Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

З історії Всесвітньої федерації глухих 6

  07/08/2019     10 252      Paul    

Упродовж 90-х років діяльність ВФГ була зосереджена на активному захисті прав глухих, забезпеченні їм максимального доступу до інформації, наданні послуг перекладу жестовою мовою, забезпеченні права використовувати рідні жестові мови та створенні кращих або рівноправних освітніх можливостей для глухих дітей.


Продовження. Початок — 1 частина , 2 частина, 3 частина4 частина та 5 частина.

Президент ВФГ Йеркер Андерссон виступив в Організації Об’єднаних Націй у жовтні 1992 року. Це було вперше, коли глуха людина зверталася з промовою до Асамблеї ООН. Д-р Андерссон розповів про основні проблеми ВФГ, які стосуються забезпечення прав глухих людей у країнах, що розвиваються, їхнього доступу до жестової мови, перекладацьких служб та до засобів масової інформації. Безумовно, цей факт свідчить про заслужене визнання ВФГ з боку ООН.

1992 року в Чикаго (США) вперше відбувся об’єднаний американсько-канадський Фестиваль глухих ілюзіоністів.

Шведське національне товариство глухих та Стокгольмський університет, разом з ВФГ у якості співорганізатора, 16 – 20 серпня 1993 року провели Міжнародну конференцію на тему «Білінгвізм* в освіті глухих». Основний висновок конференції полягав у тому, що жестова мова є першою мовою глухих людей і її слід більш заохочувати в школах для глухих. (*прим. Автора: Білінгвізм – це двомовність, тобто здатність людини до оперування кількома мовами)

У червні 1994 року група глухих льотчиків, які здійснювали національні та міжнародні авіаперельоти, заснувала Міжнародну асоціацію глухих пілотів. Вони виконували рейси здебільшого на території США, а також два міжнародних рейси до Франції та Австралії.

26 червня 1995 року Національна рада Словацької Республіки ухвалила закон, який дозволяв глухим людям використовувати жестову мову як засіб комунікації.

Право на використання жестової мови було забезпечено законом парламенту Фінляндії у серпні 1995 року.

У Національному театрі глухих в Уоллінгфорді (США) 2 – 12 серпня 1995 року відбулася І Національна і всесвітня конференція театрів глухих.

У 1996 році грецький уряд почав субсидіювати Грецьке товариство глухихна витрати із перекладацьких послуг.

Паскаль Мутабазі, глухий активіст, був обраний до Національного парламенту Уганди в липні 1996 року.

Ірландське товариство глухих організувало перший молодіжний табір ВФГ у Дубліні (Ірландія) у серпні 1997 року. Це був великий успіх. У заходах взяли участь 70 глухих дітей віком від 13 до 17 років із 18 країн. Вони дізналися про культуру глухих і подружилися зі своїми однолітками з усього світу.

Уряд Португалії визнав португальську жестову мову 3 вересня 1997 року.

Другий міжнародний молодіжний табір ВФГ, який відбувся 15–22 липня 1999 року у Брісбені (Австралія), відвідали 98 дітей з 22 країн.

17–19 листопада 1998 року на Бермудських островах була проведена І Міжнародна конференція з питань освіти глухих та технології. У заході взяли участь 156 представників з 11 країн.

Вільма Ньюхудт-Друхен, соціальний працівник і директор Організації глухих Південної Африки, була обрана до парламенту Південної Африки в 1999 році.

«Служба правозахисту глухих жінок, що зазнають насильства» — організація, що розташована в Сіетлі (США), отримала грант у розмірі 100 000 доларів США від Міністерства юстиції для його реалізації в 1999–2000 роках.

IV Міжнародна конференція історії глухих відбулася в Галлодетському університеті (США) 27–30 червня 2000 року.
Іванна НАЗАРОВАгазета Наше Життя

З історії Всесвітньої федерації глухих 6

2019-08-07
В світі глухих https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2019-02/1550163161_vfg1.jpg Упродовж 90-х років діяльність ВФГ була зосереджена на активному захисті прав глухих, забезпеченні їм максимального доступу до інформації, наданні послуг перекладу жестовою мовою, забезпеченні права використовувати рідні жестові мови та створенні кращих або рівноправних освітніх можливостей для глухих дітей.
газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ