Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Глухота мужності не завада

  03/09/2018     2 219      Admin    Більше тисячі учасників з усієї України — глухих, слабочуючих та тих, хто ви­вчив жестову мову — вчилися на щорічних триденних біблійних конгресах Свід­ків Єгови у Львові та Полтаві. Цьогоріч темою конгресу було заохочення «Будьте мужніми!».

Ми розпитали у глухих з різних міст Укра­їни, в яких ситуаціях їм бракує мужності.


«Мені подобається те, чому я навчаюсь із Біблії. Це робить мене кращим. Але не всі мої друзі та знайомі це розуміють. Біблія, на жаль, не модна серед молоді. Щоб говорити про свою віру з однолітками, ме­ні потрібна сміливість» — Олексій Кашин, 21 рік, м. Славута, Хмельницька обл.


«Мої двоє синів-підлітків частенько не слухають мене. Тому мені потрібна муж­ність, щоб наполегливо прищеплювати їм корисні звички та весь час нагадувати про добру поведінку. А ще я працюю в колі лю­дей, які не дотримуються біблійних норм. Щоб не йти у них на поводу та триматися своїх поглядів, мені потрібна мужність» — Ілона Скачко, м. Запоріжжя.


«Нас із сестрою іноді однокласники під­штовхують зробити щось недобре. Також хлопці пропонують зустрічатись, а дівчата кажуть, аби я добре подумала, коли ме­ні пропонує зустрічатись такий «гарний» хлопець. Ми розуміємо, що в нашому віці ще зарано мати такі стосунки. Протистоя­ти такому впливу дуже важко, тому нам по­трібна мужність» — Інна та Іра Коростельо­ви, 14 років, м. Гайсин, Вінницька обл.


«Одна з найбільших проблем — це хво­роби. Лікуватися стає важче та дорожче. Ціни зростають практично на все, життя дорожчає. Здається, що треба заробляти ще більше грошей. Іноді дуже зосереджу­єшся на цьому і втрачаєш сили» — Руслан та Лариса Міняйло, 51 рік, м. Запоріжжя.


«Я пережила розлучення з чоловіком. Зі мною залишилися двоє дітей. У той са­мий час я тільки почала вивчати Біблію. Щоб подолати страх перед майбутнім, ме­ні була потрібна мужність» — Марія Піхур, 40 років, м. Броди, Львівська обл.


Як молоді глухі люди можуть бути сміли­вими, відкидаючи пропозиції поганої по­ведінки в школі серед однолітків? Як стар­шим та юним нечуючим не стидатися того, що вони вірять в Бога та говорити про це іншим? Чому не слід надмірно панікувати з приводу того, що чекає на світ у майбут­ньому? Відповіді на ці питання давалися на підставі біблійних порад та випадках з Біблії. Було показано багато цікавих відео про історії сучасних людей, які були сміли­вими, а не боягузами. Окремі відео розпо­відали про тварин, в яких Бог заклав риси мужності та сміливості. Людям є чого на­вчитися в них. Також відбулася прем’єра художнього фільму з перекладом жесто­вою мовою, в якому розповідалося історію про божого служителя, який подолав свій страх та виконав завдання Бога.
Що більш за все запам’яталося та вра­зило тих, хто три дні відвідував конгрес?


«Нас надихнули приклади наших одноліт­ків, які сміливо говорять про свою віру ін­шим. Іноді ми робили помилки через те, що боялися сказати, чому не хочемо робити те, що роблять вони. Але ми навчилися мужно­сті, аби казати їм «ні» — Інна та Іра Коросте­льови, 14 років, м. Гайсин, Вінницька обл.


«Я був захоплений відео про тварин, які мужньо себе захищають. У них є чому по­вчитися. Наприклад, мангуст, який не бо­їться отруйної змії і може нападати на неї. Сьогодні деякі життєві обставини отруюють нас, немов отрута змії, але нам слід проти­стояти цьому, дотримуючись біблійних по­рад» — Олексій Фурман, 32 роки, м. Дніпро.


«Нам з дружиною сподобався приклад слонів, які дружні й одним стадом завжди захищають один одного. Нам теж важливо триматися один одного. А ще нас вразила історія нашого одновірця, який через свою віру був незаконно ув’язнений. Попри це він залишався сміливим і відданим Богу» — Руслан та Лариса Міняйло, 51 рік, м. За­поріжжя.


«Нас підтримала думка про те, що нам не треба соромитися християнської пове­дінки. Ті, хто ведуть неморальний спосіб життя, часто не соромляться цього. Тим паче ми не маємо соромитися доброї по­ведінки» — Марк та Лідія Мірошниченко, м. Мелітополь, Запорізька обл.


У Львові конгрес цьогоріч був незвич­ний. На нього завітали гості з-за кордо­ну. Це були Свідки Єгови — перекладачі з Америки, Канади та Німеччини. Хоча вони не знають жестової мови, яка є в Україні, вони дуже швидко порозумілися з україн­ськими глухими. Вони завітали на конгрес аби побачити, як в Україні глухі навчають­ся Біблії, ближче познайомитися з ними та передати вітання від глухих одновірців з ін­ших країн.

Шон Джонсон з дружиною приїхали до Львова з Луїзіани, США. Вони почали ви­вчати американську жестову мову вісім років тому, аби допомогти місцевим глу­хим, які хотіли вивчати Біблію. Це їхній перший візит до України.

«Ми працюємо з глухими в США, і дуже хотіли побачити своїх одновірців в Укра­їні, подивитися, як все відбувається тут. Громади нечуючих по всьому світу трохи відрізняються. Тому цікаво ближче позна­йомитися з вашою», — розповідає Шон. — «Оскільки для глухих надважливо ма­ти простір та осередок, де вони би мог­ли спілкуватися, ми дуже тішимося, що ви проводите такі конгреси в Україні. Ми зу­стріли тут також гостей, які знають канад­ську та британську жестові мови. Хоча ми спілкуємося різними жестовими мовами, це чудова нагода для нас, а також для на­ших українських одновірців відчути особливу християнську єдність».

Такі конгреси жестовою мовою прово ­дяться вже 13 років. Наступний рік не буде виключенням, а яка тема буде обговорю­ватися — поки інтрига. Втім достеменно відомо, що вона буде корисна для нечую­чої спільноти, запевняють організатори.
Ю. КІРЄЄВгазета Наше Життя

Глухота мужності не завада

2018-09-03
В світі глухих / Відео https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2018-09/medium/1535990591_iegova5.jpg

Більше тисячі учасників з усієї України — глухих, слабочуючих та тих, хто ви­вчив жестову мову — вчилися на щорічних триденних біблійних конгресах Свід­ків Єгови у Львові та Полтаві. Цьогоріч темою конгресу було заохочення «Будьте мужніми!».

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ