Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Новий підхід у наданні послуг поліцейськими

Починаючи з травня 2019 року, протягом трьох місяців працівники поліції Луганської та Донецької областей опановували основні навички, необхідні для спілкування з особами з порушеннями слуху шляхом реалізації проєкту «Жестова мова для поліцейських», який спрямований на запровадження нового підходу в наданні поліцейськими послуг людям із порушеннями слуху.


Навчання здійснювалося за Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні (ПРООН) у рамках реалізації Програми відновлення та розбудови миру в містах Сєвєродонецьк Луганської області та Краматорськ і Слов’янськ Донецької області за участю Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Українське товариство глухих». Поліцейські опановували рідну мову глухих людей за допомогою активістів з числа осіб з порушеннями слуху та викладачів з-поміж працівників Українського товариства глухих, які є носіями жестової мови або ж добре володіють нею.

У місті Сєвєродонецьк навчання з поліцейськими на території громадського майданчика «ХочуБуду» проводила голова Лисичанської територіальної організації УТОГ Наталія Григорівна Полстяна, яка, будучи особою з порушеннями слуху, навчила поліцейських не лише основам жестової мови, а й особливостям спілкування з особами з порушеннями слуху.

Поліцейські батальйону патрульної поліції міст Краматорськ та Слов’янськ і Слов’янського відділу поліції ГУНП в Донецькій області проходили навчання за участю волонтерів з числа осіб з порушеннями слуху та викладача Римми Іванівни Веніамінової.


Для всіх учасників з порушеннями слуху, які були задіяні в реалізації проєкту, важливим став досвід взаємодії та спілкування з поліцейськими у невимушеній обстановці, що сприяло поширенню досвіду та перш за все — формуванню довіри до органу, який здійснює забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання громадського порядку та громадської безпеки.

Волонтери — носії жестової мови допомагали працівникам поліції практично закріплювати вивчений матеріал, моделювали ситуації з врахуванням специфіки роботи поліцейських, в яких вони могли використати свої знання та перевірити свої навики.

За активну участь у реалізації проєкту всі волонтери (5 осіб у кожному місті) за рахунок фінансування проєкту Програмою ООН із відновлення та розбудови миру отримали цінні подарунки — планшети, які стануть для них перш за все сучасними засобами реабілітації.

Для самих волонтерів участь у проєкті допомогла подолати мовний бар’єр та сприяла практиці спілкування з поліцією.

Фінальний захід проєкту «Жестова мова для поліцейських» відбувся 30 серпня 2019 року у місті Краматорськ на базі Державної реабілітаційної установи «Центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю ‘‘Донбас’’».

На цьому заході поліцейським, які пройшли навчання жестовій мові за проєктом, вручили сертифікати про проходження навчання і жестівники, спеціально видані для цього проєкту.Справжнім подарунком присутнім стала концертна програма, підготовлена колективом художньої самодіяльності Сумського будинку культури УТОГ. Серед глядачів були й члени УТОГ з м. Бахмут — працівники Бахмутського УВП УТОГ (детальніше про цю поїздку і про їхні враження читайте тут).

У рамках проєкту відбувся також дружній турнір з волейболу серед команд поліцейських та глухих Краматорська і Слов’янська. У цьому змаганні взяли участь п’ять команд, а перемогла дружба.

Крім того, перебуваючи на Луганщині під час фінальних заходів проєкту «Жестова мова для поліцейських», перший заступник голови УТОГ Т.О. Кривко відвідала Кремінську ТО УТОГ, де провела зустріч з членами УТОГ (на фото зверху).

Патрульні поліцейські, які пройшли навчання у рамках проєкту, вже використовують свої знання на практиці, зокрема, вони спілкувалися з глухими під час місцевих заходів з відзначення Дня незалежності України.

Реалізація проєкту ПРООН з навчання поліцейських жестової мови — це вагомий внесок у подолання бар’єрів у спілкуванні осіб з порушеннями слуху з суспільством і, зокрема, такою важливою його ланкою, яка безпосередньо покликана захищати та допомагати, — Національною поліцією України.
За інформацією, опублікованою
в групі «ВГОІ «Українське товариство глухих»газета Наше Життя

Новий підхід у наданні послуг поліцейськими

2019-10-07
УТОГ / В організаціях УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2019-09/1569665663_p1330320.jpg  Починаючи з травня 2019 року, протягом трьох місяців працівники поліції Луганської та Донецької областей опановували основні навички, необхідні для спілкування з особами з порушеннями слуху шляхом реалізації проєкту «Жестова мова для поліцейських», який спрямований на запровадження нового підходу в наданні поліцейськими послуг людям із порушеннями слуху.
газета Наше Життя