Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

На ХХ Генеральній асамблеї та XVIII Всесвітньому конгресі ВФГ

  30/08/2019     310      Paul    

З 21 до 27 липня у Парижі (Франція) відбулася низка надзвичайно важливих для cвітової спільноти глухих заходів — ХХ Генеральна асамблея і XVIII Всесвітній конгрес Всесвітньої федерації глухих, які відвідало близько 3000 делегатів. У роботі Генеральної асамблеї взяли участь організації глухих з 88 країн, ця цифра є рекордною.


Приймаючою стороною та організатором заходу виступала Національна федерація глухих Франції.

Всесвітня федерація глухих на сьогодні об’єднує майже 70 млн глухих, а членами ВФГ є національні товариства глухих із 123 країн світу. До речі, ВФГ була створена в 1951 році, а Українське товариство глухих стало членом ВФГ з 1957 року.

Від Українського товариства глухих делегатами на заходах ВФГ у Франції були Ірина Чепчина, голова УТОГ, і Сергій Котельянець, заступник голови ЦП УТОГ.

Напередодні початку роботи Генеральної асамблеї ВФГ, 20 липня, відбувся організаційний семінар з акцентом на підготовку до Асамблеї, на якому були детально розглянуті всі зміни, які пропонувалося внес­ти у важливі документи, які будуть затверджені на ній. У семінарі взяли участь 114 делегатів з 67 країн.

У перший день роботи Генеральної асамблеї на її порядку денному було багато питань, зокрема звіт ГА ВФГ про роботу за останні чотири роки, який обговорювався дуже детально із затвердженням підсумків по кожному розділу.

Відбулося також обговорення питання збору членських внесків ВФГ, яке зараз у незадовільному стані: розмір внесків не підвищувався вже 17 років і не вистачає коштів на статутну діяльність ВФГ. Тому прийнято рішення про підвищення розміру членських внесків на 10% лише для першої групи членів ВФГ, до якої входять багаті країни з розвиненою економікою і стабільним рівнем життя.

На другий день роботи Генеральної асамблеї ВФГ розглядалися питання про внесення змін до Статуту ВФГ.

Прийнято також рішення стосовно зміни знаку «Глуха особа»: замість знака з перекресленим вухом як такого, що передає неприйнятний для більшості глухих медичний підхід до глухоти, затверджено знак у вигляді двох долонь, які жестикулюють, — відбиття соціокультурного аспекту глухоти.

На другий день роботи ГА ВФГ відбулися вибори кандидатів до бюро ВФГ і обрання керівного складу ВФГ на наступні 4 роки. Президентом ВФГ обраний Джозеф Мюррей, віцепрезидентом — Каспер Бергманн.


Також відбулося ще одне значне й очікуване голосування стосовно країни, що буде виступати приймаючою стороною чергових Генеральної асамблеї і Конгресу ВФГ. Після того, як країни-кандидати (Греція, Нова Зеландія, Південна Корея, Руанда) надали свої пропозиції, відбулося голосування. За результатами Південна Корея здобула право приймати наступний конгрес ВФГ, який відбудеться у 2023 році.

З 23 липня проходив Конгрес ВФГ, на якому розглядалися різні питання, зокрема з освіти, технологічних можливостей, захисту прав глухих, працевлаштування, застосування жестової мови тощо.

Основна тема Конгресу — «Право на жестову мову для всіх» робила наголос на безперешкодне використання мовних прав, що є життєво важливим для сприяння повному включенню спільноти глухих у суспільство. Це розглядалося як головна потреба, що повинна бути визнана не лише міжнародними договорами та планами дій, а й втілена в дію в рамках Конвенції ООН про права людей з інвалідністю, яку ратифікували понад 170 країн, а також «Програмою дій стабільного розвитку до 2030 року», яка є основою принципу «не залишати нікого осторонь». Наголошувалося, що право на жестову мову для всіх доповнює Міжнародний рік корінних мов ЮНЕСКО (2019) можливістю продемонструвати, що всі жестові мови повинні мати такий же статус, як і розмовні мови.
Інформація «НЖ»газета Наше Життя

На ХХ Генеральній асамблеї та XVIII Всесвітньому конгресі ВФГ

2019-08-30
В світі глухих https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2019-08/1567171992_img-4f9bb858ed23e3ac7de06ce4254f91da-v.jpg

З 21 до 27 липня у Парижі (Франція) відбулася низка надзвичайно важливих для cвітової спільноти глухих заходів — ХХ Генеральна асамблея і XVIII Всесвітній конгрес Всесвітньої федерації глухих, які відвідало близько 3000 делегатів. У роботі Генеральної асамблеї взяли участь організації глухих з 88 країн, ця цифра є рекордною.

газета Наше Життя