Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Толерантні нотатки з Америки 3

  23/04/2014     830      Paul    

Начало здесь и здесь.

 

«Seven hills»

 

Цей фонд, назва якого перекладається українською як «Сім пагорбів», є приватною некомерційною організацією, яка надає реабілітаційні, житлові, освітянські та соціальні послуги, послуги з охорони здоров’я та супутні послуги для людей з вадами фізичного розвитку, емоційними або іншими життєвими проблемами. Їх програми для дорослих включають житлові питання, спеціальні консультації в галузі освіти, різні професійні програми та працевлаштування, а також соціальні програми.

 

Фонд «Seven hills».

 

«Seven hills» був створений з метою допомоги людям з серйозними порушеннями по всьому світу. До роботи Фонду залучені співробітники з понад 45 країн світу.

Учасники нашої програми професійного зростання мали можливість відвідати три філії цього Фонду: два — у штаті Массачусетс, один — у сусідньому штаті Род-Айленд (до речі, це найменший за площею штат США). У перших двох ми побачили приміщення, пристосовані для людей з фізичними порушеннями: кімнати, обладнані різними засобами, призначеними для розвитку їх моторики та руху. Наприклад, там є невеличка тепличка, у якій люди зі слабко розвиненими рухами можуть тренувати свою моторику під час роботи, пересаджуючи та розсаджуючи різні рослини. Або є тут ще інша кімната, у якій за ткацьким станком створюються різні витвори народного промислу…

 

В одній з кімнат «Seven hills», де люди
з обмеженими можливостями займаються ткацтвом.

 

Ось які витвори народного промислу виготовляють
у «Seven hills» люди з обмеженими можливостями!

 

Крім того, співробітники Фонду «Seven hills» ознайомили нас з положеннями Закону про інвалідів (Americans with Disabilities Act (ADA), який, зокрема, визначає вимоги до організацій і установ стосовно врахування потреб людей з обмеженими можливостями та обладнання приміщень таким чином, щоб вони були доступними для інвалідів. Детальніше про цей закон йтиметься у наступних номерах газети.

 

Зустріч у «Ротарі Клубі»

 

Наша команда презентує Україну у «Ротарі Клубі».

 

З президентом «Ротарі Клубу».

 

«Ротарі Клуб» Вустера — це волонтерська організація, що підтримує благодійним коштом багато проектів розвитку міста та його благоустрою, а також підтримує студентські організації. Ми мали за честь бути присутніми на їх щотижневому ланчі і познайомитись з президентом «Ротарі Клубу» Сатьєю Мітра (Satya Mitra) та іншими посадовими особами Клубу. Наша група підготувала невеличку презентацію-розповідь про нашу країну та відповіла на всі поставлені членами Клубу запитання.

 

Найжвавіший тренінг

 

Фото на згадку після найжвавішого тренінгу.

 

Я більш ніж упевнена, що всі учасники нашої програми найбільш за все запам’ятали тренінг, що відбувся під керівництвом Ді Зеутас-Брауер (D. Zeutas-Broer). Вона поділилася з нами декількома цікавими вправами, що допомогли розкритися кожному з учасників та поглянути на звичні речі з іншого боку. Цей тренінг був дійсно одним з найжвавіших, тому що Ді не прос­то ділилася своїм досвідом, а підключала до участі кожного присутнього. Як приклад, ми мали змогу проявити свої акторські здібності в одному з завдань, котре було надруковано на карточках, які отримав кожен з нас. Суть цього завдання полягала у тому, щоб співрозмовник спробував відгадати, яку саме поведінку зображає його товариш. Особливо цікавими були роздаткові матеріали, підготовлені лектором. Один з них — на тему першого враження, я приведу нижче:

«Перші враження — як фільтр. Ось як інші формують ваш образ:

Люди сприймають початкову інформацію — вони помічають вашу мову тіла, що ви при цьому кажете та як ви реагуєте.

На основі цієї початкової інформації вони утворюють своє враження і приймають рішення про те, який (яка) ви є і якої поведінки від вас чекати у майбутньому.

Потім вони сприймають вас через цей фільтр. Кожний хоче думати про себе, що він чи вона добре розуміються в оцінці особистості, та мати можливість сказати собі: «Я знав з першої хвилини, що він є…». Вони шукають інформацію, яка узгоджується з їх першим враженням, і не шукатимуть, а навіть ігноруватимуть таку інформацію, яка не відповідає їх враженням про вас.

Перші враження свідчать, що ви не знаєте про те, як вас сприймають інші.

Др. Енн Демейріс, др. Валері Уайт».

 

Брати наші менші

 

У вихідні дні за нашою програмою був запланований дуже незвичний для нашої країни захід — собачий випускний в організації NEADS, яка готує спеціально навчених собак для допомоги нечуючим людям та американцям з обмеженими можливостями. Я довго не могла повірити у те, що цуценят-лабрадорів готують саме для нечуючих, але на церемонії випускного змогла переконатися в усьому сама…

 

Емблема організації NEADS.

 

Протягом 17 місяців тренери-волонтери організації NEADS навчають та виховують білих та чорних цуценят лабрадорів для того, щоб вони могли стати не просто друзями для нечуючих людей, а й їх помічниками.

Собак навчають будити хазяїна вранці зі дзвінком будильника, допомагати орієнтуватись у просторі, підказувати, якщо хтось звертається до хазяїна, відкривати та зачиняти двері… Усе це ми мали можливість побачити на власні очі під час випускної церемонії. Та найбільш вразило, що собак навчили відкривати холодильник, діставати з нього пляшку води, подавати хазяїну та зачиняти дверцята холодильника!

 

Знайомство з вихованцями NEADS та їх господарями.

 

Демонстрація навичок собаки, що вихована у NEADS.

 

Під час випускного ми познайомилися з вихованцями школи NEADS та їхніми господарями. Неможливо було стримати сліз, слухаючи розповіді виступаючих, адже для них собаки стали не просто помічниками, а справжніми друзями, які підтримують їх будь-якої миті… Зворушливою була історія хлопчика-школяра Джекі (Jackie), який сам зі сльозами на очах та зі словами: «I’m very like she» («Я дуже люблю її»), обійняв свою чорненьку Чанті (Chantey)… Кожна історія, яку ми почули на цій зустрічі — зворушлива та неймовірна. І ми знову переконались у тому, що собаки, безперечно, — найвідданіші та найкращі друзі.

 

М. АНДРІЄНКО.

Фото автора.газета Наше Життя

Толерантні нотатки з Америки 3

2014-04-23
В світі глухих https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2014-04/1398071377_img_2610_.jpg

«Seven hills»

Цей фонд, назва якого перекладається українською як «Сім пагорбів», є приватною некомерційною організацією, яка надає реабілітаційні, житлові, освітянські та соціальні послуги, послуги з охорони здоров’я та супутні послуги для людей з вадами фізичного розвитку, емоційними або іншими життєвими проблемами. Їх програми для дорослих включають житлові питання, спеціальні консультації в галузі освіти, різні професійні програми та працевлаштування, а також соціальні програми.

газета Наше Життя