнанні жестової мови в якості універсального лінгвістичного засобу висловлення глухими людьми своїх думок, ідей та емоцій. Жестова мова є повністю функціональною — з власним синтаксисом, морфологією і структурою. Вона задовольняє всі наукові вимоги, які визначають поняття «мова». Це підтверд­жено багатьма систематичними лінгвістичними дослідженнями жестової мови, починаючи з кінця 1970­х років.

 

 

Наполягаємо, що всі зацікавлені сторони мають визнати потребу глухої дитини у білінгвальному навчанні й зрозуміти, яким саме чином якісне білінгвальне навчання має відбуватись у жестомовному оточенні. Білінгвальне навчання базується на соціально-культурному підході з використанням жестової мови як мови інструктажу в усіх навчальних предметах з обов’язковим сильним наголосом на навчанні читанню і писемному мовленню, яким користуються в конкретній країні або конкретному товаристві.

 

 

Наполягаймо на визначенні терміну «глухі люди» як «люди, що належать до куль­турної та лінгвістичної спільноти й користуються жестовою мовою як рідною, іна­кше кажучи, природною мовою спілкування».

 

 

Наполягаємо, що глухим людям потрібний, як і будь-якій іншій людині, повний доступ до можливостей брати активну участь в особистому, публічному й політичному житті. Дуже важливо забезпечити глухим людям можливість виконувати роль лідерів, щоб вони самі мали можливість добиватись своїх прав і самі долучались до всіх процесів, пов’язаних з їх особистим життям. Ця директива є відображенням вже добре відомого гасла — «Ніщо про нас без нас самих».

 

 

Глухим людям необхідно надавати доступ до публічної інформації та публічних послуг за допомогою перекладу жестовою мовою або різних видів субтитрування, зокрема субтитрування великими літерами діалогів героїв фільму.

 

 

Гарні знання жестової мови на рівні спілкування і взаєморозуміння, а також забезпеченість послугами перекладачів жестової мови дають, по суті, змогу глухим людям займатись будь­якою працею. Важливо, щоб всі глухі люди намагались знайти собі роботу до вподоби, яка б відповідала їхнім інтере­сам і компетенції. Головні бар’єри на шляху до зайнятості глухих виникають саме внаслідок недоступності для них робочого середовища, а не через їх нездатність чути.

 

 

Наполягаємо на забезпеченні глухих доступом до освіти, професійного навчання і постійного підвищення рівня кваліфікації та розвитку знань і вмінь, які є ключовими факторами для отримання і збереження глухою особою спеціальності й зарплати, які, у свою чергу, дозволяють глухим вес­ти незалежний спосіб життя.

 

Інформація ВФГ.
Переклад К. МАЗАНОВА.

 газета Наше Життя

«З жестовою мовою я рівноправний!» +видео

2016-09-16
Відео / Актуальна тема https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2016-09/1473940386_s-zhestovym-yazykom-ya-ravnopravyy.jpg

Цього року Міжнародний тиждень глухих відзначатиметься в усьому світі з 19 по 25 вересня під гаслом «З жестовою мовою я рівноправний!».

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ