Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

В Австрії проходить унікальна фото-кампанія на захист жестової мови

  22/04/2015     1 416      Paul    

Деякі країни світу роблять успішні кроки внаслідок того, що проводять свою добре продуману інтеграційну політику у ставленні до інвалідів, але не всім державам це вдається, оскільки стан справ у них не відповідає їхнім міжнародним зобов’язанням.

 

 

На жаль, у випадку, про який ми розповімо, Австрія належить до останніх. З 2005 року австрійська жестова мова визнана конституційно як незалежна мова, і це визнання супроводжувалось таким текстовим приписом: «подальше законодавче врегулювання цього питання повинне мати форму окремих законодавчих актів». Проте досі законодавці не спромоглися виконати свої конституційні зобов’язання. Все ще залишається пустопорожнім це конституційне положення, особливо коли мова стосується прав на освіту дітей з порушеннями слуху. Здається очевидним, що якщо дитина не може зрозуміти, про що їй щойно сказав учитель, вона не зможе повністю брати участь у тому, що відбувається на уроці, або ж навіть більше того — не зможе зрозуміти зміст уроків. Таке обмеження прав є не лише дискримінацією дітей з обмеженими слуховими можливостями, це також і порушення прав глухих на освіту. Саме забезпечення цього права ставить на меті навчити дітей поважати свою сім’ю, культуру і мову, привити їм соціальну поведінку і підготувати їх до самостійного незалежного й активного способу життя і участі в житті суспільства. Отже, нинішня австрійська система навчання не приділяє уваги цій меті у навчанні нечуючих дітей, оскільки спеціальна освіта представлена виключно словесною мовою і не поважає багатокультурне і багатомовне оточення, яке притаманне школам для дітей з порушеннями слуху.

Вже доволі-таки тривалий час — і це вперше в історії — Австрійська асоціація глухих лобіює внесення змін у нинішнє законодавство і все далі прискореними темпами втілює ці зміни, спрямовані на полегшення процесу навчання глухих дітей шляхом застосування у навчанні їхньої рідної мови. Поки що на даний час законодавець чинив і чинить опір будь-якій спробі здійснити реальні зміни. Це спонукало глухих австрійців до рішучих дій: у грудні 2014 року в Австрії розпочалась унікальна фото-кампанія під назвою «Нечуючі діти мають права! Австрійська жестова мова має стати мовою викладання». І, як результат, нечуючі Австрії отримали широку підтримку з боку мас-медіа у цьому питанні. Використовуючи ту увагу, яку вони отримали завдяки підтримці ЗМІ, президент Австрійської асоціації глухих і член парламенту міс Ярмер виступила з промовою перед членами парламенту з проханням включити австрійську жестову мову до програми навчання в якості мови викладання, змінити навчальний розклад та проводити відповідну підготовку вчителів. Це її прохання після виступу було передано на розгляд і обговорення у відповідний парламентський комітет.

Австрійська асоціація глухих мріє про те, що, нарешті, завдяки збільшенню уваги до цього питання з боку мас-медіа і підтримці дослідження, яке наразі проводить Віденський інститут передових досліджень, з’явиться можливість прискорити зміни в нинішній законодавчій системі і що у майбутньому діти більше не піддаватимуться дискримінації за ознаками фізичних вад.

Члени Австрійської асоціації глухих щиро дякують ВФГ за її підтримку в цьому питанні і особисто президенту ВФГ Коліну Аллену, який подарував свою фотографію спеціально для цієї фото-кампанії. Вони сподіваються на прийдешні зміни і докорінні покращення для глухих дітей в австрійських школах.

 

Підготував К. МАЗАНОВ.газета Наше Життя

В Австрії проходить унікальна фото-кампанія на захист жестової мови

2015-04-22
В світі глухих https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2015-04/1429171138_wfd-newsletter-february-2015-18_.jpg

Деякі країни світу роблять успішні кроки внаслідок того, що проводять свою добре продуману інтеграційну політику у ставленні до інвалідів, але не всім державам це вдається, оскільки стан справ у них не відповідає їхнім міжнародним зобов’язанням.

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ