Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

10 червня – 15 річниця з Дня народження Об'єднання нечуючих педагогів!

  10/06/2017     1 087      Paul    

 

П’ятнадцять років тому, 10 червня 2002 року в Культурному центрі УТОГ було проведено установчі збори сурдопедагогів з порушеннями слуху, на яких були присутні нечуючі вчителі та особи з педагогічною освітою з різних міст України, керівництво Центрального правління УТОГ і Київської організації УТОГ. На установчих зборах було прийнято рішення про створення Громадської організації «Об’єднання нечуючих педагогів» (ОНП).

Ініціатива створення ОНП належить педагогу Київської-спецшколи-інтернату № 9 для слабочуючих дітей Марині Лашкевич. Десь за півроку до установчих зборів вона звернулася до Наталії Каменської і розповіла про свою мрію щодо створення організації нечуючих педагогів. Каменська обіцяла допомогти в реалізації цього задуму, заручившись підтримкою керівництва ЦП УТОГ. Так була організована перша зустріч і зроблені перші кроки до єднання.

 

Основна мета діяльності ОНП — об’єднання педагогів з порушеннями слуху для задоволення та захисту законних, соціальних, культурних, освітніх, наукових, інформаційних, духовних, інтелектуальних та інших спільних інтересів своїх членів, для яких жестова мова є основним засобом спілкування.

В ОНП станом на 10 червня 2017 року перебувають 100 членів - нечуючих педагогів (з міста Києва, Волинської, Дніпропетровської, Закарпатської, Запорізької, Житомирської, Київської, Львівської, Одеської, Полтавської, Сумської, Харківської, Хмельницької, Чернівецької областей. Є й іноземні члени

Згідно зі статутними завданнями, правління ОНП з перших кроків взяло напрям на підвищення освітнього та професійного рівня членів ОНП, організовувало різні семінари, зустрічі та поїздки у різні школи з метою обміну досвідом. Члени ОНП побували на семінарах та відкритих уроках в усіх київських спецшколах, а також у спеціальних навчальних закладах Харкова, Одеси, Львова, Хмельницького (тричі – завдяки підтримці директора закладу Г.М. Воробель), Полтави, Сімферополя, Кривого Рогу, Кам’янського, Житомира та ін. Це були цікаві та захоплюючі поїздки!

За 15 років ОНП тричі отримував гранти Фонду «Відродження» (на проведення семінару в Одесі та видання книг та дидактичних посібників, розроблених В.В. Скурчинським, Н.А. Зборовською та ін.) Ці книги і посібники перш за все призначені для батьків і педагогів, які навчають нечуючих дітей; «Дитина зі світу тиші», кубики «Українська дактильно-жестова абетка», плакати «Дактильна абетка», картки «Граємо і навчаємось» тощо.

Організація нечуючих педагогів брала участь у реалізації кількох спільних проектів з УТОГ (4 проекти), Українсько-Канадським Альянсом для глухих та слабочуючих (5 проектів), Молодіжною організацією УТОГ (2 проекти), ГО «Відчуй» (1 проект) тощо.

Члени ОНП брали активну участь у  розробці кількох навчальних програм – з інформатики, жестової мови, етики, праці тощо. Спільно з УТОГ та лабораторією жестової мови Інституту спеціальної педагогіки  НАПН України зроблено все для впровадження програми з викладання української жестової мови у школах.

Велика подяка всім, хто був з нами весь цей час: керівництву УТОГ, директорам і колективам спецшкіл, членам і керівникам інших громадських організацій, працівникам  фондів та іншим небайдужим людям. Ця робота буде продовжена і надалі! Приєднуйтеся до нас! Успіху всім!

 

Увага! Відзначення 15-річного ювілею ОНП планується здійснити восени — на День працівників освіти. Чекаємо на фінансову підтримку міської влади на подану нами заявку.

 

Дорогі члени ОНП!

 

Вітаю всіх з ювілеєм!

Бажаю вистояти у справі всесторонньої реабілітації нечуючих та слабочуючих.

Не пасуйте перед труднощами, настирливо добивайтесь справедливості.

Я вас усіх люблю!

 

З повагою, член ОНП – Микола Павлович Рибальченко.

 

Адреса ОНП: 03150, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 74, оф.39,

службовий телефакс: (044) 2872180, мобільний телефон: +380634962697,

електронна пошта: natalka.kamen.@gmail.com

Сайт ОНП: https://onp.ucoz.ua/газета Наше Життя

10 червня – 15 річниця з Дня народження Об'єднання нечуючих педагогів!

2017-06-10
Святковий настрій https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2017-06/medium/1497087528_onp-15-let.jpg

П’ятнадцять років тому, 10 червня 2002 року в Культурному центрі УТОГ було проведено установчі збори сурдопедагогів з порушеннями слуху, на яких були присутні нечуючі вчителі та особи з педагогічною освітою з різних міст України

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ