Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Говоріть — і вас зрозуміють!

  13/03/2020     424      Paul    

69-річний програмний інженер корпорації Google Дмитро Канев­ський втратив слух ще в дитинстві, і з того часу йому довелося жити в різних країнах — Росії, Ізраїлі, Німеччині, США. Має дефекти мовлення, причина яких не тільки глухота, але й суміш вимов, властивих мовам, якими користується Каневський.


Щоб «чути», Каневський використовує сервіс Live Transcribe, який записує йому в реальному часі, що каже співрозмовник. Однак набагато більш складне завдання — розшифровка того, що говорить сам Дмитро.

Він спілкується з іншими людьми за допомогою системи, розробленої ним у співробітництві з фахівцями ізраїльського відділення корпорації Google.

Ця система має назву Euphonia. Йдеться про програму, здатну розшифровувати особливий тембр голосу Каневського та записувати промовлене ним в реальному часі.

Ця система має назву Euphonia

«Euphonia базується на технології розпізнавання мови людей, мовний потік яких нерозбірливий через хворобу або з фізіологічних причин. Це може бути повне або часткове порушення слуху, перенесений інсульт тощо, — говорить Каневський. — Люди записують фрагменти своєї промови, які потім оброб­ляє штучна нейронна мережа, яка формує особливу акустичну модель в базі даних Google, яку безпосередньо вводять в телефон користувача. Розшифровка мови здійснюється на екрані приладу».

Система, яка функціонує поки що в експериментальному режимі, була вперше представлена на конференції Google у травні 2019 року. Вона була розроблена в рамках проєкту AI for Good поряд з іншими технологіями для людей з порушеннями слуху — такими, як Live Caption і Live Relay. «Співробітники Google працюють над цими проєктами для надання допомоги працівникам компанії, але цей продукт використовують мільйони людей у всьому світі», — зазначає Каневський.

Для Каневського, математика за освітою, Euphonia є розробкою, яка змінила його життя: «Ця система допомагає людям розуміти мене, дозволяє мені читати лекції та проводити презентації. Завдяки їй я вперше зміг поговорити зі своїми онуками, а раніше просив про допомогу сина і невістку».

Життя не раз випробовувало Дмитра на міцність. Після закінчення спецшколи для глухих дітей він навчався в Московському університеті — всупереч усім правилам і установкам. «Там тоді висіла табличка, яка забороняла вхід до навчального закладу сліпим і глухим, — розповідає він. — Моїм батькам і вчителям довелося поборотися за те, щоб я отримав дозвіл на навчання».

У 1979 році Каневський виїхав до Ізраїлю. «Я дуже боявся їхати. Адже вмів читати по губах лише по-російськи й знав, що з івритом мені буде складно, — говорить він. — І я якраз почав підготовку до докторської дисертації в Москві. Але все змінилося, коли я зустрів свою майбутню дружину. У неї на руках був виклик до Ізраїлю. Я закохався і зрозумів, що з нею готовий виїхати з країни. Мені довелося чекати 10 місяців до отримання дозволу на виїзд. Незабаром після мого від’їзду припинили видачу віз. Отже, мені пощастило».

Згодом академічна кар’єра привела вченого спочатку до Німеччини, а потім в США: «На певному етапі я зрозумів, що не зможу повноцінно жити без технологій, які допомагають контактувати із зовнішнім світом. Я вирішив перейти на роботу до компанії IBM, яка в той час володіла найбільш сучасною технологією розпізнавання мови. Сподівався, що розробка приладу забере у мене близько 5 років. Але пройшло вже 25 років і задум реалізовано лише після того, як я перейшов до Google. Ця революційна технологія, що дозволяє людям з порушеннями слуху бути інтегрованими в суспільство, — не альтернатива жестовій мові, а просто ще один варіант для тих, хто має порушення слуху».
За повідомленнями ЗМІгазета Наше Життя

Говоріть — і вас зрозуміють!

2020-03-13
В світі глухих / Відео https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2020-02/1582793334_photo_2020-01-30_17-18-07.jpg 69-річний програмний інженер корпорації Google Дмитро Канев­ський втратив слух ще в дитинстві, і з того часу йому довелося жити в різних країнах — Росії, Ізраїлі, Німеччині, США. Має дефекти мовлення, причина яких не тільки глухота, але й суміш вимов, властивих мовам, якими користується Каневський.
газета Наше Життя