Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Місія здійснена! Я можу чути! +видео

  26/04/2016     1 308      Paul    

 

Ці два дні — 4 та 5 квітня 2016 року, напевне, стануть найяскравішою подією у житті Київської школи­інтернату № 6 за останній рік, а головне — початком нового життя у світі звуків для її вихованців. Адже саме у ці дні 26 дітей отримали сучасні цифрові надпотужні слухові апарати, а медичний центр школи поповнився аудіометром.

 

Проте, почнемо з передісторії. Близько року назад до школи завітали  гості:  Джон Сімс — директор Програми гуманітарної допомоги американського «Клубу Левів», та Джим Ноес — пастор київського осередку Церкви Христової, що на Виноградарі. Гості завітали з метою дізнатися, як можна допомогти частині учнів з різними ступенями втрати слуху у слухопротезуванні, ознайомились з потребами дітей у слухових апаратах та пообіцяли повернутися, щоб надати конкретну допомогу.

Протягом року Джон Сімс в Америці спілкувався з родинами віруючих, розповідав про наших дітей. Звичайні американські люди, парафіяни Християнської Церкви з м. Грейфорд штату Техас, для кожної української дитинки придбали відповідний слуховий апарат та аудіометр для нашого закладу.

 

Наші діти — найкращі!

 

Новий аудіометр у роботі.

 

Перекладач Марина Ноес передає фото американської родини дитині на пам'ять.

 

Підбираєм вушний вкладиш індивідуально.

 

Повернувся до України Джон Сімс не сам, а з досвідченим аудіометристом Полом Граветтом. Особливо розчулило нас бажання гостей підібрати слуховий апарат для дітей навіть з дуже великою втратою слуху. І як щиро раділи всі учасники процесу: наші спеціалісти зі слухової роботи, сурдопедагоги, перекладачі, медичні працівники, діти та їх батьки, коли Пол проголошував результат обстеження: «Так! Апарат допоможе! Дитина буде чути!». Цікаво було спостерігати за дітьми, які в нових апаратах з масою емоцій на обличчях говорили: «Я чую!».

Зазначимо, що ця програма стосувалася саме тих дітей, які потребували більш потужних слухових апаратів. Отже, у спеціалістів інтернату зі слухокорекційної роботи з’явилися додаткові можливості навчити своїх вихованців розрізняти і по новому чути оточуючий світ.

Не секрет, що за сучасних умов життя школи, директору Людмилі Шевченко доводиться докладати багато зусиль, щоб заклад реорганізовувався до гідного рівня вимог сьогодення. А з новими партнерами нашого закладу розвиток та рівень надання освітніх і реабілітаційних послуг стає відповідним.

Кожна дитина, якій підібрали новий слуховий апарат, отримувала на пам’ять фотографію родини, а іноді цілих спільнот, які своїми коштами підтримали українських дітей. Тож сподіваємося, що їхнє спілкування та знайомство продовжиться.

 

Спільнота християн з Техасу, що підтримала українських дітей.

 

Київський інтернат № 6 — це вже не перший заклад, учням якого допомагає американська місія. Цей проект діє з 2002 року. За цей час встигли забезпечити високоякісними слуховими апаратами близько 670 дітей спеціальних інтернатів Донецька, Макіївки, Феодосії. На запитання: «Чому обрали саме Україну?»  директор Програми гуманітарної допомоги Джон Сімс відповів: «Так підказав нам Господь…». Та, звернувши увагу на слухові апарати за вухами у самого Джона та пастора Джима, все стає зрозумілим... Коли людина через глибину особистісного болю робить щось прекрасне та світле, тоді біль відступає і душа зцілюється.

 

Досвідчений аудіометрист Пол Граветт з картиною від українських дітей, Джон Сімс — директор Програми гуманітарної допомоги США, перекладач Марина Ноес, Джим Ноес — пастор Церкви Христової.

 

В знак подяки діти подарували всім гостям листівки з власного доробку та картину з зображенням України.

Окремої подяки заслуговують дружина та дочка пастора Джима Ноеса, які перекладали під час усієї місії, а попрацювати довелось чимало. Марина Ноес люб’язно запросила співробітників школи поліпшити свої знання з англійської, взявши участь у безкоштовній 6­тижневій програмі Len’s Start Talking.

Далі команда американської місії прямуватиме до школи-­інтернату для глухих дітей у Сумах для продовження своєї гуманітарної допомоги. До нашої школи повернуться вже у жовтні.

 

Гості відзначили ту особливо теплу, родинну та доброзичливу атмосферу у педагогічному колективі, коли долю кожної дитини спеціаліст сприймає не тільки на професійному рівні, а і як людина, яка вболіває за майбутнє своїх вихованців з відкритими та щирими сподіваннями.

 

Т. РАДЧЕНКО.

 газета Наше Життя

Місія здійснена! Я можу чути! +видео

2016-04-26
Відео / Шкільна сторінка https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2016-04/1461579408_pol-gravett-dzhon-sms-direktor-programi-gumantarnoyi.jpg

Ці два дні — 4 та 5 квітня 2016 року, напевне, стануть найяскравішою подією у житті Київської школи­інтернату № 6 за останній рік, а головне — початком нового життя у світі звуків для її вихованців. Адже саме у ці дні 26 дітей отримали сучасні цифрові надпотужні слухові апарати, а медичний центр школи поповнився аудіометром.

 

газета Наше Життя