Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Зустріч з нагоди Дня людей з інвалідністю

  14/12/2015     1 624      Paul    

З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю, 3 грудня 2015 року відбулася зустріч Президента України Петра Порошенка з представниками громадських організацій, які захищають права людей з особливими потребами.

 

 

Під час цієї зустрічі Президент підписав Указ, спрямований на посилення діяльності щодо забезпечення прав відповідної категорії людей.

Глава держави запропонував відмовитися від радянського слова «інвалід» і слідувати міжнародним стандартам, закріпленим у Конвенції ООН про права людей з інвалідністю: «Я не хочу, щоб у відношенні людей з інвалідністю використовували слово «інвалід» або словосполучення «особа з обмеженими можливостями». Українські громадяни мають бути рівноправними, навіть маючи інвалідність».

Президент підкреслив, що «держава разом із суспільством має ліквідувати всі бар’єри, що заважають ефективній участі людей з інвалідністю в житті суспільства нарівні з іншими, і створити для них справедливі і сприятливі умови життєдіяльності».

 

 

«Жодна людина з інвалідністю — будь­то учасник антитерористичної операції, чи внутрішньо переміщена особа, чи то просто людина, доля якої обтяжена інвалідністю, не повинна відчувати на собі порушення прав, а тим більше — дискримінацію за ознакою інвалідності», — сказав Президент під час зустрічі.

Глава держави також відзначив важливість впровадження в повній мірі європейських стандартів у питанні забезпечення прав зазначеної категорії людей. «Якщо ми рухаємося в Європу, то це не тільки безвізовий режим, не тільки фінансове забезпечення тих чи інших програм, а це, в першу чергу, зміна ставлення до людей з інвалідністю — одна з ключових європейських цінностей, про які ми говорили під час Революції гідності» , — зазначив Петро Порошенко.

 

 

Президент звернув увагу на те, що Конституційна реформа в частині децентралізації чітко передбачає відповідальність місцевих органів влади у ставленні до людей з інвалідністю. «Не просто декларативна фіксація цих прав, а й фінансове забезпечення відповідним ресурсом», — зазначив він.

У свою чергу, Уповноважений з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич подякував Президенту за створення інституту Уповноваженого і зазначив, що підписаний Указ змінює підходи і ставлення до зазначеної категорії людей, які «потребують забезпечення рівних прав і можливостей, оскільки традиційно були дискриміновані в радянському і пострадянському суспільстві».

«Рік особливий, і, на жаль, проб­лема людей з інвалідністю стає більш актуальною через вій­ну», — зазначив Валерій Сушкевич. За його словами, мова йде про поранених українських героїв, які повернулися із зони проведення АТО з інвалідністю, про цивільне населення, яке отримало травми через поранення під час обстрілів, переселенців з інвалідністю.

 

 

Глава держави також підписав Указ, спрямований на збільшення з 250 до 300 числа стипендій Президента України для видатних спортсменів з паралімпійських і дефлімпійських видів спорту та їх тренерів. «Наші спортсмени з інвалідністю вивели Україну в лідери світового спорту і є зразком ней­мовірної сили духу та патріотизму, а тому заслуговують на державну підтримку», — зазначив Петро Порошенко.

 

 

У зустрічі взяли участь: міністр соціальної політики Павло Розенко; міністр інфраструктури і транспорту Андрій Пивоварський; міністр молоді та спорту Ігор Жданов; заступник Глави Адміністрації Президента Ростислав Павленко; Координатор системи ООН в Україні з гуманітарних питань, Постійний Представник Програми розвитку ООН в Україні Ніл Уокер; представники всеукраїнських громадських організацій людей з інвалідністю — УТОГ, УТОС, СОІУ; українські дефлімпійці та паралімпійці; ветерани АТО.

 

За інформацією ЗМІ.

 

Фото Прес­служби Президента України.

 

 

Виставка в «Українському домі»

 

У Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» з 3 по 5 грудня цього року діяла виставка, присвячена Міжнародному дню інвалідів.

 

Організатором заходу виступило Міністерство праці та соціальної політики України, а серед учасників було промислове об’єднання «Укрпротез». В цілому ж, у виставці взяли участь 38 підприємств­виробників як державної, так і інших форм власності.

Відбувся також ряд інших заходів, про які читайте в наступних номерах газети.

 

Інф. «НЖ».газета Наше Життя

Зустріч з нагоди Дня людей з інвалідністю

2015-12-14
Інопреса https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2015-12/1449909805_bd3r3009.jpg

З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю, 3 грудня 2015 року відбулася зустріч Президента України Петра Порошенка з представниками громадських організацій, які захищають права людей з особливими потребами.

 

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ