Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

З історії Всесвітньої федерації глухих 2

  02/04/2019     652      Paul    

Перший конгрес ВФГ у Римі

Після Другої світової війни в історії глухих Європи та світу була розгорнута нова сторінка. Маючи наслідки для усього людства, спустошення війни найбільш болісно відчувалося для тих, хто був унизу соціальних сходинок – бідняки, бездомні, люди з інвалідністю. Пройшло шість років, перш ніж глухі змогли реорганізуватися і почати знову відповідати викликам і проблемам, що стоять перед ними по всьому світу.


Продовження. Початок тут.

Під час зустрічі справжніх захисників і поборників прав глухих – Антоніо Магаротто і Віторріо Іераллі (Італія), Генріха Прохазка (Австрія) і Сіріла Сітера (Югославія) на І Міжнародних зимових іграх глухих, що проходили в Австрії в січні 1949 року, було вирішено провести перше післявоєнне засідання представників організацій глухих в Європі та на інших континентах і створити Всесвітню федерацію глухих.

В результаті зусиль організаційного комітету, засновницький конгрес Всесвітньої федерації глухих був скликаний в Римі у період 18-23 вересня 1951 року. Спостерігачі представляли 41 країну, з яких 16 країн надіслали офіційних представників.

Програма конгресу була розподілена на три частини: церемонія відкриття, доповіді трьох комісій з питань глухих та заснування міжнародної організації. У протоколі засновницького засідання зазначено, що 11 країн приєдналися до Федерації під час зустрічі в Римі.

Перший Світовий конгрес Всесвітньої федерації глухих був новою ерою міжнародного співробітництва для глухих людей світу. Він розглядався, як початок нового ставлення до глухих із закликом до проведення наукових досліджень та більшого розмаїття реабілітаційних практик. Висловлювалися сподівання, що резолюції, прийняті на майбутніх Світових конгресах ВФГ, будуть визнані авторитетними і надії на те, що ВФГ із законними представниками глухих людей перетвориться на загальновизнану і поважну світову організацію. Очікувалося, що це станеться коли ВФГ отримає консультативний статус в ЮНЕСКО та інших неурядових організаціях в структурі ООН.

Визначні події декади: 50-ті роки

Протягом 50-х років було проведено три всесвітні конгреси ВФГ з проміжком кожні 4 роки: в Італії у 1951 році, Югославії у 1955 році, Німеччині у 1959 році.

Х Міжнародний конгрес з питань освіти глухих відбувся в Гронінгені (Нідерланди) у 1950 році, в якому взяли участь 200 осіб з 26 країн. Під час проведення ХІ Міжнародного конгресу в 1958 році в Манчестері (Англія) було зареєстровано 1000 учасників з 41 країни.

Перший транзисторний слуховий апарат з’явився у продажу в 1950 році.

Протягом десятиліття відбулися ІІ, ІІІ та ІV Всесвітні зимові ігри: у 1953 році в Осло (Норвегія) участь взяли 43 глухих спортсмена з 6 країн, у 1955 році в Обераммергау (Німеччина) – 57 глухих спортсменів з 8 країн, у 1959 році в Монтана-Вермала (Швейцарія) – 56 спортсменів з 8 країн.

Були проведені VII і VIII Всесвітні літні ігри у 1953 році в Брюсселі (Бельгія), де взяли участь 524 глухих спортсмена з 16 країн і в 1957 році в Мілані (Італія) за участю 625 глухих спортсменів з 25 країн.

Колумбійський інститут для глухих у Вашингтоні, заснований у 1857 році, був офіційно перейменований у Галлодетський університет рішенням Конгресу США в 1954 році. Також до вступу в університет почали приймати глухих студентів з інших країн. Одним з таких студентів, що приїхав зі Швеції в 1955 році, був молодий хлопець на ім'я Джеркер Андерссон, який згодом здобув ступінь доктора і був обраний на посаду президента ВФГ.

Міжнародний олімпійський комітет 15 червня 1955 року офіційно визнав Міжнародний комітет спорту глухих (МКСГ) «Міжнародною федерацією з олімпійським статусом». МКСГ не було дозволено використовувати назву «Олімпійський» або емблему з п'ятьма кільцями, проте дві міжнародні спортивні організації сформували тісні робочі відносини за роки співпраці.

У 1955 році в Польщі випустили поштову марку присвячену Чемпіонату світу з шахів, який проходив у Варшаві. На марці було зображення міжнародного жесту для «шахів».

Організація Об'єднаних Націй визнала ВФГ своїм членом у 1957 році. ВФГ служить консультативним органом з питань глухоти і є офіційним представником глухих людей світу.

У 1956 році в США глухі і чуючі євреї організували Національний конгрес глухих євреїв.

Міжнародна конференція ВФГ, перша у своєму роді, проходила в Римі (Італія) у вересні 1957 року на тему «Проблеми глухоти».

Юний американець Ендрю Фостер став першим глухим чорношкірим, який отримав ступінь бакалавра в Галлодетському університеті в США у 1954 році. Він поїхав з місією до Африки в 1957 році з метою заснувати школу для глухих учнів у Гані. Фостер, який з часом отримав почесне звання «Батька освіти глухих в Африці», заснував 31 школу для глухих по всьому континенту. Він здобув почесне звання доктора та багато інших нагород, включаючи «Міжнародну відзнаку солідарності» від ВФГ.

Міжнародний день глухих був вперше запроваджений ВФГ у 1958 році в Римі (Італія). З тих пір цю подію відзначають в усьому світі.

Президент США Д. Ейзенхауер у 1958 році підписав закон, що зобов’язував субтитрувати фільми для глухих американців.
Іванна НАЗАРОВАгазета Наше Життя

З історії Всесвітньої федерації глухих 2

2019-04-02
В світі глухих https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2019-03/1553688095_24-2.jpg  Після Другої світової війни в історії глухих Європи та світу була розгорнута нова сторінка. Маючи наслідки для усього людства, спустошення війни найбільш болісно відчувалося для тих, хто був унизу соціальних сходинок – бідняки, бездомні, люди з інвалідністю. Пройшло шість років, перш ніж глухі змогли реорганізуватися і почати знову відповідати викликам і проблемам, що стоять перед ними по всьому світу.
газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ