Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

УТОГ був, є і буде!

Що рік наступний нам принесе та підсум­ки роботи за 2017 рік стали головною темою ІІІ пленуму правління Волинської облас­ної організації УТОГ, який відбувся в грудні цього року. На пленумі були присутні члени правління, працівники Департаменту соці­альної політики Луцької міської ради, Волин­ського обласного відділення «Інваспорт», голови рад ветеранів при ТО УТОГ.

Голова обласної організації УТОГ Гали­на Сопронюк розповіла про обсяги робо­ти, яку здійснено працівниками організації протягом року, відзначила позитивні на­працювання та вказала на недоліки в робо­ті, які виникли з об’єктивних причин.

В обговоренні доповіді виступили 12 де­легатів і кожен виступ був підтвердженням того, що УТОГ потрібен людям з порушен­нями слуху.

На пленумі були зроблені підсумки робо­ти ТО УТОГ та первинних організацій УТОГ й визначені переможці. Так, кращим голо­вою територіальної організації УТОГ визна­но голову Ковельської ТО УТОГ Л.А. Пар­васюк, кращим головою п/о УТОГ — голо­ву Володимир-Волинської міської п/о УТОГ Л.П. Дяк, а кращим активістом року — голо­ву ради ветеранів при Ковельській ТО УТОГ Г.В. Євтушик.

Крім того, провідним спеціалістом Де­партаменту соціальної політики Луцької міської ради Ларисою Корпач були вручені відзнаки від обласної влади:

  • Почесна грамота Волинської обласної держадміністрації — Володимиру Моро­зюку, президенту Волинського обласного осередку СФГУ;
  • Почесна грамота Волинської обласної ради — Марії Верко, інструктору-методисту у справах глухих обласної організації УТОГ.

«Ми вас чуємо» — так можна сказати про співпрацю Департаменту соціальної політи­ки Луцької міської ради та обласної органі­зації УТОГ. Які б не виникали питання в ро­боті нашої організації, у міськраді ми зна­ходимо підтримку, увагу і турботу про долю нечуючих людей. Завдячуючи цій співпраці нинішнього року двох інвалідів з порушен­нями слуху — Ірину Кияшко та Галину Со­лодуху — прийняли на роботу у відділ суб­сидій Департаменту соціальної політики й нарікань на їхню роботу немає. Тетяну Романюк влаштовано на роботу в ЗОШ № 15 м. Луцька вчителем-дефектологом (сурдопедагогом). Завдяки цьому 19 ді­тей з порушеннями слуху, які навчаються у цій школі, тепер мають змогу вивчати українську жестову мову.

На жаль, в області збільшується кіль­кість дітей з порушеннями слуху. За остан­ні 2 роки 43 дитини отримали групу інва­лідності зі слуху і їх подальша доля небай­дужа головам ТО УТОГ області.


Милосердя й доброта завжди були в тра­диціях українців. З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю Луцька міська ра­да належним чином пошанувала осіб з по­рушеннями слуху. 10 членів УТОГ отрима­ли грошову допомогу по 300 грн, а 3 члени УТОГ — по 650 грн.

Розпорядженням голови Луцької міської ради оголошена подяка Надії Шматовій — голові ради ветеранів Луцької ТО УТОГ.

Не залишився осторонь і Благодійний фонд «Тільки разом», який для 30 членів УТОГ подарував квитки на виставу «Ене­їда», яка відбулася в Луцькому драматично­му театрі ім. Т. Шевченка.

Хочеться побажати мужнім і красивим людям, яких спіткала біда, відчувати себе щасливими й захищеними в нашій державі.


Волинська обласна організація УТОГ та Волинський регіональний Центр фізичної культури й спорту інвалідів «Інваспорт» про­вели чемпіонат області серед осіб з пору­шеннями слуху в спортивно-оздоровчому комплексі «Адреналін–Сіті». У цих змаган­нях взяв участь 21 молодий член УТОГ. Пере­можницею серед жінок стала Наталія Кисе­льова, а серед чоловіків — Дмитро Медвідь.

Обласні змагання з більярда було про­ведено спільно зі спортсменами, які ма­ють порушення опорно-рухового апарату. Вони зібрали численну аудиторію учасни­ків та вболівальників. Учасники змагань з порушеннями слуху Андрій Видринський та Віктор Копервас посіли відповідно 2 та 3 місця.


Нам є чим пишатися за спортивними під­сумками року, адже п’ять спортсменів з порушеннями слуху (Віктор Глодін — шаш­ки, Дмитро Вишенський — легка атлетика, Олександр Колодій, Світлана Яценко, На­талія Димитрашко — кульова стрільба) взя­ли участь у багатьох відповідальних міжна­родних змаганнях, чемпіонатах Європи та світу, ХХІІІ літніх Дефлімпійських іграх.

На найбільшому спортивному форумі світу — літніх Дефлімпійських іграх серед спортсменів з порушеннями слуху 2017 року — вперше брало участь четверо во­линян. Дефлімпійськими чемпіонами ста­ли Дмитро Вишенський (легка атлетика) та Олександр Колодій (кульова стрільба). Для Олександра Колодія це була третя золота нагорода літніх Дефлімпійських ігор. А на щорічному міському конкурсі «Кращі люди року», який був проведений в Будинку куль­тури м. Луцька, Олександра Колодія визна­но кращим спортсменом 2017 року.

М. ВЕРКО


газета Наше Життя

УТОГ був, є і буде!

2017-12-30
УТОГ / В організаціях УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2017-12/medium/1514534076_img-cacd3b34d4934ccceedd714994f21222-v.jpg

Що рік наступний нам принесе та підсум­ки роботи за 2017 рік стали головною темою ІІІ пленуму правління Волинської облас­ної організації УТОГ, який відбувся в грудні цього року. На пленумі були присутні члени правління, працівники Департаменту соці­альної політики Луцької міської ради, Волин­ського обласного відділення «Інваспорт», голови рад ветеранів при ТО УТОГ.

газета Наше Життя