Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Міс Каліфорнія, мер і господарка двох світів

  08/03/2019     1 050      Paul    

«У місті Енжелс Кемп з’явився новий мер і вона змінила звичне сприйняття дійсності» – саме так оголосив телеканал CBS13, коли Аманда Фолендорф стала не лише наймолодшим членом міської ради, але й першою глухою жінкою – мером в американській історії.


Аманда народилась з рідкісним фізичним дефектом – діафрагмальною грижею. Вона витримала багато операцій, перш ніж змогла вийти з лікарні. Наслідки для її здоров’я після операцій і важких медикаментів було неможливо визначити. Дівчинка зростала і проходила регулярні медичні огляди, але ніхто не помічав, що вона не чує. Ще змалечку вона змогла пристосуватися до глухоти і швидко навчилася читати з губ. Через це маленька Аманда так вправно «вводила в оману» лікарів, що звичайні огляди ніколи не виявляли жодних ознак глухоти. Проте, коли дівчинці було 7 років, її вчителька сказала батькам, що щось з Амандою не так, бо вона відставала від однокласників у читанні та вимові слів по буквах. Лікарі почали обстежувати Аманду більш прискіпливо, але знов не змогли виявити, в чому ж причина, поки одного дня сурдолог не вирішив провести ще один тест – він прикрив рот долонею і ще раз повторив усі раніше сказані слова. Тоді й виявилось, наскільки сильно дитина не могла чути.

Наразі Аманда не чує високочастотні звуки, такі як цвірінькання птахів або дзвінок будильника, але вона може почути звуки низької частоти. В багатьох інтерв’ю Аманда каже, що вважає себе глухою, проте водночас вона визнає: «Мені потрібні речі зі світу чуючих так само, як зі світу глухих. Я ніколи не зможу бути повністю глухою або чуючою. Я можу вільно переходити між цими двома світами».

Навчаючись у загальній школі, Аманда відмовилася від супроводу перекладача під час занять. «Тоді я соромилась, не хотіла бути «тією дівчиною, що з перекладачем». Порушення слуху або інвалідність – я відкидаю ці ярлики. Ми нічим не відрізняємося від будь-кого іншого – ми просто не чуємо».

Після закінчення школи Аманда вступила в Галлодетський університет у Вашингтоні, що спеціалізується на навчанні глухих і слабкочуючих студентів. В університеті близько 3500 студентів. Лише там дівчина повноцінно оволоділа жестовою мовою, яку, за її словами, краще б їй було вивчити раніше.

Тепер Аманда працює на посаді міського голови у рідному містечку. Вона хоче працювати на благо громаді і прагне, щоб глуха спільнота знала, що все можливо. Вона позитивно налаштована завдяки моральній підтримці людей: її батьків, професорів та спільноти глухих.

Найбільшим натхненням у її залученні до місцевої влади та політики була сім'я Аманди. Більшість її членів брали активну участь у громадському житті. Її дідусь був членом колегії міського госпіталю і допомагав у підвищенні рівня охорони здоров’я; він також керував волонтерським підрозділом протипожежної служби разом з групою місцевих жителів. Її батько служив у міській раді більше 25 років і деякий час також обіймав посаду мера. Спостерігання за тим, як він допомагав формувати деякі організації та розвиток у місті, яке Аманда так щиро любить, відіграло важливу роль в осягненні того, наскільки ефективним може бути місцеве самоврядування. «Я думаю, що якщо ви вірите в щось і ви цього хочете – не може бути ніяких перешкод, щоб досягти цієї цілі», – говорить Аманда. Її першою метою як мера є економічне зростання міста.

Для виконання щоденних обов’язків міського голови мер Фолендорф вдається до послуг перекладачів та використання різних технологій: «У мене є команда перекладачів. Вони допомагають мені проводити зустрічі. Без них я би відчувалася загубленою», – розповідає вона.

Зростаючи в Енжелс Кемп, Аманда завдячує своїм батькам за те, що ніколи не дозволяли їй почувати себе неповноцінною: «Слів “не можу” не існувало, були лише “ти можеш” і “ти будеш”».

До речі, у 2007 році, захищаючи права глухих, Аманда була коронована титулом «Міс глуха Каліфорнії»: «Це був дивовижний досвід, він допоміг мені здобути впевненість у собі, коли виступаєш перед людьми»,– поділилась вона.

Окрім занять в університеті та публічних виступів як Міс глуха Каліфорнії, Фолендорф також була президентом клубу захисників культури глухих і американської ЖМ штату Сакраменто. Клуб організовує соціальні зустрічі для глухих і слабкочуючих студентів і сприяє розширенню знань та вихованню культури глухих.

Поділившись своєю історією, Аманда Фолендорф сподівається надихнути інших долати перешкоди на своєму шляху. «Я отримувала досвід зростаючи і навчаючись», – каже вона. «Я все ще вчуся та отримую нові знання зі світу глухих, але тепер я знаю, хто я і як мені розмовляти з іншими людьми про те, чого я хочу».

Аманда сподівається, що більше людей зацікавиться культурою глухих та американською ЖМ. Вона також хоче подолати дистанцію між чуючими людьми та спільнотою глухих, оскільки вважає, що обидва ці світи не такі вже й різні. «Я повинна говорити, щоб отримати те, чого я хочу. У мене є коханий, друзі та любляча сім’я і вони всі підтримують мене. Я живу життям, що нічим не відрізняється від життя чуючих людей».


Джерела:
Сайт телеканалу CBS13 штату Сакраменто
https://sacramento.cbslocal.com/2018/02/08/first-deaf-female-mayor/

Газета The State Hornet
https://statehornet.com/2007/10/crowned-student-is-master-of-two-worlds/

Портал автобіографій Deafpeople.com
https://www.deafpeople.com/dp_of_month/FolendorfAmanda.htmlІванна НАЗАРОВАгазета Наше Життя

Міс Каліфорнія, мер і господарка двох світів

2019-03-08
В світі глухих https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2019-03/1551971201_new-angels-camp-leader-is-nations-first-female-deaf-mayor_.jpg «У місті Енжелс Кемп з’явився новий мер і вона змінила звичне сприйняття дійсності» – саме так оголосив телеканал CBS13, коли Аманда Фолендорф стала не лише наймолодшим членом міської ради, але й першою глухою жінкою – мером в американській історії.
газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ