Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Новини ВФГ

  06/02/2014     854     Paul        

Форум громадськості і VI конференція держав-учасниць

 

 

У штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку відбувся Форум громадськості по обговоренню Конвенції ООН про права інвалідів і VI конференція держав-учасниць підписання Конвенції. Основ­на увага на конференції приділялась гарантуванню життєвих стандартів: зміцненню позицій і участі інвалідів у впровадженні Конвенції про права осіб з особливими потребами.

Конференція ООН розпочала свої сесії з обговорення стану справ з впровадження Конвенції ООН про права інвалідів у країнах світу. Темою конференції було гасло: «Забезпечимо адекватні життєві стандарти: зміцнимо позиції і забезпечимо участь осіб з інвалідністю у заходах по впровадженню Конвенції ООН про права інвалідів».

Багато неурядових організацій і експертів у питаннях інвалідності зібрались з усього світу для проведення засідання експертної групи. Перша сесія конференції розпочалась з проведення Форуму громадськості, під час якого слово для виступів надавалось членам громадських організацій, зокрема Всесвітній федерації глухих.

Два важливих висновки було досягнуто наприкінці Форуму. А саме: що суспільство не може розвиватися без активної участі в усіх його процесах осіб з особливими потребами. Інвалідів слід долучати до всіх процесів і заходів, які їх стосуються. Другий важливий висновок — те, що організації, агенції і уряди, які відповідають за виконання Плану розвитку тисячоліття, не повинні відсторонювати при плануванні своєї роботи осіб з особливими потребами, особливо в питаннях, що їх стосуються.

Представники організацій інвалідів з усіх куточків світу зібрались на цій VI конференції держав-учасниць, щоб дізнатись один від одного про те, як слід працювати для досягнення своїх цілей. Особи з особливими потребами і їх колеги, включаючи глухих і слабочуючих, взяли участь у конференції, щоб створити мережу нових зв’язків і здійснити обмін цінною інформацією заради майбутнього розвитку.

На третій день VI конференції держав-учасниць головна увага на засіданнях приділялась нагальним питанням, що турбують інвалідів, і їх участі в національних, регіональних і міжнародних процесах. Також була проведена групова дискусія з питань реабілітації і абілітації за принципом інклюзивності в суспільстві на базі окремих спільнот.

По завершенні роботи VI конференції держав-учасниць підписання Конвенції ООН, президент ВФГ Колен Аллен, який є також другим віце-президентом Міжнародного Альянсу Інвалідів, зачитав заключну заяву.

На засіданні також обговорювалось питання про інклюзивну освіту в школах і університетах та про участь інвалідів у заходах вищого рівня, зокрема в Організації Об’єднаних Націй.

Під час роботи VI конференції були застосовані різноманітні послуги, які пропонувались особам з особливими потребами для забезпечення їх доступу до інформації. Ці послуги стали взірцем інклюзивної моделі, зокрема активна участь представників ВФГ у всіх засіданнях стала можливою завдяки присутності на них перекладачів міжнародної жестової мови (і серед них — двоє глухих перекладачів) і застосування субтитрів.

Також проводились супутні заходи — багато хто з представників не­урядових організацій мав можливість презентувати свої організації і провести дискусії.

Три офіційні делегати Всесвітньої федерації глухих — президент ВФГ Колін Аллен, віце-президент ВФГ Вілма Ньюхаудт-Дручен та інструктор по зв’язках з громадськістю Пеггі Проссер — були присутні на вищезгаданних засіданнях. Також до команди Федерації глухих приєднався і член правління Молодіжної секції ВФГ Браам Йордан. Ще один член делегації Всесвітньої федерації глухих — доктор Маркку Йокінен, Почесний президент ВФГ, взяв участь у VI конференції як офіційний делегат у складі фінського уряду.

На останньому засіданні VI конференції був проведений інтерактивний діалог стосовно можливостей Організації Об’єднаних Націй у захисті прав інвалідів. Провідні агенції ООН ознайомили присутніх (а саме представників урядів та інших офіційних делегатів) зі своїми наробками по впровадженню Конвенції ООН про права інвалідів і Плану розвитку тисячоліття. По завершенні конференції обговорювались заходи по підготовці до засідання найвищого рівня, яке зосередить свою увагу на Конвенції ООН про права інвалідів і питанні про залучення осіб з особ­ливими потребами до діяльності в усіх сферах розвитку.

 

 

Заходи в Австралії

 

• У Товаристві глухих Південного Уельса у Південній Австралії відбувся семінар по темі «Рівність для глухих». У ньому взяв участь президент ВФГ Колін Аллен.

Для окремих членів Товариства випала нагода поповнити свої знання по темі «Конвенція ООН про права осіб з особливими потребами», яка є важливим документом про захист їхніх прав. Деякі учасники у своїх доповідях підтвердили, що посилання на Конвенцію принесло успіх в їх особистих справах, в яких вони стикались із дискримінацією.

• Президент ВФГ відвідав також Союз глухих у місті Клемциг у Південній Австралії, а також зустрівся з великою групою глухих дітей і їхніми вчителями, які навчають своїх учнів за білінгвальною програмою. Колін Аллен зізнався, що це був дуже зворушливий і емоційний момент особисто для нього, оскільки йому пощастило побачити групу глухих дітей, які спілкувались вільно на своїй рідній жестовій мові зі своїми вчителями. Це було справжнє білінгвальне жестомовне середовище!

• Президент ВФГ Колін Аллен взяв участь в урочистому заході «Ніч нагород», який провела Асоціація перекладачів австралійської жестової мови у місті Мельбурн (Австралія). Він також вручив відзнаки великій групі перекладачів за їхній внесок у справу захисту глухих Вікторіанського штату Австралії. Відбулася зустріч Колена Аллена з Полем Хьюстоном, президентом Асоціації перекладачів австралійської жестової мови.

• Президент ВФГ виступив на семінарі для молодих глухих людей, який провела організація «Чую вас» міста Мельбурн (Австралія). Він розповів їм про свою біографію і про те, яких успіхів досяг на шляху до посади президента ВФГ. Уся ця розмова мала на меті надихнути молодь на подальші життєві звершення.

 

Підготував К. МАЗАНОВ.Новини ВФГ

В світі глухих https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2014-02/1391330647_colin-peggy-wfdys-board-member-braam-jordaan_.jpg

Форум громадськості і VI конференція держав-учасниць

У штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку відбувся Форум громадськості по обговоренню Конвенції ООН про права інвалідів і VI конференція держав-учасниць підписання Конвенції. Основ­на увага на конференції приділялась гарантуванню життєвих стандартів: зміцненню позицій і участі інвалідів у впровадженні Конвенції про права осіб з особливими потребами.