Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Оптимізм — найкращі ліки

Колись, ще 3000 років тому, один мудрець писав, що серце радісне доб­ре лікує. Лікарі погодяться з цими натхненними словами. Проте багатьом людям нелегко відчувати справжню радість. Адже мало кому вдається уникати життєвих клопотів, які нерідко приносять розчарування й роблять з нас песимістів. Однак, як показують недавні дослідження, нам варто попри будь-які труднощі розвивати оптимізм.

 

 

Оптимізм — це світосприймання, перейняте бадьорістю, життєрадісністю, твердою вірою в краще майбутнє.

Як оптиміст ставиться до невдачі? Він не думає, що вже нічого не можна виправити. І це не означає, що така людина дивиться на світ крізь рожеві окуляри. Навпаки, вона усвідомлює проблему й глибоко її аналізує. Коли ж з’являється можливість, намагається змінити або принаймні покращити ситуацію.

А як поводиться песиміст? Часто така людина починає звинувачувати себе. Вона вважає, що проблемі вже ніяк не зарадити і що все трапилося через її бездарність, брак здібностей або непривабливу зовнішність. Так песиміст й надалі прирікає себе на невдачу.

Чи може оптимізм впливати на наше здоров’я і благополуччя? Звичайно. Тридцятирічне вивчення цієї проб­леми показало, що оптимісти мають краще здоров’я і живуть дещо довше. Вчені також помітили, що оптимісти ліпше долають стрес і менш схильні до депресій.

Звісно, у світі, де проблем стає дедалі більше, дуже важко зберігати позитивне мислення і бути оптимістом. Що ж можна зробити? Ось кілька практичних порад.

• Як тільки з’являється думка, що вам щось не вдається або не подобається, відразу її відкидайте. Намагайтесь зосереджуватися на позитивному.

• Намагайтесь отримувати задоволення від своєї роботи. Незалежно від того, чим ви займаєтесь, завжди шукайте привабливі сторони життя.

• Товаришуйте з людьми, які мають оптимістичний погляд на життя.

• Якщо це залежить від вас, спробуйте змінити несприятливу ситуацію; якщо ж ні, намагайтесь змиритися з нею.

• Записуйте приємні події, які сталися з вами протягом дня. Переглядайте ці записи, підтримуючи в собі оптимізм та позитивне сприймання дійсності.

Хоч оптимістичний дух і не вирішить усіх проблем, але він допоможе вам мати краще здоров’я й щасливо жити.

 

Підготував В. ГАЙДУК.

 газета Наше Життя

Оптимізм — найкращі ліки

2015-02-20
ЗДОРОВ'Я / Допоможи собі сам https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2015-02/1424167621_ulybka_.jpg

Колись, ще 3000 років тому, один мудрець писав, що серце радісне доб­ре лікує. Лікарі погодяться з цими натхненними словами. Проте багатьом людям нелегко відчувати справжню радість. Адже мало кому вдається уникати життєвих клопотів, які нерідко приносять розчарування й роблять з нас песимістів. Однак, як показують недавні дослідження, нам варто попри будь-які труднощі розвивати оптимізм.

газета Наше Життя