Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Глуха володарка «Оскару»

  22/11/2017     1 700      Admin    

Напевне, найбільш відомою глухою актрисою є Марлі МАТЛІН, і бага­то хто з вас знає про неї… Та це нам не завадить згадати ще раз про істо­рію успіху Марлі, про її важливі ролі та життєві шляхи.

ДИТИНСТВО

Марлі Матлін Бет народилася 24 серпня 1965 року в містечку Мортон-Гроув, що в штаті Іллінойс у США. Батько дівчинки за­робляв на життя продажем автомобілів, а крім неї у родині зростало ще два хлопчики — Ерік та Марк.

У 18 місяців Марлі оглухла на праве вухо і втратила 80% слуху у лівому вусі внаслідок ускладнення після захворювання на кір… Марлі — єдина глуха у своїй родині, та це не завадило їй жити повноцінним життям.

Батьки дівчинки були настільки любля­чими й відданими, що з усіх сил намага­лися розвивати свою донечку різнобічно, наскільки це було можливо. Попри пора­ди лікарів, вони відмовилися віддати Марлі до спецшколи для глухих, натомість звер­нувшись до програм підтримки дітей з по­рушеннями слуху. Ще з дитинства батьки прищепили своїй доньці інтерес до мисте­цтва, водили Марлі до Інноваційного центру для глухих, де вихованці регулярно зу­стрічалися і відпочивали разом.

ПЕРША РОЛЬ

У сім років Марлі зіграла головну роль у своєму першому в житті спектаклі — дівчинці дісталась роль Дороті у п’єсі «Чарів­ник країни Оз». Натхненна успіхом, саме тоді вона вирішує стати професійною ак­трисою. Але вона не витає в хмарах, мрію­чи про майбутнє, а обирає запасний варі­ант на той випадок, якщо раптом не скла­деться акторська діяльність…

Поміж іншим, Марлі цікавилася й пра­воохоронними питаннями і вивчала кри ­мінальне правосуддя у Коледжі Харпера в Іллінойсі.

КІНОДЕБЮТ ТА «ОСКАР»

Після закінчення навчання дівчина зно­ву почала грати на сцені у виставах — од­нією з її ролей була роль Сари Норманн у п’єсі «Діти меншого Бога». П’єса ця була нагороджена престижною театральною нагородою «Тоні» та мала успіх у публіки, яка полюбила героїню Марлі — Сару, глу­ху жінку, що закохалась у свого вчителя… Під час однієї з вистав, у якій Марлі брала участь, її помітив актор Генрі Вінклер і зго­дом студія «Paramount Pictures» приймає рішення зняти кіноверсію п’єси з Марлі Матлін у головній ролі.

І кінодебют Марлі виявився не просто успішним, а приголомшливим! Її нагоро­дили кінопремією «Золотий глобус» у номі­нації «Краща актриса драми», а 1986 року Матлін стала володаркою найпрестижні­шої та найвідомішої нагороди кінемато­графу — «Оскару» за головну роль у філь­мі «Діти меншого Бога». До того ж, вона була наймолодшою, на той момент, во­лодаркою цієї статуетки, а також однією з чотирьох актрис, які так високо вшанова­ні за свій кінодебют. Та нагорода набуває ще більшої значущості як для неї самої, так і для оточення, тому що Марлі — не просто американська актриса, вона — глуха актриса. І їй тоді було лише 21!

ПАДІННЯ ТА ЗЛЕТИ

Та немає провини Матлін в тому, що піс­ля стрімкого сходження на пік слави за свою першу роль їй довелося пережити й падіння...

Актриса певний час переживала депре­сію через відсутність ролей та пропозицій, а у 1987 році фільм «Уолкер» за її участі не схвалили кінокритики, розкритикувавши його повністю…

Проте блискучий початок у кінематогра­фі все ж таки привів Марлі до кар’єри на телебаченні, де високо цінувався її яскра­вий виступ і де продюсери навіть спеціаль­но міняли пропоновані їй ролі, підлаштову­ючись під її глухоту.

Тож на телебаченні Марлі дебютувала роллю у драмі «Міст у тишу».

РОЛІ НА ТЕЛЕБАЧЕННІ

Згодом з’явились ще нові цікаві ролі у серіалах, серед яких був і серіал «Обґрун­товані сумніви», за який Марлі Матлін була номінована на «Золотий глобус». Ще од­ну номінацію на кінопремію «Еммі» Марлі здобула за роль у серіалі «Застава фехту­вальників». Також вона запам’яталася гля­дачам своїми ролями у серіалах «Сайнфелд», «Практика», «Відчайдушні домо­господарки», «Частини тіла» та багатьох інших. Для деяких серіалів, як от «Західне крило», сценарій навіть переписували са­ме заради того, щоб Марлі могла взяти участь у зйомках. Серед нечуючих амери­канців (і не тільки!) є популярним і серіал «Їх переплутали у пологовому будинку», у якому теж зіграла Матлін.

ТАЛАНТИ МАРЛІ

Поміж іншим, у 2008 році Марлі брала участь в американських «Танцях з зірка­ми», а також у благодійних шоу, кошти з яких йшли на допомогу тим, хто потребує підтримки.

Успішною Матлін стала і в діяльності, у якій не має значення ступінь втрати слу­ху — у письменництві. Актриса видала дві книги: «Хрест глухих дітей» та «Ніхто не до­сконалий».

Згодом Марлі видала й книгу своїх ме­муарів «Я буду кричати пізніше», у яких розкрила всі таємниці свого нелегкого життя, включаючи боротьбу з наркоза­лежністю та побиття від колишнього коха­ного…

ЯСКРАВИЙ ПРИКЛАД

Зараз Марлі Матлін є яскравим прикла­дом успішної глухої людини, що досягла успіхів попри будь-які перепони та склад­нощі у житті. Її визнали серед світу чуючих акторів, про це свідчить власна іменна зір­ка Марлі Матлін на Алеї слави в Голлівуді. Вона зуміла підкорити навіть прискіпливих кінокритиків…

Та найголовнішим досягненням для ці­єї талановитої жінки є її родина. У серпні 1993 року вона вийшла заміж за офіцера поліції Кевіна Грандальскі, з яким позна­йомилася під час зйомок в серіалі «Об­ґрунтовані сумніви», зараз у пари четверо дітей: Сара Роуз, Брендон Джозеф, Тай­лер Даніель та Ізабелль Джейн. Велика дружна родина (на фото внизу) щасливо мешкає в околицях Лос-Анджелеса.

М. АНДРІЄНКОгазета Наше Життя

Глуха володарка «Оскару»

2017-11-22
В світі глухих https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2017-11/1510914737_146312_large.jpg

Напевне, найбільш відомою глухою актрисою є Марлі МАТЛІН, і бага­то хто з вас знає про неї… Та це нам не завадить згадати ще раз про істо­рію успіху Марлі, про її важливі ролі та життєві шляхи.

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ