Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

З жестовою мовою ми рівноправні!

  24/09/2016     3 518      Paul    


 

Шановні члени Українського товариства глухих!

 

Цього року Міжнародний тиждень глухих відзначається в усьому світі з 19 по 25 вересня під гаслом, яке привертає увагу до права осіб з порушеннями слуху спілкуватися своєю рідною жестовою мовою. Це право у нас забезпечується статтею 23 Закону України № 875­XII «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», згідно з якою нашою державою визнається дактильно-жестова мова як засіб міжособового спілкування осіб з порушеннями слуху.

Проте, хоча цей закон був прийнятий ще у 1991 році й пізніше був доповнений текстом про те, що жестова мова є також мовою навчання нечуючих і захищається державою, в Україні досі до кінця не врегульовані правовий статус УЖМ та сфера її застосування.

Отже, попереду у нас з вами багато роботи, пов’язаної з розробкою і затвердженням окремого Закону про українську жестову мову, у якому планується передбачити всі правові аспекти, пов’язані з функціонуванням УЖМ, сферами її застосування, підготовки перекладачів жестової мови, надання їхніх послуг, здійснення перекладу в інформаційній та освітянській сфері, у службах МВС, МЧС, МОЗ тощо.

Закликаю всіх вас активно долучитися до захисту свого права вільно користуватися жестовою мовою, як однією з офіційних державних мов, і отримувати за її допомогою інформацію в усіх сферах життя, щоб ми й наші діти відчували себе дійсно рівноправними й повністю забезпеченими у своїх правах.

 

Ірина ЧЕПЧИНА, голова Українського товариства глухих.газета Наше Життя

З жестовою мовою ми рівноправні!

2016-09-24
Святковий настрій https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2016-09/1474639643_chepchina.jpg

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ