Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Моджо Метерс: створення історії

  09/03/2019     481      Paul    

Моджо Метерс – новозеландський політик і член Палати представників Нової Зеландії у 2011–2017 роках. Моджо увійшла в 50-й і 51-й склади парламенту Нової Зеландії, ставши першим глухим його членом.


Народилась вона у 1966 році в Лондоні повністю глухою через кисневе голодування в процесі важких пологів. Батьки назвали доньку доволі незвичним ім’ям – Моджо – взявши його із популярної пісні «Got My Mojo Working».

З дитинства Моджо використовувала тільки усне мовлення, водночас віртуозно оволодівши вмінням читати з губ і тривалий час віддавала перевагу саме такій формі спілкування. Лише після переїзду до Нової Зеландії наприкінці 2000-х років Моджо почала використовувати новозеландську жестову мову після того, як «виявила, що вона може іноді бути дуже корисною».

Моджо Метерс отримала диплом з відзнакою за спеціальністю «Математика» і диплом магістра в галузі охорони лісів. Після того, як вона оселилася в селищі Коулгейт в регіоні Кентербері Нової Зеландії, у Моджо з'явився інтерес до охорони навколишнього середовища. Вона стала представником місцевої громади, яка виступала проти будівництва великої дамби в рамках проекту по перетворенню регіону в центр молочного тваринництва. Вона заснувала Товариство захисту Мальвернських пагорбів, яке відіграло головну роль у зупинці проекту будівництва дамби і завдяки цьому здобула популярність.

У 2005 році Моджо Метерс вперше взяла участь у виборах до парламенту, але лише на виборах 2011 року вона стала 14-ю в списку членом Партії зелених і знову балотувалася – її метою було увійти до парламенту. У той же час Моджо повідомила газеті «The Press», що в разі обрання їй буде потрібен перекладач жестової мови і який-небудь технічний засіб на зразок ноутбука. Вона також припустила, що наявність в парламенті глухого носія жестової мови може допомогти глухим отримати більший доступ до політики. На той час новозеландська жестова мова вже була державною, але, на відміну від англійської та маорі, не була представлена в парламенті. Моджо Метерс стала першим глухим членом парламенту Нової Зеландії і одним з п'яти в усьому світі.

Було багато дискусій стосовно того, яка потрібна допомога новому депутату і оскільки урядовий телеканал не мав субтитрування – їй потрібні були секретарі-стенографісти. Це привернуло увагу громадськості до питання доступності парламенту для людей з інвалідністю.

Протягом членства в парламенті, політичними інтересами Моджо здебільшого були проблеми сільської місцевості, біологічного різноманіття, захист прав людей з інвалідністю та жінок, захист лісів і водних ресурсів, а також тваринного світу.

Втративши своє місце на виборах 2017 року, Моджо Метерс виступила з промовою у пресі: «Я пишаюся здобутками, які набула протягом періоду своєї урядової служби. Я знаю, що зі мною прийшли суттєві зміни на краще, а це більше, ніж може сказати більшість депутатів. Я відкрила очі людям на те, що глухі люди можуть досягти. Коли ви виростаєте людиною з інвалідністю, вас начебто «помістили у скриню». І дуже важко вибратися із цієї скрині і зробити так, щоб інші люди бачили вас за її межами».

Моджо Метерс сподівається, що інші члени парламенту продовжуватимуть працювати над питаннями доступності для людей з інвалідністю.

Джерела: 

Новозеландська он-лайн газета «Stuff» https://www.stuff.co.nz/national/politics/97182401/s-cantybased-jo-luxton-wins-list-seat-but-greens-mojo-mathers-falls-short

Новозеландський аудіо і відео архів Ngā Taonga https://www.ngataonga.org.nz/set/item/519
Іванна НАЗАРОВАгазета Наше Життя

Моджо Метерс: створення історії

2019-03-09
В світі глухих https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2019-03/1551972804_modzho_meters_1.jpg  Моджо Метерс – новозеландський політик і член Палати представників Нової Зеландії у 2011–2017 роках. Моджо увійшла в 50-й і 51-й склади парламенту Нової Зеландії, ставши першим глухим його членом.
газета Наше Життя