Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Зарубіжна мозаїка

  17/04/2014     898      Paul    

Наприкінці березня в американському штаті Джексонвілі відбувся вже 22-й щорічний Техаський фестиваль глухих, на який з’їхалось майже 1000 глухих та слабочуючих громадських діячів та вчителів як з різних куточків Америки, так і всього світу.

«Окрім того, що на цьому фестивалі ми ділимось цікавим якісним дос­відом та відповідними методичними матеріалами (книжками, відеодисками та відеокасетами), ми також можемо безпосередньо, а не через інтернет, побачити наших давніх та нових друзів, дізнатись цікаві новинки з сурдотехнологій, сурдопедагогіки та сурдо­психології наших іноземних колег», — повідомила журналістам одна з організаторів фестивалю — Сьюзі Грона.

Також учасники фестивалю розробляють під час зустрічі нові шкільні програми для учнів і студентів з порушеннями слуху та законопроекти, які пізніше надсилаються до міських, регіональних та національних адміністрацій, а також залучають провідних спеціалістів з техніки з метою розробки нових альтернативних способів і засобів зручного спілкування глухих на відстані, наприклад, за відсутності інтернет-технологій чи мобільного телефону. 

 

* * *

 

4 березня в Рочестері (штат Нью-Йорк, США) Національна кредитна спілка відкрила перше в світі банківське відділення виключно для глухих. Усі співробітники даної фінустанови — люди з порушеннями слуху з вищою економічною та фінансовою освітами. «Найтихіший банк Нью-Йорку», як його назвали мешканці Рочестера, окрім осіб з вадами слуху обслуговує також і звичайних американців — для цього у відділенні працюють волонтери-сурдоперекладачі з числа студентів останніх курсів місцевого університету банківської справи.

 

 

«Ми вважаємо, що у звичайних банках люди з проблемами слуху не можуть повністю отримати необхідну інформацію про різні послуги чи тарифи, а листуватись на папірці з операціоністами доволі незручно, до того ж у жодному банківському відділенні Америки немає штатного сурдоперекладача», — поділилася Кім Курц, директор Національної програми розвитку американської жестової мови.

 

* * *

 

4 квітня Міжнародний музей глухих Галлодетського університету (Флорида, США) відсвяткував 150-річчя з дня свого заснування. Керівництво закладу підготувало для своїх студентів, випускників та гостей, які переймаються питаннями життя та навчання осіб з вадами слуху, насичену культурно-мистецьку та виставкову програму. Це: фото та відео­презентації, виставки всіх моделей апаратів та кохлеарних імплантів з усіх країн світу, виступи як викладачів й очільників університету, так і відомих глухих політиків та зірок естради, кіно і театру.

 

 

Запланували організатори святкування 150-річчя музею ні на день, ні на місяць, а на цілий 2014 рік, розписавши помісячну програму різних заходів, аби якомога більше привернути увагу засобів масової інформації Америки та світу до проблем глухих і слабочуючих людей, а також надати пречудову можливість нечуючим детальніше дізнатись про «свою» історію та розвиток відповідних технологій.

 

О. КАХАЙ.газета Наше Життя

Зарубіжна мозаїка

2014-04-17
В світі глухих https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2014-04/1397546404_bank-gluhih_.jpg

Наприкінці березня в американському штаті Джексонвілі відбувся вже 22-й щорічний Техаський фестиваль глухих, на який з’їхалось майже 1000 глухих та слабочуючих громадських діячів та вчителів як з різних куточків Америки, так і всього світу.

газета Наше Життя