Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Новини ВФГ

  06/02/2014     1 141      Paul    

Форум громадськості і VI конференція держав-учасниць

 

 

У штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку відбувся Форум громадськості по обговоренню Конвенції ООН про права інвалідів і VI конференція держав-учасниць підписання Конвенції. Основ­на увага на конференції приділялась гарантуванню життєвих стандартів: зміцненню позицій і участі інвалідів у впровадженні Конвенції про права осіб з особливими потребами.

Конференція ООН розпочала свої сесії з обговорення стану справ з впровадження Конвенції ООН про права інвалідів у країнах світу. Темою конференції було гасло: «Забезпечимо адекватні життєві стандарти: зміцнимо позиції і забезпечимо участь осіб з інвалідністю у заходах по впровадженню Конвенції ООН про права інвалідів».

Багато неурядових організацій і експертів у питаннях інвалідності зібрались з усього світу для проведення засідання експертної групи. Перша сесія конференції розпочалась з проведення Форуму громадськості, під час якого слово для виступів надавалось членам громадських організацій, зокрема Всесвітній федерації глухих.

Два важливих висновки було досягнуто наприкінці Форуму. А саме: що суспільство не може розвиватися без активної участі в усіх його процесах осіб з особливими потребами. Інвалідів слід долучати до всіх процесів і заходів, які їх стосуються. Другий важливий висновок — те, що організації, агенції і уряди, які відповідають за виконання Плану розвитку тисячоліття, не повинні відсторонювати при плануванні своєї роботи осіб з особливими потребами, особливо в питаннях, що їх стосуються.

Представники організацій інвалідів з усіх куточків світу зібрались на цій VI конференції держав-учасниць, щоб дізнатись один від одного про те, як слід працювати для досягнення своїх цілей. Особи з особливими потребами і їх колеги, включаючи глухих і слабочуючих, взяли участь у конференції, щоб створити мережу нових зв’язків і здійснити обмін цінною інформацією заради майбутнього розвитку.

На третій день VI конференції держав-учасниць головна увага на засіданнях приділялась нагальним питанням, що турбують інвалідів, і їх участі в національних, регіональних і міжнародних процесах. Також була проведена групова дискусія з питань реабілітації і абілітації за принципом інклюзивності в суспільстві на базі окремих спільнот.

По завершенні роботи VI конференції держав-учасниць підписання Конвенції ООН, президент ВФГ Колен Аллен, який є також другим віце-президентом Міжнародного Альянсу Інвалідів, зачитав заключну заяву.

На засіданні також обговорювалось питання про інклюзивну освіту в школах і університетах та про участь інвалідів у заходах вищого рівня, зокрема в Організації Об’єднаних Націй.

Під час роботи VI конференції були застосовані різноманітні послуги, які пропонувались особам з особливими потребами для забезпечення їх доступу до інформації. Ці послуги стали взірцем інклюзивної моделі, зокрема активна участь представників ВФГ у всіх засіданнях стала можливою завдяки присутності на них перекладачів міжнародної жестової мови (і серед них — двоє глухих перекладачів) і застосування субтитрів.

Також проводились супутні заходи — багато хто з представників не­урядових організацій мав можливість презентувати свої організації і провести дискусії.

Три офіційні делегати Всесвітньої федерації глухих — президент ВФГ Колін Аллен, віце-президент ВФГ Вілма Ньюхаудт-Дручен та інструктор по зв’язках з громадськістю Пеггі Проссер — були присутні на вищезгаданних засіданнях. Також до команди Федерації глухих приєднався і член правління Молодіжної секції ВФГ Браам Йордан. Ще один член делегації Всесвітньої федерації глухих — доктор Маркку Йокінен, Почесний президент ВФГ, взяв участь у VI конференції як офіційний делегат у складі фінського уряду.

На останньому засіданні VI конференції був проведений інтерактивний діалог стосовно можливостей Організації Об’єднаних Націй у захисті прав інвалідів. Провідні агенції ООН ознайомили присутніх (а саме представників урядів та інших офіційних делегатів) зі своїми наробками по впровадженню Конвенції ООН про права інвалідів і Плану розвитку тисячоліття. По завершенні конференції обговорювались заходи по підготовці до засідання найвищого рівня, яке зосередить свою увагу на Конвенції ООН про права інвалідів і питанні про залучення осіб з особ­ливими потребами до діяльності в усіх сферах розвитку.

 

 

Заходи в Австралії

 

• У Товаристві глухих Південного Уельса у Південній Австралії відбувся семінар по темі «Рівність для глухих». У ньому взяв участь президент ВФГ Колін Аллен.

Для окремих членів Товариства випала нагода поповнити свої знання по темі «Конвенція ООН про права осіб з особливими потребами», яка є важливим документом про захист їхніх прав. Деякі учасники у своїх доповідях підтвердили, що посилання на Конвенцію принесло успіх в їх особистих справах, в яких вони стикались із дискримінацією.

• Президент ВФГ відвідав також Союз глухих у місті Клемциг у Південній Австралії, а також зустрівся з великою групою глухих дітей і їхніми вчителями, які навчають своїх учнів за білінгвальною програмою. Колін Аллен зізнався, що це був дуже зворушливий і емоційний момент особисто для нього, оскільки йому пощастило побачити групу глухих дітей, які спілкувались вільно на своїй рідній жестовій мові зі своїми вчителями. Це було справжнє білінгвальне жестомовне середовище!

• Президент ВФГ Колін Аллен взяв участь в урочистому заході «Ніч нагород», який провела Асоціація перекладачів австралійської жестової мови у місті Мельбурн (Австралія). Він також вручив відзнаки великій групі перекладачів за їхній внесок у справу захисту глухих Вікторіанського штату Австралії. Відбулася зустріч Колена Аллена з Полем Хьюстоном, президентом Асоціації перекладачів австралійської жестової мови.

• Президент ВФГ виступив на семінарі для молодих глухих людей, який провела організація «Чую вас» міста Мельбурн (Австралія). Він розповів їм про свою біографію і про те, яких успіхів досяг на шляху до посади президента ВФГ. Уся ця розмова мала на меті надихнути молодь на подальші життєві звершення.

 

Підготував К. МАЗАНОВ.газета Наше Життя

Новини ВФГ

2014-02-06
В світі глухих https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2014-02/1391330647_colin-peggy-wfdys-board-member-braam-jordaan_.jpg

Форум громадськості і VI конференція держав-учасниць

У штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку відбувся Форум громадськості по обговоренню Конвенції ООН про права інвалідів і VI конференція держав-учасниць підписання Конвенції. Основ­на увага на конференції приділялась гарантуванню життєвих стандартів: зміцненню позицій і участі інвалідів у впровадженні Конвенції про права осіб з особливими потребами.

газета Наше Життя