Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Толерантні нотатки з Америки 4 (+видео)

  21/05/2014     1 587      Paul    

Начало здесь, здесь и здесь.

 

З кожним днем перебування у Сполучених Штатах за навчальною програмою професійного зростання «Толерантність до різноманіття» ставало все цікавіше та цікавіше… Учасники програми з України мали різні зустрічі з американськими організаціями інвалідів, жіночими організаціями, організаціями, що займаються питаннями підтримки сексуальних меншин… Та, звичайно ж, найбільш цікавими були зустрічі, що безпосередньо стосувалися нечуючих людей та забезпечення їх доступного і легкого життя та праці. Ми мали можливість відвідати такі організації, як «Центр життя та роботи» (Center for Living & Working, Inc. — СLW) та «Easter Seals».

 

Наша група з представниками організації  «Easter Seals».

 

Різниця між тим, що є у нас в Україні, і тим, що ми побачили в США — дуже велика. Простіше кажучи — небо і земля, і нам є до чого прагнути.

Особливо нас зацікавив досвід «Цент­ру життя та роботи» (CLW) — організації з міста Вустера у штаті Массачусетс, яка підтримує всіх людей з обмеженими можливостями у різноманітних питаннях доступності середовища, незалежного проживання, працевлаштування тощо. Організація займається підтримкою не лише нечуючих людей, а й незрячих, людей з іншими проблемами здоров’я.

 

Наскільки доступні умови для життя?

 

Отже, розпочнемо розповідь з доступності навколишнього середовища для людей з обмеженими можливостями. Безумовно, найскладніше у плані доступності людям на візку та з вадами зору, оскільки їх пересування у просторі найбільш ускладнене. Тому у «Центрі життя і роботи» (як і в багатьох подібних) створені комісії, що перевіряють усі аспекти доступності у транспорті, будівлях, на вулиці тощо. Координатори цих комісій роблять обходи та перевіряють доступність усіх будівель, після чого складаються акти, що подаються до керівництва штату, яке приймає до уваги всі помічені недоліки та виправляє їх. Слід зауважити, що Сполучені Штати Америки — дуже передова країна у плані доступності будівель та державних об’єктів: на кожному кроці в необхідних місцях є пандуси для зручного пересування інвалідів на візку, а також написи шрифтом Брайля у необхідних місцях.

Крім цього, СLW здійснює програму підтримки людей з інвалідністю, котрі потребують допомоги помічників. Цю програму оплачує та фінансує штат, але не все так просто, як здається. Для того, щоб людина могла отримати для себе помічника, вона повинна мати всі необхідні медичні довідки, які підтверджують хронічну інвалідність та нездатність самообслуговування. Після досліджень та розгляду ситуації певної людини, СLW приймає рішення, за яким людині з інвалідністю призначається помічник. Він може бути поряд зі своїм підо­пічним або кожного дня, або ж у відповідні дні згідно з графіком і допомагати у побутових та повсякденних справах, наприклад, у приготуванні їжі чи прийнятті душу тощо…

 

Нечуючі співробітники організації Center for Living & Working, Inc.

 

Тонкощі незалежного проживання нечуючих

 

Не менш цікавими були питання, що стосувалися незалежного проживання людей з втратою слуху.

Перш за все, нас зацікавив американський досвід, як у екстрених випадках нечуюча людина може звернутися за допомогою до «911» («911» — це державна служба безпеки, що допомагає людям у різних екстрених ситуаціях, такого типу, як і наші 101, 102 та 103). Виявляється, в США, за підтримки Федерального агентства з комунікацій, створений офіс так званого «відеозвязку 24/7», у якому за комп’ютерами з веб-камерами працюють перекладачі жестової мови, що будь-якої хвилини готові прийняти дзвінок з веб-камери від нечуючого, який хоче викликати лікаря, поліцію чи пожежників. Отримавши відеоповідомлення від нечуючого, перекладач одразу ж телефонує у «911» і передає цю інформацію.

За словами нечуючої Джой Спарлін (Joy Spurlin), асистента СLW, до «Центру відеозв'язку 24/7» можна звернутись не лише в екстрених випадках, а й для здійснення необхідних побутових дзвінків. І ми мали можливість на власні очі побачити, яким чином працює цей відеозв’язок завдяки Джоан Філіп (Joan Philip) та Шері Хостовскі (Sheri Hostovsky), які продемонстрували його роботу.

 

Презентація технічних новинок в організації «Easter Seals».

 

Технологічні новинки СLW для нечуючих

 

Здавалось би, що маючи такий «відеозв’язок 24/7», Центр зупиниться на досягнутому… Але ні, нечуючі працівники цієї організації розповіли та продемонстрували ще декілька цікавих технологічних новинок, про які в Україні ще ніхто не знає.

Отже, у Сполучених Штатах Америки добре розроблена та продумана система попередження про пожежу. Вона може бути трьох типів: спеціальні лампи, що яскраво освітлюють мигаючим світлом приміщення, вібросигналізатори для ліжок та табло з написом «FIRE», що загорається у необхідній ситуації.

Вібробудильниками та світловими будильниками нас не здивувати, а от так звані «Каптели» («CapTel») дуже зацікавили. Це ідеальні телефони саме для слабочуючих або нечуючих людей, котрі можуть розмовляти або мають залишки мовлення. «Каптели» за формою нагадують звичайні стаціонарні телефони, але з екраном, на якому, розмовляючи з співрозмовником, нечуюча людина може прочитати всі слова та речення, що їй говорять у телефонну трубку. Дійсно, зручна та актуальна річ, що допомагає прискорити та полегшити спілкування з оточуючими.

 

 

Той самий «Каптел».

 

Ш.  Хостовскі демонструє роботу «Каптелу».

 

 

Окрім СLW, ми мали нагоду ознайомитися з діяльністю ще однієї організації, що займається питаннями доступності для людей з обмеженими можливостями усіх категорій — «Easter Seals», яка знаходиться в одній будівлі з СLW. Працівники цієї організації продемонстрували нам усілякі неймовірні за можливостями технологічні новинки, що полегшують життя та працю людей з обмеженими можливостями. До речі, показали не лише у вигляді презентації, а й наочно продемонстрували на сучасному високотехнологічному обладнанні. Здебільшого це були пристрої, що полегшують роботу на комп’ютерах людям з проблемами зору та фізичними недоліками.

 

М. АНДРІЄНКО.

Фото автора.газета Наше Життя

Толерантні нотатки з Америки 4 (+видео)

2014-05-21
Відео / В світі глухих https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2014-04/1398697486_img_3039_.jpg

З кожним днем перебування у Сполучених Штатах за навчальною програмою професійного зростання «Толерантність до різноманіття» ставало все цікавіше та цікавіше… Учасники програми з України мали різні зустрічі з американськими організаціями інвалідів, жіночими організаціями, організаціями, що займаються питаннями підтримки сексуальних меншин… Та, звичайно ж, найбільш цікавими були зустрічі, що безпосередньо стосувалися нечуючих людей та забезпечення їх доступного і легкого життя та праці. Ми мали можливість відвідати такі організації, як «Центр життя та роботи» (Center for Living & Working, Inc. — СLW) та «Easter Seals».

газета Наше Життя