Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Брати долають мовні бар’єри в операційній залі

  16/10/2019     1 536      Paul    

Вже 35 років брати Реймонд і Тімоті Теснер працюють разом у хірургічному центрі здоров’я кісток та суглобів в місті Колумбус, штат Огайо (США). За свій багаторічний стаж роботи хірургом-ортопедом доктор Рей Теснер не виконав майже жодної операції без професійного сприяння свого молодшого глухого брата Тіма Теснера, що працює з ним пліч-о-пліч фельдшером хірургічного відділення.


Свій шлях до хірургічної зали Тім розпочав не від­разу:

— В юності я працював водієм вантажівки у місцевому відділенні поліції. Через 5 років мене звільнили, і я не знав, куди податися далі. Тоді мій брат запитав мене, чи збираюся я шукати роботу. На той час він вже був лікарем і запропонував мені приєднатися до нього в роботі у лікарні, але я ніяк не міг уявити, як же зможу ефективно співпрацювати з чуючими медиками. Він пояснив, що я буду працювати не в офісі, а в операційній разом з ним. А для цього повинен спершу вступити до коледжу та отримати відповідну освіту. Далі було 3 роки навчання і важкої роботи. І врешті, по закінченні коледжу у 1985 році, я приєднався до практики Рея у хірургічній клініці.

— Люди часто запитують мене, чому я запросив брата працювати в клініці, — розповідає Рей Теснер. — Відповідь така: мій брат завжди був вправний у механіці й добре знає столярну справу. Тож у нього є досвід роботи з пилами, різними інструментами, і він дуже майстерний у цьому. А робота та вміння столярів та механіків дуже схожі на роботу хірургів-ортопедів та фельдшерів хірургічного відділення під час операцій.

Працюючи у лікарні, Тім зовсім не користується послугами перекладачів ЖМ. Колеги в операційній навчилися спілкуватися з ним, часто використовуючи дотик, щоб привернути його увагу. Через необхідність використання масок під час операцій, у Тіма не має жодної можливості читати розмову з губ, тому колеги трошки використовують жестову мову.

— У мене немає проблем у спілкуванні з братом, — ділиться досвідом Тім. — Ми дуже добре розуміємо один одного. Однак, мені доводиться докладати чимало зусиль для розуміння іншого оточення, бо під час операції всі надягають маски і я не можу читати з губ. Мені можуть дати наочну підказку, якщо мені потрібно відрегулювати свої інструменти. Дуже важко зрозуміти, особливо, коли відбуваються різні дії одночасно. Я бачу, що інші фахівці часто розмовляють під час операцій, коли я просто мовчки спостерігаю. Інколи запитую їх, про що вони говорили, але лише тоді, коли вони знімають маски після операції і переказують мені, про що йшлося. Мені б так хотілося, щоб лікарі та й всі люди з оточення знали жестову мову…

Зазвичай робочий день Тіма розпочинається о 6-й ранку, коли починаються процедури у клініці й закінчується біля 2-ї години дня. Часом його викликають на понаднормові зміни, тоді робота може закінчитися о 7–8 годині вечора.

— Це важка робота, тому що потрібно стояти на одному місці 2–3 години поспіль, — каже Тім. — Через 3–4 години мене починають турбувати коліна, тоді мені потрібна перерва. Я можу знайти когось замінити мене на 15 хвилин, поки я посиджу і вип’ю каву, перш ніж знов повернутися до роботи.

— Люди запитують мене, що я відчуваю, працюючи з моїм глухим братом. І перше, що я кажу — я дуже ним пишаюся. Тім знає, як користуватися всіма інструментами, він знає, як робити надрізи і закривати їх — він добре знає свою справу. І я впевнений, що всі глухі люди можуть досягти тих же успіхів, якщо матимуть мету та докладуть зусиль.

Посилання на відео в Фейсбуці.
Іванна НАЗАРОВАгазета Наше Життя

Брати долають мовні бар’єри в операційній залі

2019-10-16
В світі глухих https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2019-09/1569675855_66694628_723519018088530_7616920492804407296_n.jpg  Вже 35 років брати Реймонд і Тімоті Теснер працюють разом у хірургічному центрі здоров’я кісток та суглобів в місті Колумбус, штат Огайо (США). За свій багаторічний стаж роботи хірургом-ортопедом доктор Рей Теснер не виконав майже жодної операції без професійного сприяння свого молодшого глухого брата Тіма Теснера, що працює з ним пліч-о-пліч фельдшером хірургічного відділення.
газета Наше Життя