Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

З Африки повернулися з перемогою!

  29/08/2019     970      Paul    

У нас в гостях — Петро Мендришора з Чернівців та Вікторія Поліщук з Івано-Франківська. Вони є переможцями Всеукраїнського конкурсу краси «Міс і Містер УТОГ–2019» і були запрошені взяти участь у Міжнародному конкурсі «Miss and Mister Deaf World and Europe and Asia», який відбувся з 12 до 22 липня 2019 року у далекій Південно-Африканській Республіці (місто Мбомбела, провінція Мпумаланга). Там Петро та Вікторія перебували цілих 10 днів!Головний підсумок цієї поїздки: Петро Мендришора привіз перемогу — почесний титул «Глухий Містер Європи–2019». Це дуже важливе для всіх нас досягнення, бо з дня заснування Всесвітнього конкурсу краси серед глухих у 2011 році й до цього часу українські хлопці не привозили найвищу нагороду. Дівчата — так, перемагали неодноразово, а хлопці — ні (була лише перемога Османа Охоцького у номінації «Перший віце-містер конкурсу «Miss&Mister Deaf International» у Болгарії, але це зовсім інший конкурс).

І, на додачу, до 2018 року включно конкурс «Miss and Mister Deaf World and Europe and Asia» незмінно проводився в Чехії (м. Прага), а в 2019 році змінив своє традиційне місце проведення, запросивши всіх на Африканський континент.

Після повернення на батьківщину Петра і Вікторію зустріли представники ЦП УТОГ і у бесіді з ними розпитали про те, які враження залишилися у них від поїздки.

— Для знайомства скажіть, будь ласка, які у вас жестові імена?

Петро: — «50 євро» (сміється).

— Чому «50 євро»?

Петро: — Тому що коли мене запитали, скільки я отримую пенсії, відповів —1500 грн, а це близько 50 євро. Так і стали мене кликати — «50 євро».

— А у вас, Вікторіє?

Вікторія: — Українським дактилем «ВП». Тобто скорочено — Вікторія Поліщук.

— Скільки ви летіли до Йоханнесбурга?

Петро: — Переліт з пересадкою тривав близько 14 годин. А потім ще їхали досить довго автобусом до міста Мбомбела.

— Які враження від Африки?

Вікторія: — У Південній Африці зараз зима, тому температура вночі досить низька. Якщо вдень спека, то вечорами досить прохолодно.

Петро: — У місті, де ми жили, майже не було людей з темним кольором шкіри. І живуть вони дуже бідно, будиночки одноповерхові, маленькі, кімнати — десь 6 квад­ратних метрів. А от білі потомки колонізаторів живуть значно краще… І ця різниця в умовах життя вражала.

— Хто спонсорував вашу поїздку на конкурс в ПАР, адже, за умовами конкурсу, його організатори забезпечили учасників лише харчуванням та проживанням, а дорога ж була дуже далекою і витрати на переліт — значні.

Петро: — Я дуже вдячний голові Чернівецької обласної організації УТОГ Л.І. Дубровіній, яка змогла через депутатів міської ради здобути гроші на поїздку. Ще Людмила Іванівна знайшла спонсора, який оплатив пошиття костюма (прізвище цієї людини, на жаль, не знаю). Дякую також Культурному центру УТОГ за надання українського національного вбрання.

Вікторія: — Мені допомогла директор Калуської спецшколи-інтернату І-ІІІ ступенів №2 Р.О. Караїм, трохи допомогла голова Івано-Франківської обласної організації УТОГ М. М. Пашник.

— А у вільний від конкурсу час чим займалися?

Удвох одночасно: — Екскурсії!!!

Петро: — Розпорядок був такий: цілий день репетиція, потім на наступний день — екскурсія, наступного дня — знов репетиції. Потім перед самим конкурсом провели показ, далі відбулися офіційна частина і конкурсні змагання, а на 9-й і 10-й день нашого перебування в ПАР — ресторанні вечірки.

— А що за екскурсії?

Петро: — Була екскурсія на природу, до заповідника за 250 км від міста. Бачили звірів, які вільно ходили неподалік від нас. А ще бачили дивні і дуже гарні рослини, дерева, метеликів… Все таке яскраве, незвичне.

Ще ми їздили до іншого готелю, де проживали вболівальники, там поруч були парк, озера…

— А хто на конкурсі проводив репетиції учасників?

Удвох одночасно: — Чех!

Петро: — Це чуюча людина похилого віку, йому близько 70 років, саме він проводить репетиції учасників конкурсу краси з 2011 року. Наскільки нам відомо, в наступному році він проведе останню репетицію і піде на пенсію. До речі, якраз наступного року буде 20-річчя цього конкурсу, і він буде проводитись в Таїланді, місто Бангкок.

— Чи були проблеми зі спілкуванням?

Вікторія: — З організаторами спілкувалися через перекладача жестової мови, а між собою з іншими учасниками — міжнародною жестовою мовою. Мені допомагав Петро, бо я погано нею володію.

Петро: — Я теж не знаю досконало… У вимогах до учасників було написано про знання міжнародних жестів, та за браком часу я так і не вивчив. Коли прилетіли на конкурс, виявилось, що багато хто з учасників не знав міжнародних жестів. Але нічого страшного: поступово вивчили основні жести. Головне: ми розуміли зміст розмови і один одного.

— Як ви там харчувались?

Вікторія: — У нас було дворазове харчування. До речі, кава там була смачна. У зв’язку з тим, що учасникам не вистачало харчування лише двічі на день, після скарги інколи подавали вечерю. Ще ми відвідували різні кафе. Ціни там були досить прийнятні.

— Ви там познайомились з новими друзями?

Петро: — Так, звичайно. Особливо легко було спілкуватися з молоддю сусідніх з нами країн, де схожа жестова мова. Загалом хочу сказати, що ця поїздка справила дуже гарне враження і я не проти її повторити.

Підсумки Міжнародного конкурсу краси
«Глухі міс і містер світу, Європи та Азії»


У конкурсі взяли участь представники 16 країн і були визначені переможці у наступних номінаціях:
  • «Міс світу серед глухих» — Відіша Баліян (Індія);
  • «Перша віце-міс глуха світу серед глухих» — Летів Нтака (ПАР);
  • «Друга віце-міс світу серед глухих» — Каролін Коста (Бразилія);
  • «Міс Європи серед глухих» — Птра Якоповіч (Хорватія);
  • «Міс глуха Азії серед глухих» — Канджана Фімпа (Таїланд);
  • «Містер світу серед глухих» — Пхумелела Мапуката (ПАР);
  • «Містер Європи серед глухих» — Петро Мендришора (Україна);
  • «Містер Азії серед глухих» — Чонпінг Чжоу (Китай).Підготували Тетяна КОРНІЄНКО
та Іванна НАЗАРОВАгазета Наше Життя

З Африки повернулися з перемогою!

2019-08-29
Відео https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2019-08/1567081838_p1320638.jpg  У нас в гостях — Петро Мендришора з Чернівців та Вікторія Поліщук з Івано-Франківська. Вони є переможцями Всеукраїнського конкурсу краси «Міс і Містер УТОГ–2019» і були запрошені взяти участь у Міжнародному конкурсі «Miss and Mister Deaf World and Europe and Asia», який відбувся з 12 до 22 липня 2019 року у далекій Південно-Африканській Республіці (місто Мбомбела, провінція Мпумаланга). Там Петро та Вікторія перебували цілих 10 днів!
газета Наше Життя