Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Світ глухих — яскравий!

З 23 до 29 вересня Українським товариством глухих проводився цикл заходів із відзначення Міжнародного тижня глухих, який за закликом ВФГ проходив під гаслом «Право на жестову мову для всіх!». У Києві організацією цих заходів займалися спеціалісти виконавчого апарату ЦП УТОГ і Київської організації УТОГ, залучивши до співпраці підприємства Товариства та інші організації.


23 вересня за рішенням ООН відзначався Міжнародний день жестових мов. Саме у цей день за благочинного сприяння керівництва Національної бібліотеки України ім. Ярослава Мудрого у лекційній залі цієї установи відбулася лекція-презентація «Жес­това мова. Цікавинки», яку провели Г.В. Замша і Н.Б. Адамюк — науковці відділу навчання жестової мови Інституту спеціальної педагогіки та психології ім. М.Д. Ярмаченка. Серед місцевої аудиторії були й закордонні гості — Дженіфер Дікінсон та Джон Пироне, педагоги з Університету Вермонту (США).

Тематичний захід «Україна — Америка, освіта глухих, професійний досвід» відбувся 24 вересня у ДВНЗ «Київський коледж легкої промисловості».

25 вересня на території Виставкового центру «ВДНГ» відбулося дитяче спортивне свято «Старти надій», організацією якого займалися інструктор-методист у справах глухих Київської організації УТОГ Н.В. Бадюл і член ради ГО «КМФФСГ» А.Є. Єгер (КМФФСГ була спонсором заходу). Близько 50 маленьких киян з родин глухих і слабкочуючих залюбки взяли участь у спортивних змаганнях і отримали призи за успішне виконання завдань.

У цей же день у Культурному центрі УТОГ під час тематичного вечора для осіб похилого віку «Ми разом під крилом УТОГ» відбулася зустріч на тему: «Міжнародний конгрес глухих у Парижі. Підсумки, реалії, перспективи», на якій виступили І.І. Чепчина та С.В. Котельянець, які були у складі делегації УТОГ на Конгресі. У програмі вечора була також зустріч відвідувачів КЦ УТОГ з гостями з США — Д. Дікінсон та Д. Пироне.

Захід на тему: «Право на жестову мову для сімей глухих» відбувся 26 вересня у спецшколі № 9 міста Києва за участі вже згадуваних вище науковців Г.В. Замші і Н.Б. Адамюк, Дженіфер Дікінсон та Джона Пироне, педагогів закладу і батьків учнів.

27 вересня ще один цікавий захід на тему: «Погляд у майбутнє: молодь, освіта, УТОГ» провели в ККЛП.

Основна подія Тижня глухих відбулася у столиці України 29 вересня: у Центральному парку міста, біля Арки Дружби народів, пройшов соціальний фестиваль «Світ глухих — яскравий!». Його головна ідея — популяризувати глухих як унікальних людей і жестову мову як обов’язкову потребу, отримала гарячу підтримку у гостей заходу. У фестивалі взяли участь Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю В.М. Сушкевич, міністр соціальної політики Ю.С. Соколовська, керівництво Українського товариства глухих і сотні глухих киян та гостей міста.

Кияни й гості столиці, які відвідали фестиваль, мали змогу упевнитися в тому, що світ глухих — справді яскравий! А ще дізнатися про таланти й можливості глухих людей завдяки виступам професійного театру міміки та жесту «Райдуга» Культурного центру УТОГ, дитячих колективів спеціальних закладів для дітей з порушеннями слуху з Києва і Кривого Рогу, виставці робіт глухих художників; відвідати виставку-презентацію «Все про глухих та для глухих», майстер-клас «Жестова мова для всіх» від перекладачів Центру української жестової мови, локацію для дітей «Дитячі забави»; отримати консультацію, роз’яснення жестовою мовою для вирішення життєво важливих проблем; придбати жестівники, жестову абетку, літературу з виховання дітей з порушеннями слуху тощо.

Більше фото на Фейбуці
Інформація «НЖ»газета Наше Життя

Світ глухих — яскравий!

2019-10-25
УТОГ / В організаціях УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2019-10/1571912744_panorama.jpg З 23 до 29 вересня Українським товариством глухих проводився цикл заходів із відзначення Міжнародного тижня глухих, який за закликом ВФГ проходив під гаслом «Право на жестову мову для всіх!». У Києві організацією цих заходів займалися спеціалісти виконавчого апарату ЦП УТОГ і Київської організації УТОГ, залучивши до співпраці підприємства Товариства та інші організації.
газета Наше Життя