Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Толерантні нотатки з Америки 5

  31/05/2014     744      Paul    

Продолжение. Начало здесь, здесь, здесь и здесь.

 

Telegram & Gazette

 

За програмою нашого стажування у Сполучених Штатах Америки була також передбачена зустріч з редакцією щоденної газети міста Вустер «Telegram & Gazette». Редакція та офіси розміщені у центрі міста, у багатоповерховій будівлі. Нас зустріла редактор цієї газети.

 

«Telegram & Gazette».

 

Мені, як представнику засобів масової інформації, було дуже цікаво в першу чергу дізнатися про те, як американська преса ставиться до публікацій про людей з обмеженими можливостями. Як ви знаєте, українське телебачення, газети, журнали та інтернет-видання згадують про людей з інвалідністю, зокрема про нечуючих, декілька разів на рік. При цьому висвітлюють нас у кращому випадку зазвичай так: «Людина з інвалідністю досягла значних успіхів…». Тобто, на перше місце висувається слово «інвалід», а вже потім — успіхи, яких людина досягла…

Тому мої запитання стосувалися здебільшого саме того, як у американських ЗМІ висвітлюють життя, досягнення і проблеми людей з обмеженими можливостями.

 

Щоденні газети на стенді офісу.

 

Розпочну з того, що запитання «Як часто ви публікуєте інформацію про нечуючих, незрячих або візочників у своїй газеті?» викликало подив. Редактор газети відповіла, що у них немає розподілу таких новин на особливі чи ні. Будь-яка новина висвітлюється як буденне явище. І головне те, що інвалідність вказується в контексті статті чи публікації, начебто ненароком, не привертаючи уваги, чого не можна сказати про українські видання. Адже всі люди рівні, незалежно від статусу, фізичних чи психічних вад тощо, і тому своїми досягненнями чи здобутками мають викликати гордість (а не жалість, як прийнято в Україні — авт.)

 

Таймінг дня у газеті «Т & G».

 

Також ми ознайомилися з таймінгом (розпорядком) роботи щоденної газети «Telegram & Gazette». Як ви бачите на фото, графік роботи працівників газети дуже насичений, практично цілодобовий. Але, за словами самих працівників, ця робота приносить їм задоволення. Як то кажуть, «знайдіть роботу для душі — і ви не працюватимете жодного дня у житті».

До того ж, за словами журналістів та кореспондентів, їхні публікації у газеті «Telegram & Gazette» — це можливість вплинути на покращення життя місцевого населення. Ось приклад: під час сильних снігопадів не було прибрано сніг на вулицях, через що пересування людей на візках було ускладненим… Кореспондент написав про це у газеті — і наступного дня ситуація була виправлена.

 

Наша група у редакції «Telegram & Gazette».

 

Тобто, ми впевнились, що американські ЗМІ — незалежні від політики та інших факторів, що реально дає їм можливість покращити життя людей.

 

М. АНДРІЄНКО.

Фото автора.газета Наше Життя

Толерантні нотатки з Америки 5

2014-05-31
В світі глухих https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2014-05/1400918526_img_3161_.jpg

За програмою нашого стажування у Сполучених Штатах Америки була також передбачена зустріч з редакцією щоденної газети міста Вустер «Telegram & Gazette». Редакція та офіси розміщені у центрі міста, у багатоповерховій будівлі. Нас зустріла редактор цієї газети.

газета Наше Життя