Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Відбувся Відкритий чемпіонат Києва з керлінгу серед глухих спортсменів

  18/01/2014     2 082      Paul    

18 грудня 2013 року у столичному спорткомплексі «Каток» (вул. Л. Гавро, 4-г) проводився Відкритий чемпіонат Києва з керлінгу серед спортсменів з порушеннями слуху.

За рівнем змагань цей чемпіонат можна умовно вважати неофіційним чемпіонатом України, оскільки такі відкриті змагання проводилися вперше.

 

Переможці серед чоловіків (зліва направо):
В. Марченко, С. Петров, І. Марченко, С. Карабець, О. Килівник.

 

У змаганнях взяли участь 6 чоловічих і 4 жіночих команди. У чоловічому турнірі взяли участь: 2 команди з Києва — «ІСЕ» та «Київ-2», команди Дніпропетровської, Донецької, Київської та Харківської областей. У жіночому турнірі виступали команди: «ІСЕ» (Київ), «Київ-2», Дніпропет­ровської та Київської областей.

 

Що таке керлінг?

 

Керлінг (сurling) — спортивна гра на льоду, в якій дві команди, що складаються з чотирьох чоловік, змагаються в точності випусків спеціальних спортивних снарядів, виготовлених з граніту і званих «каменями».

Майданчик для гри в керлінг — це «витягнутий» прямокутник довжиною 44,5 м і шириною 4,75 м.

При розіграші каменю, один з гравців команди відштовхується від стартової колодки і, після невеликого ковзання, пускає камінь уперед. При цьому гравець намагається розрахувати зусилля так, щоб камінь, досягнувши залікової зони на протилежному боці майданчика, зупинився в необхідній точці, або підштовхнув інший камінь, або вибив останній за межі майданчика (залежно від задуманої ігрової комбінації).

Партнерам по команді дозволяється натирати лід спеціальними щітками по ходу руху каменю, що дозволяє частково коригувати дальність його пуску і траєкторію його руху.

Гра складається з 10 окремих самостійних частин, які називаються «ендами». У кожному енді команди по черзі виконують розіграш 8 каменів. Після розіграшу всіх 16 каменів в енді підраховується кількість очок, що виграла команда. Очки, набрані командами в усіх ендах, підсумовуються, що й визначає переможця в грі.

 

Перед початком змагань усім учасникам була надана можливість потренуватися у пробних іграх і ознайомитися з основними технічними та тактичними прийомами гри у керлінг. Після цього було проведено кваліфікаційні та фінальні ігри.

 

Наші чемпіонки з команди Києва (зліва направо):
А. Гордєєва, І. Герасименко, О. Таймазова.

 

За результатами змагань у жіночому турнірі команди посіли наступні місця:

 

I — «Київ-2»;

II — «ICE» (Київ);

III — команда Київської обл.;

IV — команда Дніпропетровської обл.

 

А серед чоловіків команди зайняли такі місця:

 

I — «ICE» (Київ);

II — команда Донецької обл.;

III — «Київ-2»;

IV — команда Харківської обл.;

V — команда Дніпропетровської обл.;

VI — команда Київської обл.

 

Команди, які посіли призові місця, були нагороджені дипломами, а їхні гравці — медалями.

В цілому можна впевнено визнати, що Відкритий чемпіонат Києва з керлінгу серед спортсменів з вадами слуху проведено на задовільному рівні. За це окрема подяка організаторам і суддівській колегії. Можна сподіватися, що недоліки буде враховано, а позитивний досвід таких змагань буде слугувати всім у майбутньому.

 

Момент гри.

 

Всі, без винятку, учасники чемпіонату отримали моральне задоволення і з ентузіазмом запевнили, що й надалі планують більш активно займатися керлінгом. Задоволеними і зацікавленими перебігом чемпіонату були й глядачі та уболівальники команд (всього їх було близько 50 осіб, бо змагання відбувались у робочий день), частина яких зацікавилася грою у керлінг.

Розвиток цього виду спорту серед спортсменів з порушеннями слуху є досить перспективним, незважаючи на те, що керлінг вважається фінансово затратним (оренда льодового катка або спеціальної доріжки для керлінгу, інвентар для гри, екіпіровка гравців). Змагання з керлінгу включені до програми зимових Дефлімпійських ігор.

За два роки від часу заснування клубу «ICE» в Київській міській федерації ФК і спорту глухих, члени цього клубу за власні гроші брали участь не тільки у національних та міжнародних турнірах серед здорових, а й у чемпіонаті світу серед глухих у Швейцарії (лютий 2013 року). Завдяки цьому, керлінг був визнаний на державному рівні, і наказом Міністерства молоді та спорту України внесений до реєстру визнаних видів спорту в Україні як дефлімпійський вид.

 

Члени оргкомітету під час закриття змагань.

 

Таким чином, з 1 січня 2014 року, збірна України з керлінгу буде формуватися і функціюватиме офіційно за державний бюджет. У найближчих планах для керлінгістів — участь у чемпіонаті України для формування збірної команди до участі у чемпіонаті Європи (м. Калінінград, Росія, 28.10 — 02.11.2014).

Насамкінець хочемо подякувати всім, хто організаційно та фінансово підтримав проведення першого Відкритого чемпіонату з керлінгу: Спортивній федерації глухих України (Л. Касіцький), Київському міськцентру «Інваспорт» (В. Даукшас), регіональним осередкам СФГУ — м. Київ (О. Лаврик), Донецької (О. Земечев), Київської (Д. Мелашенко), Дніпропетровської (Д. Миронов) та Харківської (Д. Українець) областей, клубу «ІСЕ» (І. Марченко) та суддям (Ю. Кочубей та Ю. Сапожник).

 

С. КАРАБЕЦЬ, учасник змагань,

О. БОГІНСЬКИЙ, представник команди Київської області.газета Наше Життя

Відбувся Відкритий чемпіонат Києва з керлінгу серед глухих спортсменів

2014-01-18
Спорт глухих https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2014-01/1389351533_kerlng3_.jpg

18 грудня 2013 року у столичному спорткомплексі «Каток» (вул. Л. Гавро, 4-г) проводився Відкритий чемпіонат Києва з керлінгу серед спортсменів з порушеннями слуху.

За рівнем змагань цей чемпіонат можна умовно вважати неофіційним чемпіонатом України, оскільки такі відкриті змагання проводилися вперше.

газета Наше Життя