Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Відбувся особистий чемпіонат України з шахів серед нечуючих спортсменів

  11/09/2016     1 737      Paul    

У Рівненському регіональному цент­рі «Інваспорт» з 2 по 11 серпня 2016 року було проведено особистий чемпіо­нат України серед спортсменів з порушеннями слуху серед чоловіків, жінок і юніорів. У змаганнях серед  чоловіків взяли участь 37 спорт­сменів, серед них один гросмейстер, два заслужених майстра спорту, п’ять майстрів спорту, п’ять кандидатів у майстри спорту, одинадцять шахістів I розряду і десять шахістів II розряду.

 

Найбільшу чисельність мали команди з м. Києва — 7 учасників, з  м. Львова і м. Рівного — по 5 учасників. Спортсмени приїхали з 12 областей України, а у решті областей або не розвивають шахового спорту, або не делегували своїх спортсменів.

 

Серед почесних гостей був присутній заслужений тренер, чемпіон Європи, майстер спорту Ю.Є. Зуєв, який нещодавно відсвяткував 80­річний ювілей.

Попри спекотну погоду, змагання пройшли в безкомпромісній боротьбі, про що свідчить підсумкова таблиця: жоден з учасників не пройшов турнір без поразки. А переможцями серед чоловіків стали: Володимир Більський зі Львова, який набрав 7 очок з 9 можливих і зустрівся за дошкою зі всіма майстрами спорту. Отже, чемпіон — шахіст першого розряду — підвищив свою кваліфікацію. Другим призером став Олексій Філіппських, який з 6,5 очками поділив 2—3 місце з заслуженим майстром спорту Володимиром Коваленком, але за додатковими показниками посів друге місце. Перемога двох молодих першорозрядників стала несподіваним сюрпризом для спортсменів.

 

При нагоді хочу запропонувати, як ветеран шахового спорту (спортсмен-шахіст понад півстоліття), щоб Федерація шахів України взяла під опіку спортсменів з «Інваспорту» для росту кваліфікації і підготовки інвалідів до міжнародних змагань на першість Європи і світу. На мою думку, шахістам-інвалідам потрібен штатний тренер-психолог для проведення підготовчих тренувань (зборів) спортсменів, які входять до складу збірних команд всіх трьох номінацій «Інваспорту». Потрібно проводити не тільки першості держави з «Інваспорту», а залучати спонсорів для проведення внутрішніх і міжнародних змагань. Хочеться побажати решті обласних організацій УТОГ приділяти більшу увагу шаховому спорту.

 

Р. КІНАШ, ветеран шахів, кандидат у майстри спорту,
багаторазовий переможець змагань  у західному регіоні України.

м. Ковель, Волинська обл.

 газета Наше Життя

Відбувся особистий чемпіонат України з шахів серед нечуючих спортсменів

2016-09-11
Спорт глухих https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2016-09/medium/1473437988_choloviki_.jpg

У Рівненському регіональному цент­рі «Інваспорт» з 2 по 11 серпня 2016 року було проведено особистий чемпіо­нат України серед спортсменів з порушеннями слуху серед чоловіків, жінок і юніорів.

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ