Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Нечуюча людина може отримати безкоштовно смартфон (доповнено)

  27/10/2016     11 480      Admin    

До уваги!

За співпрацією з компанією "Медок" кожна нечуюча людина може найближчим часом отримати безкоштовно смартфон в районих совбезах за місцем проживання. Для цього потрібно написати заяву в совбезі на отримання "іншого сурдотехнічного засобу (смартфону)" як можна раніше. При собі мати паспорт, ідентифікаційний код та довідку МСЕК.

ИПР згідно положення 132 ст. 16 не потрібно, але краще його мати при собі також з рекомендацією на отримання "іншого сурдотехнічного засобу".

Ця інфрмація дійсна для всіх нечуючих України.

Про забезпечення у 2016 році осіб з інвалідністю зі слуху
засобами спеціальними засобами для орієнтування, спілкування та обміну інформацією

Постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 р. № 321 затверджений Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення і перелік таких засобів.

Пунктом 2 вказаного Порядку встановлено, що до технічних та інших засобів реабілітації, які надаються особам з інвалідністю зі слуху за рахунок коштів державного бюджету,  належать спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією. У пункті 18 переліку технічних та інших засобів реабілітації для інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, який додається до постанови КМУ від 05.04.2012 р. № 321, вказано, що до спеціальних засобів для орієнтування, спілкування та обміну інформацією у тому числі належать мобільні телефони для письмового спілкування.

Робота з надання мобільних телефонів глухим здійснюється місцевими управліннями соціального захисту за координації Міністерства соціальної політики України. Протягом 2012-2013 рр. за рахунок коштів Державного бюджету України особам з інвалідністю зі слуху безоплатно видано 5687 мобільних телефонів для письмового спілкування, що сприяло підвищенню рівня їх комунікабельності і соціальному захисту.

Внаслідок подальшого розвитку технічного прогресу на заміну мобільним телефонам прийшли смартфони з більшими функціональними можливостями, в результаті чого виробництво мобільних телефонів у світі припинилося. В результаті цього фірми, які виграли тендери на постачання мобільних телефонів на замовлення Міністерства соціальної політики України, не спроможні виконати контракти через припинення виробництва у світі мобільних телефонів. Така ситуація відбулася у 2012 році, в результаті чого за державні кошти не було закуплено мобільних телефонів на суму близько 500 тисяч гривень. З цієї ж причини у 2014 -2015 роках за кошти державного бюджету України не було закуплено ні одного мобільного телефону.

Враховуючи таку ситуацію і для захисту законних прав і інтересів глухих, постановою президії ЦП УТОГ від 25 червня 2014 року № 138/2014 був затверджений перелік спеціальних засобів для спілкування та обміну інформацією, що показані для застосування особам з інвалідністю зі слуху, у числі яких замість мобільних телефонів ЦП УТОГ вказало смартфони з фронтальною відеокамерою для візуального і письмового спілкування та планшетні комп`ютери з фронтальною відеокамерою, що можуть підключатися до мобільного інтернету і зі спеціальним програмним забезпеченням з розпізнавання усної мови та перетворення її у письмовий текст. Цією ж постановою президії ЦП УТОГ начальнику відділу організаційно-масової, культурно-масової та реабілітаційної роботи виконавчого апарату ЦП УТОГ Котельянцю С.В. доручалося направити Міністерству соціальної політики України клопотання про внесення відповідних змін до постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2014р. № 321.

Листом від 01.07.2014 року № 03-01/259 ЦП УТОГ направило Міністерству соціальної політики України обґрунтоване клопотання про необхідність внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2014р. №  321 щодо заміни мобільних телефонів на смартфони та планшетні комп’ютери з фронтальними відеокамерами для візуального і письмового спілкування глухих. Такі пропозиції Міністерству соціальної політики України вносилися ЦП УТОГ і у 2015 році. Проте зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2014р. №  321 внесені не були, до цього часу цією постановою передбачено забезпечувати глухих для письмового спілкування мобільними телефонами.

4 жовтня 2016 року відбулася робоча нарада за участю голови ЦП УТОГ та директора підприємства  Медок, яке було визначене Міністерством соціальної політики України таким, що виготовляє, постачає і ремонтує у 2016 році мобільні телефони для осіб з інвалідністю зі слуху. Під час цієї наради директор підприємства Медок  Давиденко О.В. повідомив, що за дорученням Мінсоцполітики України у 2016 році буде поставляти у якості засобів для орієнтування, спілкування та обміну інформацією для глухих смартфони. Представники підприємства Медок просили УТОГ долучитися до роботи з розподілу смартфонів поміж особами з інвалідністю зі слуху, які перебували на обліку у місцевих органах соціального захисту населення. Одночасно з цим директор підприємства Медок ознайомив працівників ЦП УТОГ з моделлю смартфону, який буде видаватися у 2016 році глухим. На зауваження працівників ЦП УТОГ щодо низьких технічних характеристик і застарілістю цих смартфонів директор Медок пояснив, що такі технічні характеристики смартфонів він отримав від Міністерства соціальної політики України і самостійно їх змінювати не може. Смартфони вже замовлені у тайванських виробників і невдовзі мають надійти на Україну.

Таким чином Міністерство соціальної політики України самостійно прийняло рішення про видачу у 2016 році глухим замість мобільних телефонів – смартфони і без погодження з  ЦП УТОГ затвердило технічну характеристику цих смартфонів.

Всього має бути завезено до України і розподілено між глухими 6000 смартфонів. У той же час кількість глухих, які занесені до Центральної бази інвалідів України і які подали заяви на отримання мобільних телефонів (смартфонів) складає близько 2500 осіб. У зв’язку з цим ЦП УТОГ листом від 10.10.2016 р. № 03-10/403 доручило своїм регіональним організаціям провести роз’яснювальну і організаційну роботу з глухими щодо необхідності подання ними заяв до місцевих управлінь соціального захисту населення про виділення смартфонів. 

Для швидкого вирішення питання щодо отримання смартфонів глухим потрібно звернутися до своєї обласної або до територіальної організації УТОГ за місцем їх проживання.

За додатковою інформацією звертайтеся до голів своїх територіальних організацій УТОГ.

 
Джерло: Київська організація УТОГ
газета Наше Життя

Нечуюча людина може отримати безкоштовно смартфон (доповнено)

2016-10-27
Анонси і Оголошення https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2016-10/1477130232_14666084_1165207693572651_5799444658924762674_n.jpg

До уваги! За співпрацією з компанією "Медок" кожна нечуюча людина може найближчим часом отримати безкоштовно смартфон в районих совбезах за місцем проживання.

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ