Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Оголошується збір заявок на Почесну нагороду ВФГ

  29/10/2014     876      Paul    

У жовтні 2006 року Всесвітня федерація глухих заснувала почесну нагороду за діяльність в сфері прав людини на честь доктора Лііси Кауппінен (вона у 1983 році була обрана до складу Правління ВФГ в якості Віце-президента і пропрацювала на цій посаді протягом чотирьох років, а потім була обрана Генеральним секретарем у 1987 році і Президентом ВФГ у 1995 році, пропрацювавши на цій посаді до 2003 року). Під час її правління число постійних членів ВФГ збільшилось з 70 до 125.

 

Доктор Лііса Кауппінен присвятила майже все своє життя боротьбі за права глухих людей, особливо за лінгвістичні права (на жестову мову) глухої людини, право мати доступ до інформації, на зайнятість і освіту.

Протягом її активної участі в міжнародних заходах Всесвітньої федерації глухих, вона неодноразово заохочувала асоціації глухих в країнах, що розвиваються, взяти на себе відповідальність за захист національних жестових мов і розширення можливостей для навчання глухих дітей в їхніх країнах.

У 2013 році доктор Кауппінен отримала спеціальну нагороду в області прав людини Організації Об’єднаних Націй за значну роботу в поліпшенні життя глухих людей в усьому світі. Вона удостоєна також багатьох професійних нагород.

Протягом своєї восьмирічної праці на посаді Президента ВФГ вона самовіддано присвятила себе міжнародній боротьбі за кращі права глухих людей в усьому світі і визнання жестових мов. Вона брала участь у процесі обговорення Стандартних правил ООН з урівняння можливостей осіб з фізичними потребами для забезпечення їм рівних можливостей. Протягом багатьох років вона працювала в складі групи експертів ООН по забезпеченню роботи спеціального доповідача ООН з питань інвалідності. Інші міжнародні зобов’язання доктора Кауппінен були пов’язані з її активним членством і керівними посадами в Північноморській раді глухих та Міжнародному альянсі інвалідів. Крім того, вона виконувала різні консультативні завдання в Організації Об’єднаних Націй і її спеціальних представництвах.

Глухі люди в усьому світі вважають д-ра Ліісу Кауппінен своїм дієвим лідером. Ухвалення Організацією Об’єднаних Націй Конвенції про права інвалідів є найвищим досягненням, для якого вона доклала багато зусиль.

 

Вимоги до кандидатур

 

Згідно з Положенням про відзначення нагородою ВФГ на честь доктора Лііси Кауппінен, на цю нагороду може балотуватись будь-який глухий кандидат. Він має бути визнаним громадськістю за свою самовідданість, правозахисну діяльність, лідерство і внесок у розвиток міжнародної спільноти глухих.

Кандидат має зробити винятковий внесок в одну або більше з наступних областей:

a) Самовіддана праця:

• проявляти велику відданість міжнародній спільноті глухих шляхом свого широкого залучення в роботі організацій, наданні послуг, програмах або проектах;

• підтримувати глухих людей участю в гуманітарних проектах, спрямованих на користь міжнародної спільноти глухих.

б) Правозахисна діяльність:

• відстоювати права глухих людей в усьому світі;

• просувати визнання глухої спільноти, її мови і культури.

в) Лідерські якості:

• служити ефективним прикладом лідера міжнародної спільноти глухих і заохочувати розвиток духу лідерства.

 

У будь-який інший спосіб кандидат на нагороду має принести користь глухим людям або спільноті глухих, наприклад, провести програму дослідження, якісно підвищити рівень правового захисту прав нечуючих людей тощо.

 

Процедура подання заявки

 

Подати кандидатуру може будь-який Постійний член ВФГ, Індивідуальний член ВФГ, Асоційований член ВФГ, Міжнародний член ВФГ, Почесний член ВФГ або Почесні Президенти ВФГ. Номінації мають представлятися на спеціальному бланку.

Заповнений бланк заявки слід вкласти в конверт, написавши на лицьовій стороні конверта слова: «Номінація на Почесну нагороду імені Лііси Кауппінен у сфері прав людини». Цей конверт має бути відправлений організатору збору заявок з питань відзначення цією нагородою.

Бланк номінації повинен відповідати всім критеріям і має містити пояснення, чому номінована особа має отримати Почесну нагороду Лііси Кауппінен за діяльність в сфері прав людини. Потрібно заповнити бланк або подати текст у вигляді відеозвернення жестовою мовою, дотримуючись усіх критеріїв, додавши до бланку заявки DVD/відео з жестомовним супроводом.

Відповідальна група розглядатиме номінації і обиратиме кращого з запропонованих кандидатів на нагороду.

Дата остаточного терміну для заявок на номінації — 31 грудня того року, що передує рокові проведення Всесвітнього Конгресу Всесвітньої федерації глухих (31 грудня 2014 грудня). Вхідна кореспонденція повинна надійти в офіс ВФГ до 17.00 у той день.

Заявки, отримані після зазначеної дати останнього терміну прийому заявок, не розглядатимуться.

Заявки на номінацію можна представляти електронним способом на адресу Секретаріату ВФГ. Проте оригінальний бланк номінації слід надіслати поштовим відправленням. Електронна номінація, отримана до дати останнього терміну прийому заявок, не розглядатиметься, якщо оригінал, надісланий пош­тою, матиме штемпель з датою в межах одного тижня після дати завершального терміну.

Рішення групи, відповідальної за нагородження, є остаточним і обговоренню не підлягає (листи зі скаргами не розглядатимуться).

Нагорода буде вручена під час офіційного заходу Всесвітнього Конгресу Всесвітньої федерації глухих, з короткою розповіддю про досягнення лауреата.

Нагорода буде мати вигляд витвору мистецтва, виготовленого глухим художником.

Нагорода ні в якому разі не є коштовністю/беззворотньою фінансовою допомогою/відзнакою вченості.

 

За більш детальною інформацією звертайтесь до оргвідділу апарату ЦП УТОГ.

 

Інф. оргвідділу

апарату ЦП УТОГ.газета Наше Життя

Оголошується збір заявок на Почесну нагороду ВФГ

2014-10-29
В світі глухих https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2014-10/1414307761_vfg.jpg

У жовтні 2006 року Всесвітня федерація глухих заснувала почесну нагороду за діяльність в сфері прав людини на честь доктора Лііси Кауппінен (вона у 1983 році була обрана до складу Правління ВФГ в якості Віце-президента і пропрацювала на цій посаді протягом чотирьох років, а потім була обрана Генеральним секретарем у 1987 році і Президентом ВФГ у 1995 році, пропрацювавши на цій посаді до 2003 року). Під час її правління число постійних членів ВФГ збільшилось з 70 до 125.

газета Наше Життя