Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Новини Всесвітньої федерації глухих

  04/11/2013     953     Paul        

Створена група для реагування у випадках надзвичайних ситуацій

 

Всесвітня федерація глухих і Всесвітня асоціація перекладачів жестової мови спільними рішеннями сформували групу спеціалістів, які займатимуться питаннями надзвичайних ситуацій.

Ця група розроблятиме спільну позицію ВФГ і ВАПЖМ у рамках Конвенції ООН про права інвалідів на випадок надзвичайних ситуацій, складатиме довгострокові плани по запобіганню наслідків обставин, загрозливих для життя нечуючих осіб, передбачатимуть участь перекладачів жестової мови в роботі мас-медіа при виникненні надзвичайних ситуацій.

Дмитрій Рєбров і Гаспар Санабрія разом з представниками ВАПЖМ взяли на себе зобов’язання довести поставлені завдання на цій важливій ділянці роботи до їх остаточного завершення.

 

ВФГ уклала угоди про міжнародну корпорацію

 

ВФГ підписала угоди і сподівається на успішну співпрацю з наступними організаціями:

— Міжнародна федерація слабочуючих;
— Міжнародний комітет спорту глухих;
— Міжнародна організація реагувань у випадках надзвичайних ситуацій
(договір з цією організацією ВФГ підписало на Конгресі глухих басейну Індійського океану, який відбувся на Острові Воз’єднання. Угода вступила в силу з 1 вересня 2013 року);
— Лінгвістичне товариство жестової мови
(укладено договір з цим Товариством про партнерство на користь глухих людей у плані досліджень лінгвістики жестової мови та її викладання).

У липні 2012 року ВФГ уклала договір із Всесвітньою асоціацією перекладачів жестової мови, а у травні 2012 року — з Європейським союзом глухих. ВФГ вірить у важливість співпраці з цими міжнародними організаціями для прискорення інтеграції глухої спільноти у суспільство.

 

Про проведення Конференції ВФГ у Сіднеї

 

ВФГ провело своє чергове засідання правління в Сіднеї (Австралія) 12—16 жовтня 2013 року, за сприяння Товариства глухих штату Новий Південний Уельс (Австралія). В цей же час Молодіжна секція ВФГ також провела своє засідання правління. Майже в той же самий час і в тому ж місці відбулася інша знаменна подія — 2-а Міжнародна конференція Всесвітньої федерації глухих. Вона проходила з 16 по 18 жовтня 2013 року. В суботу 19 жовтня місцеве товариство глухих провело фестиваль глухих і фестиваль кінофільмів глухих, а 20 жовтня 2013 року відбулося урочисте відзначення 100-річчя з дня заснування Австралійського товариства глухих.

На конференції в Сіднеї провідними доповідачами були Рагав Бір Йоші (Непал) і Розмарі Каєсс (Австралія), які поділилися з учасниками своїм досвідом з питання «Рівність для глухих людей».

Більше інформації про святкові заходи можна дізнатись на веб-сторінці https://www.wfdsydney2013.com/

 

Профілі членів правління ВФГ

 

Знайомтесь: член правління ВФГ Небйоза Вавра (Боснія і Герцеговина).

— Розкажіть трохи про себе. Хто Ви? Яким було Ваше дитинство? Розкажіть нам про сім’ю і навчання.

— Я втратив слух у п’ять років. Народився в сім’ї чуючих. Навчався у школі для глухих, але після її закінчення не пішов далі навчатись у вищі навчальні заклади, тому що глухі не мали в той час шансів отримати доступ до вищої освіти.

— Розкажіть нам трохи про свою роботу.

— Я займався спортом і теат­ром глухих впродовж 20 років. Грав у баскетбол і подорожував, беручи участь у багатьох баскетбольних змаганнях у різних країнах світу. У 1999 році мене було обрано президентом одного із клубів глухих. Я заснував Асоціацію глухих і слабочуючих у Боснії і Герцеговині у 2006 році. До складу нашої країни входять Боснія і Герцеговина, Сербська Республіка і район Брчко. Наша Асоціація не охоплювала нечуючих у всіх трьох районах і тому ВФГ спочатку не прийняла її до свого складу, як постійного члена ВФГ. Коли ж була проведена відповідна робота й у 2007 році наша організація почала представляти всі три райони, у тому ж році вона стала постійним членом ВФГ.

І ось, починаючи з 2007 року, я обіймаю посаду президента цієї Асоціації, але не збираюся балотуватися на наступний термін. Я став політиком заради захисту прав глухих людей.

— Яке становище жестової мови у Вашій країні?

— У Боснії і Герцеговині забезпечення перек­ладу інформації жестовою мовою закріп­лене на законодавчому рівні ще у 2009 році.

— Ви є членом правління ВФГ. Яку мету Ви перед собою ставите?

— Мені б хотілось побачити підтримку суспільством глухих людей з тим, щоб вони справді мали рівні права і їхні права людини були повністю задоволені.

— Що Вам найбільше за­пам’я­талось з Вашого досвіду на посаді члена правління ВФГ або у Вашому особистому житті?

— Коли я став президентом Асоціації і дістав можливість відвідувати засідання ВФГ і Європейського союзу глухих з 2007 року, багато про що дізнався. Ці засідання відкрили мені очі і дали багато знань. Вони надихнули мене, і я почав ретельно вивчати питання, пов’язані з рівністю глухих у суспільстві, вивчив Конвенцію ООН про права осіб з особливими потребами, дізнався, що таке право на жестову мову і права людини для глухих.

— Якими є Ваші побажання на адресу ВФГ? Яких вершин має ще досягти ВФГ?

— Я прагну, щоб усі глухі люди планети мали рівні права в суспільстві, тобто щоб їхні права людини були повністю задоволені, у тому числі — право на оплачувані державою перекладацькі послуги і гарантовану якість навчання. ВФГ не зупиниться і продовжуватиме і надалі наполегливо працювати заради того, щоб досягти багатьох своїх цілей.

 

Підготував К. МАЗАНОВ.Новини Всесвітньої федерації глухих

В світі глухих https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2013-11/1383474225_wfdlogo.jpg

Створена група для реагування
у випадках надзвичайних ситуацій

Всесвітня федерація глухих і Всесвітня асоціація перекладачів жестової мови спільними рішеннями сформували групу спеціалістів, які займатимуться питаннями надзвичайних ситуацій.

Ця група розроблятиме спільну позицію ВФГ і ВАПЖМ у рамках Конвенції ООН про права інвалідів на випадок надзвичайних ситуацій, складатиме довгострокові плани по запобіганню наслідків обставин, ...