Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя
  •    ▹ Кохлеарна імплантація — хіба вихід? Глухота — хіба вирок? 1 часть +видео  

Кохлеарна імплантація — хіба вихід? Глухота — хіба вирок? 1 часть +видео

  17/09/2016     4 493      Paul    

 

Питання кохлеарної імплантації (КІ) завжди є болючою темою для глухих, основною темою для суперечок між глухими та чуючими батьками чи то аудистами (аудисти — люди, що вважають втрату слуху катастрофою — прим.ред.). І ця тема ніколи не стихатиме, оскільки є дві сторони медалі, є два погляди на ситуацію, яка супроводжуватиме спільноту глухих упродовж усього часу її існування. Хтось вважає КІ спасінням, хтось — карою. У сьогоднішній статті ми спробуємо розглянути всі грані КІ, враховуючи думки різних людей.

 

 

Кохлеарна імплантація: як кажуть спеціалісти

 

КІ — це медичний пристрій, протез, що дозволяє компенсувати втрату слуху деяким пацієнтам з вираженим або важким ступенем нейросенсорної (сенсоневральної) туговухості. Це операція, під час якої у внутрішнє вухо пацієнта вводиться система електродів, що забезпечують сприйняття звукової інформації за допомогою електричної стимуляції збережених волокон слухового нерва.

Якщо говорити простими словами, лікарі та спеціалісти запевняють, що після КІ дитина чутиме й говоритиме, потреба у жестовій мові відпаде, дитина буде жити повноцінним життям… Та чи все так безхмарно?

 

 

Про що іноді замовчують спеціалісти…

 

Навіть успішно проведена операція не є гарантією позитивного результату та швидкої реабілітації. На жаль, в Україні не можуть надати якісну, комплексну та всебічну реабілітацію, а якщо й надають — то це коштуватиме чималих коштів. До того ж, варто враховувати, що лише гарна реабілітація дасть змогу особі з КІ соціалізуватися, навчатися, працевлаштовуватися та інтегруватися у суспільство. Якщо цього немає — чого тоді чекати?

Також є такий факт: технологія операції КІ така, що навіть наявні залишки слуху пацієнт втратить після протезування. Тобто, імплантоване вухо вже не можна буде протезувати звичайним слуховим апаратом. На жаль, спеціалісти замовчують й про той факт, що після протезування КІ людина чутиме не природні звуки, а спотворені, такі собі електричні штучні звуки.

Одна з пацієнток, котра втратила слух у свідомому віці, після операції скаржилась на те, що тепер усі оточуючі говорять голосом диснеївського Міккі Мауса з мультфільму. Чи це є нормою? Цей випадок говорить про необхідність психологічної роботи з пацієнтами в перед­ і післяопераційний період.

 До того ж, як і будь-яке оперативне втручання, вживлення КІ інколи призводить до небажаних ускладнень. Так, колектив однієї з наших спеціальних шкіл мав справу з дівчиною, якій під час вживлення імпланта зачепили нерв, що призвело до парезу і перекошення обличчя. Можете собі уявити, як гірко дорікала дівчина своїм батькам за їхнє рішення зробити їй КІ...

Є й випадки, коли діти й уже дорослі люди відмовляються носити імпланти, просять вимкнути їх через ускладнення, які призводять до запамороки, порушення координації, головного болю. Як відомо, у деяких осіб такі наслідки дає і тривале використання слухових апаратів. Але якщо слуховий апарат можна зняти без будь-яких негативних наслідків, то внутрішню металеву пластину КІ видалити не так просто. Тому виникають проблеми під час медичного обстеження із застосуванням томографії мозку чи під час проходження металодетектора митного контролю тощо.

Більшість чуючих батьків нечуючих дітей впевнені у тому, що після операції дитина одразу ж чутиме й говоритиме. І їх чекатиме розчарування, оскільки слухомовна післяопераційна реабілітація — це довготривалий, складний та фінансово затратний процес, що може затягнутися на довгі роки. До того ж, не в усіх містах України можна знайти гарних сурдопедагогів та логопедів, котрі готові тривалий час займатися реабілітацією дитини.

Приведені приклади — лише маленька частинка всієї великої інформації, якою, на превеликий жаль, спеціалісти не діляться зі своїми пацієнтами. Чому так? Можливо, проблема у відсутності інформації?

 

Далі буде.

 

М. АНДРІЄНКО.газета Наше Життя

Кохлеарна імплантація — хіба вихід? Глухота — хіба вирок? 1 часть +видео

2016-09-17
Відео / Актуальна тема https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2016-09/1474037667_ki-1.jpg

Питання кохлеарної імплантації (КІ) завжди є болючою темою для глухих, основною темою для суперечок між глухими та чуючими батьками чи то аудистами (аудисти — люди, що вважають втрату слуху катастрофою — прим.ред.).

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ