Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Apple представила нові інклюзивні емоджі

  23/04/2019     883      Paul    

На початку лютого консорціум Unicode опублікував свій остаточний список із 59 новими емоджі (прим. авт. емоджі – особлива мова ідеограм і смайлів, які широко використовують в електронних повідомленнях та на сторінках сайтів) на 2019 рік, включаючи запропоновані компанією Apple інклюзивні емоджі. Серед схвалених — зображення вуха зі слуховим апаратом; людей, що показують жестом слово «глухий»; користувачів механічних та ручних інвалідних візків; людей, що користуються опорною палицею; протезів руки і ноги; службових собак та собак-поводирів тощо. Тепер Apple повинна розробити свій дизайн емоджі, що зазвичай займає кілька місяців, повідомляє портал новин MacRumors. Нові емоджі будуть випущені протягом 2019 року.


Емоджі людей, які використовують слухові апарати, службових собак, інвалідні візки та багато іншого, вже скоро з’являться на вашому iPhone. Нещодавно компанія Apple подала пропозицію до консорціуму Unicode – неприбуткової організації, що розглядає запити на нові емоджі.

У своєму запиті Apple заявила: «Сьогодні існує широкий спектр емоджі, але вони можуть не відображати повністю досвід людей з інвалідністю. Урізноманітнення існуючих зображень допомагає подолати відчуження між людьми і надає більш інклюзивний досвід для всіх користувачів».

Запит Apple включає загалом 13 нових емоджі. Згідно з пропозицією компанії, вони поділяються на такі категорії: глухі та слабкочуючі, сліпі та слабкозорі, люди із порушеннями опорно-рухового апарату. За словами Apple: «Наша пропозиція не є вичерпним переліком усіх можливих зображень інвалідності, але вона забезпечує початкову відправну точку для більшого представлення різноманітності у всесвіті емоджі». Під час узгодження проекту емоджі компанія Apple співпрацювала з Національною асоціацією глухих, Американською радою сліпих та Фондом ДЦП.

«Нинішній асортимент емоджі забезпечує широкий спектр зображень людей, їх емоцій, діяльності та об'єктів, які мають значення для широкого загалу, але дуже мало хто говорить про життєвий досвід тих, хто має інвалідність», – заявила компанія. «В Apple ми вважаємо, що технології повинні бути доступні для всіх і задовольняти індивідуальні потреби кожного. Додавання зображень емоджі, що відображають повсякденний досвід користувачів, сприяє розширенню поняття культури, яка також включає інвалідність».

Компанія Apple не перша, хто закликає до створення інклюзивних емоджі. Роками надходили приватні запити щодо їх створення. У 2016 році британська благодійна організація з питань інвалідності «Scope» випустила 18 емоджі, що зображали людей з інвалідністю та висвітлювали Паралімпійські ігри. Однак жоден з цих емоджі не є частиною розкладки клавіатури Unicode.

Наразі існує тільки один емоджі, пов'язаний з інвалідністю – символ інвалідного візка – і це незважаючи на те, що близько 20 відсотків населення Землі живе з інвалідністю. Вигадані істоти, такі як русалки і зомбі, з іншого боку, мають 14 різних емоджі. За інформацією «Scope», із 4000 користувачів Twitter, яких вони опитали, 65% користувачів сказали, що одного емоджі не достатньо для представлення повного спектру інвалідності.


Джерело: The Mighty – інтерне-співтовариство здоров'я, створене для розширення можливостей та підключення людей, які стикаються з проблемами здоров'я та інвалідністю.

Посилання: https://themighty.com/2018/03/apple-proposes-new-emojis-disability/
Іванна НАЗАРОВАгазета Наше Життя

Apple представила нові інклюзивні емоджі

2019-04-23
В світі глухих https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2019-03/1553683291_emoji1_.jpg  На початку лютого консорціум Unicode опублікував свій остаточний список із 59 новими емоджі (прим. авт. емоджі – особлива мова ідеограм і смайлів, які широко використовують в електронних повідомленнях та на сторінках сайтів) на 2019 рік, включаючи запропоновані компанією Apple інклюзивні емоджі. Серед схвалених — зображення вуха зі слуховим апаратом; людей, що показують жестом слово «глухий»; користувачів механічних та ручних інвалідних візків; людей, що користуються опорною палицею; протезів руки і ноги; службових собак та собак-поводирів тощо. Тепер Apple повинна розробити свій дизайн емоджі, що зазвичай займає кілька місяців, повідомляє портал новин MacRumors. Нові емоджі будуть випущені протягом 2019 року.
газета Наше Життя