Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Поїздка у Польщу

  30/11/2016     1 297      Paul    

Міжнародна співпраця, участь у програмах та проектах є одним з основних пріоритетних напрямків діяльності Калуської спецшколи-інтернату № 2 Івано-Франківської обласної ради.

 

Нещодавно вихованці школи в рамках міжнародного проекту «Пізнати, щоб зрозуміти» побували у Польщі в місті Олесно, де зустрілися з німецькими та польськими однолітками.

Для учасників проекту проводились семінари з питань добросусідства, релігійної толерантності, національної ідентичності та прав людини. Щодня організовувалися освітні екскурсії до міст Олесно, Вроцлав та Свідніца. Незабутньою була поїздка до монастиря Ясна Гура (м. Ченстохова) — місця світового паломництва. Надзвичайне враження справило і відвідання музею «Табір військовополонених» в м. Лямбовіце, де діти вшанували пам’ять загиблих під час Першої та Другої світових воєн.

Щовечора проводились дискусії, мовно-дидактичні ігри, створення багатомовного словника, обмін враженнями та національні вечори. Усе було надзвичайно цікаво.

У нашій групі було четверо дітей зі школи-інтернату та двоє випускників калуських середніх шкіл. Це була дуже плідна співпраця. Нечуючі діти подавали ідеї, а чуючі вміло демонстрували їх всім присутнім. Також допомагала дітям і заступник директора з навчальної роботи Ірина Заліська, яка виконувала функції перекладача жестової мови. Таким чином, водночас відбувалася інтеграція дітей з особливими потребами.

Не забували, звичайно, і про відпочинок. Усі учасники проекту брали участь у спортивних змаганнях, спільно відвідували басейн, грали у боулінг та настільний теніс, більярд та інші ігри.

Завершилась зустріч молоді трьох країн візитом до міського голови м. Олесно та посадженням «Дерева дружби». Віримо, що трьохстороння спів­праця буде мати продовження, а «Дерево дружби» буде рости.

Підготовча робота для участі наших дітей у проекті тривала упродовж двох років. Висловлюю щиру подяку адміністрації та педагогічному колективу школи за допомогу в організації цього цікавого інтеграційного проекту.

 

Н. УШАКОВА, вчитель історії Калуської СЗОШ-інтернату № 2.

 газета Наше Життя

Поїздка у Польщу

2016-11-30
В світі глухих https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2016-11/medium/1480341652_img_20161102_211550_2.jpg

Міжнародна співпраця, участь у програмах та проектах є одним з основних пріоритетних напрямків діяльності Калуської спецшколи-інтернату № 2 Івано-Франківської обласної ради.

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ