Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

​Хочу достукатися до кожного серденька

Перекладач Кропивницької ТО УТОГ Руслана Мала,
член УТОГ Світлана Пішоха зі свідоцтвом про народження,
голова Кропивницької ТО УТОГ Людмила Коваленко (Адаменко)

У нашій Кропивницькій територіальній організації УТОГ, як і в інших споріднених осередках, роботи вистачає: до нас звертаються зі своїми проблемами нечуючі люди й ми у міру своїх можливостей стараємося їм допомогти.

На обліку в нашій організації перебуває 355 членів УТОГ, а кількість звернень для надання соціально-побутової до­помоги на перше листопада вже майже досягла цифри 1390. Це відвідання лікаря, звернення до пенсійного фон­ду, соцзабезів, шкіл, служб землеустрою тощо. Робота нелегка, наші перекладачі та голови ТО вкладають душу у роботу, дають поради, хвилюються і радіють за виграну справу, переживають, коли щось не склалося.

Дуже часто приходять люди просто поспілкуватися, як кажуть, душу відвести. Ось і сьогодні приходила літня жін­ка просто поговорити про те, як їй важко, що на душі нема радості, нема просвітку... І я почала їй піднімати настрій, розказувати різні випадки з життя й анекдоти, аби розве­селити людину. Це роблю не лише я, а й усі, хто працює перекладачем або головою ТО. Мені особисто було при­ємно, що я змогла хоча б на деякий час подарувати гарний настрій нечуючій людині.

У цьому році був випадок, коли у самотнього мешканця гуртожитку, який перебуває у нас на обліку, стався інсульт. У вкрай тяжкому стані він лежав у лікарні і щодня треба бу­ло приходити до нього, купувати йому ліки, приносити їжу, щоб він набрався сили та швидше одужав. До речі, його сусіди та друзі, яким він свого часу позичав гроші, не до­помагали. Мабуть, сподівалися, що він помре і борг ніко­му буде віддавати. А хто ж безкоштовно допомагатиме? Дехто вважає, що це робота працівників ТО УТОГ, зокрема перекладачів. І вони це робили.

Але скажіть, будь ласка, перекладач повинен рахувати ко­мунальні платежі, які нараховані члену УТОГ? Гадаю, що ні. Працівники ТО УТОГ повинні знати нові тарифи, щоб пові­домляти членів УТОГ та навчити їх по-новому рахувати, а не бігати у водоканали, в обленерго, щоб робити перерахунки й міняти розрахункові книжки. Піти з нечуючою людиною до соцзабезу і допомогти оформити субсидію — так. Бути при­сутнім у соцзабезі як перекладач — так. А насправді ми що робимо: сидимо і заповнюємо бланки замість глухого, бо він не знає як писати, і тільки даємо йому на підпис, як директо­ру. А коли субсидію йому не дають, то всі звинувачення зву­чать у наш бік: «це перекладач поганий, УТОГ не потрібен».

Понад рік тому до нас звернувся чуючий чоловік, який привів глуху дівчину і попросив допомогти зробити для неї паспорт. Ви можете собі уявити: дівчині 26 років, а у неї від­сутні будь-які документи, їх навіть ніколи в неї не було, не­має й групи інвалідності і вона не отримує пенсії. Без доку­ментів вчителі Кропивницької спецшколи для дітей з пору­шеннями слуху прийняли її до першого класу. Мама, коли привела доньку до школи, пообіцяла принести документи, але так за весь період навчання, аж до закінчення школи батьки свідоцтва про народження не зробили, тому Світла­на (так звуть дівчину) не отримала атестат. Оскільки дівчина повнолітня, треба було звертатися до суду, щоб встанови­ти її особу. Тож почалася процедура збору необхідних доку­ментів: довідки з пологового будинку й зі школи, свідчення сусідів. На цей час мама проживає в іншому місті, та й донь­кою вона не цікавиться, а батько помер, тому весь тягар оформлення документів ліг на наші плечі. Більше як рік ми займалися цією справою та в жовтні 2017 року наша герої­ня отримала свій перший документ — свідоцтво про народ­ження. Тепер знову будемо звертатися до суду, щоб отри­мати паспорт…

Моя розповідь про роботу — це просто крик душі. Хо­чу достукатися до кожного серденька і сказати: люди, бе­режіть наш УТОГ! Поважайте перекладачів, працівників УТОГ, бо тільки тут вас розуміють і сприймають ваші проблеми як свої. Підтримуйте тих, хто має бажання бути по­ряд з вами й допомагати вам, та ніколи не забувайте про тих, хто був поруч довгі роки.

Л. КОВАЛЕНКО (АДАМЕНКО),
голова Кропивницької ТО УТОГгазета Наше Життя

​Хочу достукатися до кожного серденька

2017-11-19
УТОГ / В організаціях УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2017-11/medium/1510910438_image001_1.jpg

У нашій Кропивницькій територіальній організації УТОГ, як і в інших споріднених осередках, роботи вистачає: до нас звертаються зі своїми проблемами нечуючі люди й ми у міру своїх можливостей стараємося їм допомогти.

газета Наше Життя