Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Полоскання від болю в горлі

  29/01/2018     46 509      Admin    

Усе активніше нам нав’язують рекламу протизастудних засобів. Однак ціни на ліки просто неймовірні, та й ефективність препара­тів не завжди виправдовує очікування. Тому хочу навести поради свого лікаря, які допомагають нашій родині боротися із застудами.

Зокрема при застудах лікар радив робити полоскання. Буває, гор­ло болить так, що ковтати боляче. Два дні полоскань — і все минає.

Процедуру треба робити 5—6 разів на день. Вода для полоскань має бути теплою. Холодна або га­ряча може спричинити ще більше подразнення. Робити характерне «гелготання» при полосканні корисно — так розчин краще змиває мі­кроби. Язик потрібно максимально витягнути вперед. Голову при цьому закидають назад. Одне полоскання роблять близько 30 секунд. Ліки не ковтають, а випльовують.

Дуже ефективно чергувати по­лоскання горла та носа. Після полоскання горла нічого не їдять і не п’ють хоча б 20 хвилин. Розчин ба­жано мати завжди свіжий.

Одним з найефективніших засо­бів є сіль, сода та йод. На склянку води беруть по 0,5 чайної ложки со­лі й соди та додають 4 краплі йоду. Сіль краще брати морську — у ній багато мікроелементів.

Добре допомагає при болю в горлі сік буряка, він знімає набряк і запалення. Свіжий буряк натира­ють, додають столову ложку оцту, трохи настоюють, віджимають крізь марлю і розводять водою.

При ангіні ефективний натураль­ний яблучний оцет у пропорції: чай­на ложка на склянку води.

Розчиніть у склянці теплої води ложку лимонного соку і також поло­щіть цим розчином горло.

Відомі медові полоскання — чай­ну ложку меду розвести в склянці теплої води.

Не варто забувати і про недоро­гі аптечні препарати — хлорофіліпт та фурацилін. Хлорофіліпт краще брати у вигляді спиртового розчи­ну. Таблетку фурациліну розчавлю­ють та розмішують у склянці води.

До речі, часто забувають і про ще один дешевий і ефективний засіб — перекис водню. Столову ложку 3-процентного перекису розводять у склянці води.

А ще дуже помічна настоянка прополісу — чайна ложка на склянку води. Прополіс має не лише ан­тимікробні та протизапальні, а й знеболювальні властивості.

Придбайте в аптеці настоянку календули. Це дуже хороший анти­септик.

У пригоді стануть також лікарські трави — ромашка, евкаліпт, шавлія, звіробій, полин та інші. Можна змішувати складники, тоді їх дія по­силиться. Приміром, дубову кору, ромашку та липу в пропорції 1:2:3. Столову ложку цих компонентів залити склянкою окропу та кип’я­тити на водяній бані 5 хвилин, про­цідити й охолодити.

Від кашлю ефективний цвіт бузини, його можна не лише приймати всередину, а й полоскати горло.

О. ЛОЗНІЧЕНКОгазета Наше Життя

Полоскання від болю в горлі

2018-01-29
Здоров'я / Ваше здоров'я https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2018-01/1517125204_poloskat-gorlo-hlorofillipt.jpg

Усе активніше нам нав’язують рекламу протизастудних засобів. Однак ціни на ліки просто неймовірні, та й ефективність препаратів не завжди виправдовує очікування. Тому хочу навести поради свого лікаря, які допомагають нашій родині боротися із застудами. Зокрема при застудах лікар радив робити полоскання. Буває, горло болить так, що ковтати боляче. Два дні полоскань — і все минає.

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ