Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Золотий п’єдестал життєвого шляху

  14/01/2017     772      Paul    

Сьогодні відзначає своє 50-річчя заслужений тренер України з футболу та незмінний керівник Полтавського регіонального центру «Інваспорт» — Олександр Юрійович ВЕРЕЩАКА.

 

Виріс він у сім’ї нечуючих батьків. Саме батько — заслужений тренер з шашок Юрій Антонович Верещака, з дитинства передав синові любов до спорту. Свій трудовий шлях у спорті Олександр Юрійович розпочав у Полтавському обласному будинку культури УТОГ у далекому 1989 році, а у 1993­му йому запропонували посаду начальника обласного центру «Інваспорт», котру він обіймає вже понад 25 років.

Крім основної роботи, Олександр Юрійович не покинув свою першу любов —футбол, і до цього часу продовжує ділитися з молодими спортсменами секретами майстерності гри. В 1997 році, після здобуття полтавською командою титулу чемпіона України з міні-футболу серед глухих спортсменів, його досвід роботи та гарне володіння жестовою мовою відзначили на найвищому рівні й довірили Олександру Юрійовичу очолити тренерський склад збірної команди глухих України з футболу. За його керування полтавська футбольна команда 7 разів ставала чемпіоном України серед глухих, а багато її гравців входило до складу збірної. Вихованці Олександра Юрійовича є багаторазовими призерами численних міжнародних змагань, ними здобуті: 3 місце на чемпіонаті Європи (2006 р., Москва, Росія), 1 місце на чемпіонаті світу (2007 р., Софія, Болгарія), 1 місце на Дефлімпійських іграх (2009 р., Тайпей, Тайвань), 2 місце на Дефлімпійських іграх (2013 р., Софія, Болгарія).

Але не лише футболом знаменитий наш полтавський «Інваспорт». Саме невпинна робота, творчі ідеї та наполегливість у досягненні мети Олександра Юрійовича й згуртованого ним колективу обласного центру «Інваспорт» змогли створити такі умови, що у 2016 році, на Паралімпіаді в Ріо-де-Жанейро (Бразилія), наші полтавські спортсмени-інваліди показали найвищий результат зі всієї України, завоювавши 5 золотих, 12 срібних й 5 бронзових медалей.

 газета Наше Життя

Золотий п’єдестал життєвого шляху

2017-01-14
Спорт глухих https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2017-01/1484314208_vereschaka_oleksandr_yu_.jpg

Сьогодні відзначає своє 50-річчя заслужений тренер України з футболу та незмінний керівник Полтавського регіонального центру «Інваспорт» — Олександр Юрійович ВЕРЕЩАКА.

газета Наше Життя