Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Унікальний театр «Райдуга»

  23/11/2017     2 236      Admin    

Спочатку була тиша…

Театр міміки та жесту «Райдуга» Культурного центру УТОГ – єдиний в Україні професійний театр, де працюють нечуючі та слабкочуючі артисти. Вважається, що у світі є всього три таких театри, два інших розташовані в Америці і Росії.

Театр «Райдуга» був заснований у 1969 році і сьогодні працює вже 48-й театральний сезон.

У складі Культурного центру Українського товариства глухих театр існує з 1997 року і цьогоріч відсвяткував 20 років від початку професійної співпраці. Заснував театр Ісаак Аронович Сапожников – поет, який втратив слух у зрілому віці. Він  же працював тут режисером протягом 30 років. Наталія Кутіна, художній керівник театру «Райдуга», зазначає, що тут досі ставлять виставу під назвою «Тиха зірка», на основі віршів Ісаака Сапожникова. Загалом у репертуарі театру 25 вистав. Актори працюють у різних жанрах – серед них пантоміма, магія, оригінальний жанр, хореографія, драма тощо. Глядачами можуть бути як чуючі, так і нечуючі люди – якщо під час вистави є моменти, де задіяна жестова мова, її озвучують диктори. Серед працівників театру – 6 заслужених діячів культури України.

Режисер Анжела Тютєрєва вперше познайомилась з театром «Райдуга» у 16 років, під час виступу трупи у Харкові. Дівчина була зачарована і вражена тим, що театр можуть творити нечуючі. У 19 років вона вступила до Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв. Вже під час навчання почала працювати в театрі як актриса. Після завершення навчання кілька років дівчина працювала художнім керівником при Культурному центрі УТОГ, тепер же її запросили до театру «Райдуга» як режисера. Анжела Тютєрєва зазначає, що в роботі з акторами для неї насамперед важлива гармонія, себе ж вона відносить до тих режисерів, які не вказують, а працюють з акторами на рівних.

Театр «Райдуга» виступає не лише в Україні. Його актори брали участь і в міжнародних театральних фестивалях, стаючи переможцями в Іспанії, Словаччині, Німеччині, зокрема й серед звичайних театрів.

Автор тексту і відео Таня-Марія ЛИТВИНЮКгазета Наше Життя

Унікальний театр «Райдуга»

2017-11-23
Інопреса / Відео https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2017-11/1511374791_23846101_1778111332223347_302779416_n.jpg

Спочатку була тиша… Театр міміки та жесту «Райдуга» Культурного центру УТОГ – єдиний в Україні професійний театр, де працюють нечуючі та слабкочуючі артисти. Вважається, що у світі є всього три таких театри, два інших розташовані в Америці і Росії.

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ