Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Наймолодша гілка нашого родинного дерева

85 років на території України діє Україн­ське товариство глухих, яке огортає нечу­ючих людей увагою, теплом, піклуванням, відстоює їхні права та інтереси.

УТОГ — це велика дружна сім’я, родин­не дерево якої щедро родить і обдаровує своїми плодами всіх членів Товариства.

Наймолодшою гілкою цього розгалуже­ного плодоносного дерева, яка відросла всього 50 років тому, є Тернопільська об­ласна організація УТОГ.

За період своєї діяльності вона зроста­ла, тягнулася своїми здобутками до стар­ших членів родини, щоб на міцному стов­бурі створювати разом міцну його крону.

18 травня 2018 року Тернопільська об­ласна організація відзначала 85 років з дня створення Українського товариства глухих і свій перший півстолітній ювілей.

Напередодні святкового заходу, 17 трав­ня, нечуючі члени УТОГ, учні Тернопільської загальноосвітньої спеціальної школи-ін­тернату І—ІІІ ступенів Тернопільської об­ласної ради, вчителі, вихователі, праців ­ники обласної організації УТОГ, звичайні перехожі насолоджувалися благодійним дійством «Дефіле у вишиванках» на Театральному майдані міста, в якому дефілю­вали старшокласники спецшколи-інтер­нату. Це дійство було присвячене 50-річ­чю створення обласної організації УТОГ у Тернополі. Така подія для нечуючих дівчат і хлопців на загальноміському рівні відбува­лася вперше, тому вони дуже хвилювалися і одночасно були горді тим, що зможуть по­казати свою молодість, красу, чудові виши­вані сукні всьому місту і не тільки. 9 дівчат і 2 юнаки разом з професійними моделями представляли колекції українських диза­йнерів, а також співали жестовою мовою.

Ініціаторами проведення «Дефіле у ви­шиванках» за участю нечуючих моделей були обласна організація УТОГ та колиш­ній працівник обласної організації, а ни­ні дизайнер еко-одягу Оксана Чмиленко. Працюючи в системі УТОГ області, вона настільки «прикипіла» душею до глухих лю­дей, що протягом багатьох років її не поки­дала думка залучити їх до участі у заходах міського чи обласного рівня. Її задум таки здійснився! У створеній нею школі «Кра­са і внутрішня гармонія» в навчальному закладі для дітей із зниженим слухом раз на тиждень проводили заняття професій­ні моделі, стилісти, візажисти, які навчали дівчат усім премудростям краси.

Показ мод у вишиванках відкрила Оле­ся Струтинська, яка у 2018 році взяла участь у Всеукраїнському конкурсі «Міс УТОГ–2018» у Києві і перемогла в номінаці­ях «Міс глядацьких симпатій» і «Міс Чарів­ність».

На благодійному дійстві в Тернополі Олеся не лише дефілювала, а й співала ра­зом із відомою співачкою Іриною Борисюк жестовою мовою пісню «Україно, будь!». Всі глядачі на Театральному майдані були у захваті, бо дехто таке виконання бачив уперше.

З почуттям гордості спостерігала за успіхами нечуючих моделей і виступила на святковому заході голова обласної органі­зації УТОГ Н.Д. Коцовська. Вона подякува­ла учасникам грандіозного заходу за учас­тю нечуючих, дівчатам-моделям за чудо­вий настрій та атмосферу, яка панувала в той вечір.

Із почуттям материнської любові вітала своїх вихованців заступник директора з виховної роботи Тернопільської СЗОШІ І— ІІІ ступенів Тернопільської обласної ради О.В. Маніло. Її зворушливі слова вразили всіх присутніх до сліз.

Заступник міського голови Тернополя із захопленням відзивався про показ виши­ванок нечуючими моделями і пообіцяв по­дальшу співпрацю.

Продовження відзначення ювілейних за­ходів з нагоди 85-річчя нашого Товариства і 50-річчя обласної організації УТОГ відбу­лося в Тернопільському обласному будин­ку культури УТОГ.

Перед початком заходу під святкові ме­лодії музики на екрані висвітлювалися істо­ричні моменти створення організації УТОГ в області: перші розпорядження, давні фо­тографії активної організаційно-масової, культурно-масової та спортивної роботи серед глухих тих часів. Варто зазначити, що окремі фотографії ветерани приносили із своїх сімейних альбомів.

Щирими оплесками і святковим корова­єм радо зустрічали члени УТОГ першого заступника голови УТОГ Т.О. Кривко. Во­на розповіла про діяльність Українсько­го товариства глухих, про успіхи обласної організації і вручила нагороди ветеранам, які були учасниками історичних подій ство­рення обласної організації УТОГ.

Поважними гостями на святковому заході були:

  • О.В. СМОЛІЙ — заступник начальника управління організації надання соціальних послуг, начальник відділу координації та контролю діяльності суб’єктів, що надають соціальні послуги, департаменту соціального захисту на­селення Тернопільської ОДА;
  • І.В. БАЗИЛЕВСЬКА — директор Тернопільського об­ласного відділення фонду соціального захисту інвалідів;
  • Л.В. МАЛЕНЬКА — головний бухгалтер Тернопіль­ського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів;
  • С.Д. МУРАТОВА — заступник начальника відді­лу правового забезпечення взаємодії з роботодавцями і громадськістю, організаційної та кадрової роботи;
  • Л.О. БИЦЮРА — заступник Тернопільського місько­го голови;
  • Т.В. ГОРБОНІС — директор Тернопільського місько­го центру соціальних служб для молоді;
  • О.В. МАНІЛО — заступник директора з виховної ро­боти Тернопільської СЗОШІ І—ІІІ ступенів Тернопільської обласної ради;
  • О.Я. НЕНЧИН — вчитель музичної ритміки Тернопіль­ської СЗОШІ І—ІІІ ступенів Тернопільської обласної ради;
  • Н.О. МОСКОВЕЦЬ — член Всеукраїнської ради пе­рекладачів жестової мови.

Вітальні слова і подарунки на честь ювілею організації, грамоти, подяки ветеранам і працівникам системи УТОГ області перепліталися із номерами художньої самодіяль­ності обласного будинку культури УТОГ і Тернопільської СЗОШІ І—ІІІ ступенів Тернопільської обласної ради.

Своєрідним подарунком привітала обласну організа­цію УТОГ з днем її народження член Всеукраїнської ради перекладачів жестової мови Н.О. Московець. У чудовому жестовому виконанні вона заспівала пісню «Чорнобривців насіяла мати».

В залі панувала святкова атмосфера, у всіх був надзви­чайно піднесений настрій.

Приємною несподіванкою для всіх було вручення пода­рунків обласній організації УТОГ від нечуючих Тернополя. В оригінальний спосіб, чудовими орхідеями гарні хлопці у вишиванках привітали перекладачів системи УТОГ облас­ті із професійним святом — Днем перекладача жестової мови. Привітали перекладачів системи УТОГ області і го­лови Кременецької та Чортківської територіальних орга­нізацій УТОГ.

У заключному слові голова обласної організації УТОГ Н.Д. Коцовська від усіх своїх колег подякувала всім за участь, за повагу гостей і нечуючих до праці колективу організації, ад­же ніщо так не тішить серце, як висока оцінка тих, для кого віддаєш частинку своєї душі, тепла і добра.

На закінчення для всіх учасників заходу був накритий солодкий стіл із великими тортами і запашним чаєм.
О. РОГАЛЬСЬКА,
інструктор Тернопільської обласної організації УТОГ
газета Наше Життя

Наймолодша гілка нашого родинного дерева

2018-07-03
УТОГ / В організаціях УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2018-07/medium/1530434980_32776244_2059475284340272_3361810540555927552_n.jpg

85 років на території України діє Україн­ське товариство глухих, яке огортає нечу­ючих людей увагою, теплом, піклуванням, відстоює їхні права та інтереси. УТОГ — це велика дружна сім’я, родин­не дерево якої щедро родить і обдаровує своїми плодами всіх членів Товариства. Наймолодшою гілкою цього розгалуже­ного плодоносного дерева, яка відросла всього 50 років тому, є Тернопільська об­ласна організація УТОГ. За період своєї діяльності вона зроста­ла, тягнулася своїми здобутками до стар­ших членів родини, щоб на міцному стов­бурі створювати разом міцну його крону. 18 травня 2018 року Тернопільська об­ласна організація відзначала 85 років з дня створення Українського товариства глухих і свій перший півстолітній ювілей.

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ