Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Знайомтесь: звукова петля

  03/02/2019     831      Paul    

Чи можемо ми уявити собі світ, в якому слухові пристрої можуть також працювати як безпровідна акустична система, що забезпечить кожного індивідуальним, чітким звуком? Чи уявити спільноту, де у віконечках різних установ, в релігійних місцях, аудиторіях, або навіть вдома домашні телевізійні канали передають звук через внутрішньовушні гучномовці? Такий світ існує і став реальністю завдяки вдосконаленню систем «звукової індукційної петлі», які магнітно передають звук на слухові апарати та кохлеарні імпланти, що облаштовані індукційними котушками (Т-котушками).


Якщо ви побачите у громадських місцях знак людського вуха на синьому фоні з буквою «Т», це означає, що користувач слухового апарату може натиснути на ньому кнопку, щоб почути спеціальну трансляцію, що надсилається безпосередньо на його пристрій. Це називається «звуковою петлею», яка складається з мікрофону для прийняття усного мовлення, підсилювача звуку, який обробляє сигнал і потім посилає його через кінцевий елемент — кабель звукової петлі, тобто тонкий мідний дріт, що прокладений по периметру певної ділянки, наприклад, кімнати для переговорів, церкви, інформаційної стійки тощо, та працює як антена, що випромінює магнітний сигнал. Крихітний приймач, який називається Т-котушкою, що вбудований у більшість слухових апаратів і кохлеарних імплантів, отримує цей сигнал. Переключивши перемикач на слуховому пристрої на позначку «Т», звук проходить з більшою чіткістю, ніж може почути людина із нормальним слухом. Звукові петлі більш відомі в Європі, ніж у США, де лише близько тисячі були встановлені в музеях, магазинах, театрах, аеропортах і спортивних аренах. У нас це поки що рідкість, хіба що у деяких навчальних закладах є класи, обладнані такими звуковими петлями.

У місцях, де встановлена звукова петля, знак повинен мати символ «Т» у нижньому правому кутку від зображення вуха.

Джерела: Інтернет блог глухих Deaf News Today, сайт компанії Hearing Link
Іванна НАЗАРОВАгазета Наше Життя

Знайомтесь: звукова петля

2019-02-03
В світі глухих https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2019-02/1549026292_deaft2.jpg Чи можемо ми уявити собі світ, в якому слухові пристрої можуть також працювати як безпровідна акустична система, що забезпечить кожного індивідуальним, чітким звуком? Чи уявити спільноту, де у віконечках різних установ, в релігійних місцях, аудиторіях, або навіть вдома домашні телевізійні канали передають звук через внутрішньовушні гучномовці? Такий світ існує і став реальністю завдяки вдосконаленню систем «звукової індукційної петлі», які магнітно передають звук на слухові апарати та кохлеарні імпланти, що облаштовані індукційними котушками (Т-котушками).
газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ