Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Толерантні нотатки з Америки

  08/04/2014     881      Paul    

Група представників різних організацій інвалідів України зараз перебуває в США, де бере участь у навчальній програмі професійного зростання «Толерантність до різноманіття: забезпечення рівності в суспільстві та у розробці політичних стратегій», що фінансується Агенством США з міжнародного розвитку (USAID). Цей проект міжнародної технічної допомоги «Навчальні програми професійного зростання» здійснюється з метою передачі українцям нових знань і навичок для покращення політичного, суспільного та економічного стану в нашій країні.

До складу української групи увійшла також наш кореспондент Марія Андрієнко, яка надіслала свою першу розповідь про перебування в США.

 

 

Учасники програми з професором О. Пауер-Гріном.

 

Що ви знаєте про толерантність?

 

Отже, що ж це за слово «толерантність»? Це слово з латинської перекладається як «терпіння» і означає здатність без агресії сприймати думки, поведінку, форми самовираження та спосіб життя іншої людини, які відрізняються від власних. Терпимість і різноманітність сприяють розвитку більш справедливого суспільства, в якому різні люди мають рівні права та забезпечені однаковими можливостями незалежно від своїх фізичних чи соціальних характеристик.

 

Професор О. Пауер-Грін під час своєї лекції.

 

Часто вживаються вирази: «толерантне ставлення до інвалідів», «толерантність до чужої думки», «толерантне ставлення до інших людей» тощо.

Чи не правда, це дуже актуально зараз для нас в Україні? Отже, саме для того, щоб вивчити американський досвід, і поїхала до США наша група з 10 осіб.

 

ICW та CEUME

 

Приймаючою організацією цієї програми, що спрямована на тематику толерантності, є Інтернаціональний центр Вустера (The International Center of Worcester — ICW). Це незалежна неприбуткова членська організація, що знаходиться в Університеті Кларка.

Місія організації полягає у підтримці взаєморозуміння і дружби між жителями Центрального Массачусетсу, міжнародної спільноти та міжнародних відвідувачів. Це волонтерська організація, яка бере участь у роботі ініціативної групи місцевих жителів та співпрацює з місцевим університетом, муніципалітетом, бізнесом і культурними об’єднаннями. ICW організовує програми професійного обміну для учасників урядових і неурядових інституцій. Вона є частиною загальнонаціональної мережі організацій — членів Національної ради учасників міжнародних програм National Council for International Vicitors (NCIV) у Вашингтоні, округ Колумбія.

 

 

Виконавчим директором організації ICW є Ройс Андерсон (Royse Anderson) — досвідчений науковець, який здійснив дослідження з маркетингу та споживацької поведінки. Він викладав спецкурси в Університеті Нью-Йорка, Ратгерському університеті та Університеті Кларка.

Посаду виконавчого директора ICW Ройс Андерсон обійняв у 1998 році і, перебуваючи на цій посаді, впровадив багато бізнес-проектів, а також був керівником сесій із стратегічного планування для міжнародних програм обмінів у 2000 році.

 

Університет Кларка.

 

Ще однією організацією, яка доклала багато зусиль для здійснення нашого стажування в США, став Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні (Consortium for Enhancement of Ukrainian Management Education — CEUME). Це благодійна організація, що надає інформаційно-методичну підтримку вищим навчальним закладам і їх викладачам для участі у вдосконаленні викладання дисциплін управлінського циклу. Саме завдяки сприянню цієї програми були відібрані учасники нашої групи.

Приймаючою організацією для нас підготовлена насичена та цікава програма, що якнайкраще та у повній мірі розкривала тему «Толерантність до різноманіття: забезпечення рівності в суспільстві та у розробці політичних стратегій».

 

Культурна орієнтація

 

Завдяки перекладачу Роману Якубу (Roman Yakub), який супроводжував нас на всіх запланованих зустрічах, та, до речі, досконало володіє українською мовою, ми дізналися про особливості та культурні відмінності між Україною та Сполученими Штатами Америки. Роман розповів про культуру та етику, концепцію управління часом, етику ділового одягу тощо. Багато уваги було приділено особливостям перебування та мешкання у типових американських приймаючих родинах, особливостям їх побуту, діяльності та дозвілля. Головною рисою американців є пунктуальність — на цьому особливо наголосив Роман.

 

Так виглядає бібліотека Універстету Кларка.

 

Вже з перших днів перебування у місті Вустер (Worcester), де й розташований Університет Кларка, ми помітили багато цікавого. Перш за все, вразила бібліотека університету, яка більш схожа на затишне кафе, де можна зустрітися з друзями. І, до речі, тут завжди людно, чого, на жаль, не можна сказати про наші українські бібліотеки…

 

А ось і студенти, що грають у квіддіч.

 

Ще одне подивування викликала студентська молодь, що крокувала повз нас, тримаючи у руках мітли. Ми з цікавістю спостерігали, що ж буде далі? Невже в американців є суботники? Поки не виявилося, що ця молодь — справжнісінькі фани «Гарі Поттера», які грають у казкову гру «квіддіч»! І у них не мітли, а справжнісінькі «німбуси» з відомої книги!

 

Лекція про введення в права людини

 

Наступного дня, у п’ятницю 28 березня, ми слухали цікаву лекцію професора Османа Пауер-Гріна (Ousmane Power-Greene), який розповів нам про те, як американський народ боровся за свої права рівності та свободи у суспільстві, яких мук та страждань довелося пережити людям задля того, щоб сучасні покоління мог­ли спокійно жити у мирній та розвиненій державі. Лекція супроводжувалась слайдами з фотографіями, на яких були зображені фрагменти подій минулих століть, особистості, що боролися за рівні права… Та мабуть найболючішими були ті моменти, у яких розповідалося про те, якими зусиллями афроамериканцям доводилося боротися з рабством. Професор зазначив, що цю тему чомусь згадують мимохідь, але це сторінка великої історії, про яку мають знати у суспільстві.

 

Дале буде.

М. АНДРІЄНКО.

Фото автора.газета Наше Життя

Толерантні нотатки з Америки

2014-04-08
В світі глухих https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2014-04/1396680919_img_2322_.jpg

Група представників різних організацій інвалідів України зараз перебуває в США, де бере участь у навчальній програмі професійного зростання «Толерантність до різноманіття: забезпечення рівності в суспільстві та у розробці політичних стратегій», що фінансується Агенством США з міжнародного розвитку (USAID). Цей проект міжнародної технічної допомоги «Навчальні програми професійного зростання» здійснюється з метою передачі українцям нових знань і навичок для покращення політичного, суспільного та економічного стану в нашій країні.

газета Наше Життя