Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Безмовна краса Бренди Кости (+видео)

  28/02/2017     1 103      Paul    

 

Сьогодні ми продовжуємо наш цикл статей про відомих глухих та слабочуючих особистостей, які підкорили та здивували світ. Героїня сьогоднішнього номера — Бренда Коста, всесвітньо відома бразильська модель, глуха від народження, яка, попри все, досягла значних успіхів у жорсткій конкуренції сучасного світу моди.

 

Впіймати шанс

 

Бренда народилася в Ріо-де-Жанейро, що в Бразилії, в родині лікаря. Мама її була моделлю і передала дочці не тільки свою красу, а й любов до моди. У 16 років, отримавши згоду мами, Бренда вирушила штурмувати модельні агентства. І всюди чула (вірніше, зчитувала з губ) один і той же вислів: «Ви, безсумнівно, дуже гарні, але у нас з вами нічого не вийде». Щоразу це доводило її до сліз.

І ось в останньому агентстві, де її знову не взяли і вона знову плакала від розчарування, на Бренду звернув увагу власник однієї компанії. І взяв на роботу, тому що у нього самого був глухий син і він розумів, як складно глухим знайти себе у житті. «Я відчувала себе щасливою, — згадує Бренда. — Я знала, що у мене все вийде, мені просто потрібен був цей шанс!».

Чи вважає вона, що люди ставляться до неї інакше? «Тільки спочатку, але через деякий час вони починають розуміти, що я нормальна людина», — говорить Бренда Коста. Чи відчуває вона, що її жаліють? «Коли мені говорять фрази типу «Мені дуже шкода!» — я просто сміюся і кажу, що шкодувати тут нема про що».

Здається, вона отримує задоволення, долаючи труднощі... «Ну звичайно, — зізнається дівчина. — Саме життя робить мене сильніше, вчить позитивно дивитися на речі».

Заряд оптимізму й неймовірна впевненість у собі дісталися Бренді від батьків. Єдине дитя у сім’ї, вона була оточена чуйною увагою й турботою, батьки не носилися з її глухотою як з хворобою, а, навпаки, розвивали в ній почуття власної гідності, вселяючи Бренді думку, що вона особлива. «І я розуміла, що глухота — це не проблема, а мій шанс стати краще, сильніше. Навчитися не ображатися, поблажливо ставитися до помилок інших людей. Мама з татом не створювали мені тепличних умов, вони завжди заохочували мою незалежність і були раді, що професія дає мені можливість їздити по всьому світу та розвиватись».

 

 

Спогади дитинства

 

Коли Бренда була маленькою, батьки домоглися того, щоб її прийняли у звичайну школу. Вона сиділа на першій парті й зчитувала з губ все, що говорили вчителі.

З трьох років Бренда займалася з логопедом і вчилася зчитувати з губ і вимовляти звуки. «Щоб я могла спілкуватися зі своєю сім’єю і взагалі з усіма людьми, а не тільки з глухими жестовою мовою, — пояснює дівчина. — Знаєте, яке було моє перше слово? Кока-кола! Батьки вже не знали: радіти чи сумувати!».

 

«Насправді: чим більше люди дізнаються про глухоту, тим менше у них упереджень та забобонів»

 

Звичайно, у школі серед чуючих дівчині доводилося нелегко. Ні, над нею не знущалися, але всяке траплялося. Коли їй було сім, один хлопчик з класу постійно сміявся над нею. «Одного разу я зірвала з нього окуляри, і він перестав бачити, — згадує Бренда. — А я сказала: «Якщо я глуха, то ти сліпий». І він відстав від мене». У старших класах Бренда стала помічати більш тонкі речі. Наприклад, що найкраща подруга соромиться виходити з нею на прогулянки. «Щоразу, коли я їй пропонувала піти в кафе чи потанцювати, вона вигадувала якусь поважну причину, щоб відмовитись, — говорить Бренда. — З одного боку, вона соромилася мене, з іншого боку, їй було ніяково в цьому зізнатися, і вона не хотіла ображати мене. Але для мене подібна ситуація теж стала досвідом людського спілкування, а будь­який досвід йде на користь. Я засвоїла, що дуже важливо не завдавати людям болю. Й у мене не було і немає проблем з умінням знаходити друзів і приятелів».

Звичайно ж, було цікаво б дізнатися, як на Бренду реагували хлопчики, адже вона була дуже красивою ще в школі. «Та нормально, — відповідає дівчина.— Багатьом, навпаки, подобалося усвідомлювати, що я особлива. І додому вони мені дзвонили, як і іншим дівчатам! Просто у мене мама виконувала роль секретаря і передавала мені їх повідомлення».

 

 

Приголомшливий успіх

 

Успіх Бренди говорить сам за себе: вона працювала з кращими фотографами моди — Стівеном Майзелем, Маріо Тестіно й Стівеном Кляйном, була обличчям рекламних кампаній L’Oral та Guess, була на обкладинках багатьох відомих глянцевих видань. Але деякі фотографи, не знаючи Бренду, спочатку побоювалися з нею співпрацювати. «Їм здавалося, що буде важко давати вказівки, — згадує модель Леві Фарао з лондонського агентства «Прем’єр». — Я була на одній зйомці з нею, і фотограф попросив мене пояснити все Бренді, а я посміялася і відповіла йому, що вона сама чудово зчитує з губ. Насправді: чим більше люди дізнаються про глухоту, тим менше у них упереджень та забобонів».

 

«Глибоко всередині себе я усвідомлюю, що дуже сильна. Сильніше, ніж будь-які забобони, з якими я можу зіткнутися»

 

Зрозуміло, що найголовніше для Бренди (крім краси, звичайно) — це характер. Інакше б їй ні за що не вдалося пробитися у такому складному та жорстокому модельному бізнесі. «З самого початку, коли я ще нікого не знала, інші моделі на показах навіть не мали уявлення про те, що я зчитую з губ. «Що це з нею?», «Та у неї ніколи нічого не вийде!» — говорили вони між собою позаочі. Я переживала, а моя мама зазвичай мене заспокоювала, казала, щоб я не хвилювалася, адже це була їхня перша реакція. Після того, як люди знайомилися зі мною ближче, вони змінювали ставлення. А одного разу на репетиції показу продюсер так нагрубив мені, що я розплакалася. Але інший продюсер заспокоїв мене і виразно, чітко пояснив, що від мене потрібно, і я прекрасно все виконала. Цей досвід, а також інші подібні випадки навчили мене не турбуватися про те, що про мене подумають. Так, я нормальна людина, у мене теж є нерви, і я можу турбуватися й переживати, але глибоко всередині себе я усвідомлюю, що дуже сильна. Сильніше, ніж будь­які забобони, з якими я можу зіткнутися».

 

 

Досягнення та плани на майбутнє

 

Попри втрату слуху, Бренда продовжує розвиватися та удосконалюватися. Дівчина прекрасно володіє рідною португальською мовою, самостійно вивчила англійську та вивчає французьку.

У вільний час Бренда обожнює танцювати: бразильський темперамент та потяг до танців у неї в крові. «Я дуже добре відчуваю вібрації ритму, тому в танці я почуваю себе як риба у воді! Ще люблю просто спілкуватися з друзями, читати, ходити на пляж і в кіно. Краще з субтитрами».

У 2006 році Бренда випустила власну автобіографічну книгу «Безмовна краса», яка була видана у Франції. І, попри приголомшливі успіхи, модель не збирається зупинятися на досягнутому. В майбутньому Бренда планує відкрити в Ріо школу для глухих дітей, де хоче з дитинства дітям прививати думку, що глухота не перешкода в житті та вони зможуть добитися всього, чого хочуть. Але з модою розлучатися дівчина не збирається та, за її словами, буде пробувати реалізувати себе як стиліст.

 

М. АНДРІЄНКО

Сохранить

Сохранитьгазета Наше Життя

Безмовна краса Бренди Кости (+видео)

2017-02-28
Відео / Видатні глухі https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2017-03/1488468507_brenda-costa-book.jpg

Сьогодні ми продовжуємо наш цикл статей про відомих глухих та слабочуючих особистостей, які підкорили та здивували світ. Героїня сьогоднішнього номера — Бренда Коста, всесвітньо відома бразильська модель, глуха від народження, яка, попри все, досягла значних успіхів у жорсткій конкуренції сучасного світу моди.

 

Сохранить

Сохранить

газета Наше Життя