Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Лист із Турції

  02/10/2013     686     Paul        

Еркумент Танріверді, президент Турецької національної федерації глухих і голова оргкомітету 17-го Всесвітнього конгресу ВФГ, направив листа організаціям глухих у різних країнах:

«Як ви знаєте, на 16-му Всесвітньому конгресі ВФГ у Південній Африці в 2011 році нашій Федерації випала велика честь бути обраною в якості організатора наступного Конгресу ВФГ. Я вважаю, що 17-й Конгрес ВФГ матиме вирішальне значення!

Хоча жестова мова і була офіційно визнана в Туреччині, все ще залишилось чимало проблем, як, наприклад, у сфері освіти. Незважаючи на офіційне визнання у Турції жестової мови, ще недостатньо докладається зусиль для втілення визнання на практиці. Також і кроки нашого Уряду щодо покращення рівня соціального життя глухих турків занадто повільні. Наша Федерація неод­норазово попереджала Уряд про це і, нарешті, отримала від нього ось таку відповідь: «Так, ви праві. Ми неодмінно вирішимо ваше питання». Але поки що у нас на руках немає конкретного рішення. Що ж ми маємо робити? Ми помітили, що в світі багато позитивних і негативних прикладів з життя глухих. Отже, якщо глухі люди з усіх куточків світу зберуться у нас в гостях, турецький уряд і турецький народ самі матимуть нагоду дослідити найкращі приклади того, як слід долати труднощі в сфері освіти нечуючих, як розвивати соціальну сферу і як берегти традиції культури глухих і водночас виправляти свої помилки минулого. Ми дуже сподіваємось на це.

Нам є що показати гостям. Ми пишаємось своєю 8000-річною історією. Стамбул — місто, яке є колискою багатьох культур. Я сподіваюсь, що всі глухі люди, які приїдуть до нас звідусіль, будуть зачаровані красою нашого міста.

Ми продовжуємо нашу спільну діяльність з головою і членами виконавчого комітету Всесвітньої федерації глухих (ВФГ) і отримали від них дуже високу оцінку і підтримку.

Нещодавно ми відвідали засідання в Міністерстві сім’ї і соцполітики Турецької Республіки. Підкресливши, що діяльність цього міністерства паралельна тим темам, які розглядаються на Всесвітньому конгресі, ми попросили в Міністерстві допомоги на проведення цього Конгресу. Наш міністр Фатма Шахін погодився, і ми прийшли з ним до згоди з усіх питань. З цієї причини ми залишились дуже задоволеними тим, що ВФГ і Міністерство надали нам надійну підтримку в цьому відношенні.

Не лише з офіційної інформації, яку ми отримуємо від ВФГ, а й з діалогів з глухими різних країн і асоціацій нам відомо, що проблеми, подібні таким, які мають нечуючі в Туреччині, існують у багатьох інших країнах. Ми сподіваємось, що цей конгрес неодмінно відбудеться і внесе позитивні зміни в життя глухих людей усього світу.

Конвенція ООН про права осіб з особливими потребами була підписана нашою державою і потім ратифікована парламентом, але ми досі не відчуваємо суттєвих змін у нашому житті, хоча Конвенція має служити всім особам з проблемами здоров’я.

Всесвітній конгрес і є саме тим місцем, де ми зможемо знайти спільні рішення всіх цих проблем. Ми досяг­ли консенсусу з Урядом з цього питання, ініціювали заходи з організації прийдешнього Конгресу і вже відкрили його спеціальний веб-сайт. Ви можете знайти на цьому сайті інформацію про історію Стамбулу та іншу інформацію про столицю, контактні дані відповідальних осіб і інформацію про те, як слід реєструватись в якості учасника Конгресу. Також я хотів би додати, що запрошую вас усіх і бажаю, щоб глухі люди з усіх країн світу взяли участь у ньому.

Саме тому, що Туреччина знаходиться в центрі світу, ми можемо, уявляючи метафорично світ людським тілом, уявити нашу країну центральним вузлом цього тіла. Авіація забезпечить Вам комфортний доступ до Туреччини з усіх куточків світу; до нас можна з легкістю потрапити за допомогою наземного транспорту: як міжміського, так і міжнародного.

Я сподіваюсь, що рівень відві­дування Конгресу буде дуже високим. Ми хотіли б побачити на власні очі, що всі глухі люди з усього світу зможуть приїхати до нас і впевнитись у нашій гостинності. Ми хочемо, щоб усі країни світу підтримали нас як організаторів цього міжнародного заходу. З вашим внеском у спільну справу життя глухих людей у Туреччині не­одмінно має змінитись на краще — у нас мають відбутись великі позитивні трансформації.

Конгрес є знаменною подією, бо на ньому будуть розглядатись різноманітні питання: проблеми освіти, життєві проблеми глухих, ситуації з глухими жінками, поширення вживання жестової мови, — всі ці питання будуть стояти в авангарді програми Конгресу.

Я запрошую всіх глухих людей світу на цей грандіозний захід».Лист із Турції

В світі глухих https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2013-09/1380356332_erkument-tanrverd_.jpg

Еркумент Танріверді, президент Турецької національної федерації глухих і голова оргкомітету 17-го Всесвітнього конгресу ВФГ, направив листа організаціям глухих у різних країнах:

«Як ви знаєте, на 16-му Всесвітньому конгресі ВФГ у Південній Африці в 2011 році нашій Федерації випала велика честь бути обраною в якості організатора наступного Конгресу ВФГ. Я вважаю, що 17-й Конгрес ВФГ матиме вирішальне значення!»