Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Такими іменами пишається українська сурдопедагогіка

  11/02/2017     1 958      Paul    

Серед плеяди українських науковців сурдопедагогічного напряму важливе місце посідає кандидат педагогічних наук Ельвіра Павлівна ГРОЗА, яка 22 січня цього року відзначила свій 85-річний ювілей.

 

Понад 55 років Ельвіра Павлівна віддала викладацькій справі на кафедрі сурдопедагогіки дефектологічного факультету Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.

Багаторічна плідна діяльність на посаді доцента, талант викладача забезпечив ювілярці по праву чільне місце у когорті найяскравіших постатей кафедри у різні вікові проміжки таких, як Кіра Бойко, Наталія Засенко, Едуард Пущин, Микола Ярмаченко, Іван Лобурець, Іван Колесник, Катерина Луцько, Інна Двигун, Георгій Коберник, Валентина Кондратенко, Лариса Малина, Марія Шеремет, Людмила Фомічова та ін.

Ельвіра Павлівна розвивала вищу школу сурдопедагогіки. Ювілярка є автором програмно-методичного забезпечення курсів: сурдопсихології, методики викладання математики у початковій школі для глухих дітей та дітей зі зниженим слухом. Ельвіра Павлівна щедро віддавала свої знання, життєвий досвід, теплоту свого серця студентам. Її невичерпна енергія заряджала кожного студента на благі справи, а професіоналізм і працездатність створювали впевнену перспективу процвітання кафедри.

 Творчий імпульс викладацької діяльності зумовив і активну ініціативу Ельвіри Павлівни у розробці концептуальних засад підручникотворення. Тому й не дивно, що з 60-х років минулого століття і до сьогодні з-під пера ювілярки вийшли десятки підручників «Математика» та «Буквар», до сотні науково-методичних посібників, рекомендацій та ін. Це, безумовно, є золотим фондом практичного сурдодоробку України.  

Професійний шлях шановної ювілярки – невід’ємна частина становлення і розвитку всього університету, без перебільшення, одного із найпрестижніших вищих навчальних закладів України.

Прожитий відтинок часу був незабутньо-яскравим, хоч не усипаним трояндами. Постійний оптимізм, гарний настрій, позитивність завжди і в усьому забезпечувала надзвичайно гарна риса багатогранної особистості Ельвіри Павлівни – поетичність. Саме досконале володіння поетичним словом надихало її, додавало сил, збагачувало і збагачує духовно.

Пройдена Ельвірою Павлівною частина життєвого шляху в стінах університету серед студентської молоді по-справжньому захоплює. Недаремно трудова, наукова, педагогічна та громадська діяльність шановної ювілярки увінчана численними нагородами та почесними званнями, прикрашена повагою колег і вдячністю десятків поколінь студентів, які працюють у спеціальних навчальних закладах для глухих і слабкочуючих дітей у різних куточках не лише України.

Ельвіра Павлівна Гроза заслужено користується визнанням всього сурдопедагогічного співтовариства, Товариства глухих не лише в Україні, а й далеко за її межами. 

 

 

Шановна Ельвіро Павлівно!

 

Я пишаюся тим, що в далеких дев'яностих була у числі Ваших студентів, у двотисячних – колегою на кафедрі, особисто знайома з Вами, завдяки Вам підтримую зв'язок поколінь. Тільки дякуючи такій співпраці, на мою думку, забезпечуються й зберігаються традиції української сурдопедагогіки.

З нагоди ювілею висловлюю Вам найтепліші слова глибокої вдячності і поваги.

Нехай доля шле Вам добро і щастя, міцне здоров’я та достаток, а віра, надія та любов будуть вірними супутниками на Вашому життєвому шляху.

Нехай тепло і затишок родинної оселі надійно захищає Вас від негараздів, а в майбутньому на Вас чекає ще багато наповнених корисними справами і земними радощами років.

Живіть довго в щасті, благополуччі та в доброму здоров’ї!

 

Ще небо хмарами не вкрите,

Ще так прозоро сяють роси,

А вже по ліву руку – літо,

А вже по праву руку – осінь.

Ще очі блиску не позбулись,

Ще серце жити не стомилось,

А вже по ліву руку – юність,

А вже по праву руку – зрілість.

А час летить нестримно далі

Й душа немов би молодіє,

По ліву руку – всі печалі,

по праву руку – всі надії.

Життя не зміряти літами,

А щастя – то важка наука.

Хай буде мир, спокій, радість завжди з Вами

По ліву і по праву руку.

 

З повагою, Світлана КУЛЬБІДА.газета Наше Життя

Такими іменами пишається українська сурдопедагогіка

2017-02-11
Святковий настрій https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2017-02/1486664607_groza-elvira-pavlovna.jpg

Серед плеяди українських науковців сурдопедагогічного напряму важливе місце посідає кандидат педагогічних наук Ельвіра Павлівна ГРОЗА, яка 22 січня цього року відзначила свій 85-річний ювілей.

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ