Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Обереги єднання на Волині

Для вирішення нагальних питань

 

Волинська обласна організація УТОГ приділяє належну увагу підвищенню професійного рівня, ділової кваліфікації та морально-етичних якостей працівників, що дуже важливо в роботі при вирішенні різнопланових питань з обслуговування осіб з порушеннями слуху. Семінари, тренінги та виробничі наради є невід’ємною складовою її організаційно-масової роботи.

 

Учасники наради

 

На виробничих нарадах вирішуються нагальні питання діяльності організації, дотримання трудової дисципліни, виконання планових показників з питомої ваги власних доходів, якісного обслуговування членів УТОГ перекладачами жестової мови.

Цей рік вніс корективи в роботу обласної організації у зв’язку з упорядкуванням штатного розпису. Особливо це відчувається в роботі Володимир-Волинської ТО УТОГ, яка об’єднує 10 первинних організацій.

У зв’язку з цим постало питання волонтерства на допомогу перекладачам жестової мови — залучення слабочуючих членів УТОГ до перекладу ЖМ при вирішенні соціально-побутових проблем, що не пов’язані з правовими питаннями.

На нараді голова обласної Ради ветеранів запропонувала створити Школу волонтерства, розробити її програму й Положення відповідно до Закону України «Про волонтерську діяльність», провести тренінги для слухачів. Такий підхід до вирішення вкрай наболілого питання дасть можливість кожному, хто потребує допомоги, відчути соціальну захищеність і турботу. Особ­ливо це стосується старшого покоління членів УТОГ.

 

 

Найдорожче слово — мама

 

В Україні з 1999 року, після Указу Президента Леоніда Кучми, відзначають День матері.

А в Західній Україні його започаткували ще з 1929 року за сприяння українців з Канади. Потім час вніс корективи і на тривалий час це свято забулося. До речі, варто нагадати, що за часів Київської Русі та козаччини місяць травень вважався місяцем Пречистої Діви Марії і тому День матері відзначали другої неділі травня. Воно й не дивно, адже мати дає життя, продовжує рід і всі дякують матерям за недоспані ночі і безкорисливу материнську любов.

Стало доброю традицією в територіальних організаціях УТОГ області відзначати це свято як День подяки матерям. Цьогоріч відбулися заходи з поетичними назвами: «Кожна мама із весною схожа» (Ковельська ТО УТОГ ), «Посіяла людям літа свої, літечка житом» (Володимир-Волинська ТО УТОГ), «Малює матір нитками роки» (Луцька ТО УТОГ).

Лейтмотивом низки заходів, що були проведені в обласній організації УТОГ, став День подяки матерям «Мамина жестова мова в душу добірним зерном лягла», підготовлений перекладачами Лілією Кузьмич, Іриною Мироненко та Анастасією Карп’юк.

 

 

«Супербабуся — 2017»

 

«Рушники у мами вишиті хрещато, щоб вертались діти до своєї хати» — ці поетичні рядки теплими спогадами лягають на душу кожної людини, яка тримає в руках вишитий рушник — оберіг отчого дому. Вишиті рушники є невід’ємною прикрасою наших осель та храмів.

У День матері, на другу неділю травня, в Луцьку увосьме відбувся «Фестиваль рушника». Вишиті рушники членів УТОГ Ніни Хмель, Віри Коркуш, Євгенії Мартинюк стали окрасою приміщення Луцького БК УТОГ. І не тільки — наш культзаклад, розташований в центрі міста, у цей святковий день приваблював містян і членів УТОГ прикрашеними рушниками вікнами і оголошенням, яке гостинно запрошувало на обласний конкурс «Супербабуся — 2017».

 

Наші супер-бабусі

 

Відкриваючи цей конкурс, голова обласної організації УТОГ Галина Сопронюк привітала своїх земляків, а також гостей з Києва, Львова та Чернівців, і побажала нашим найкращим бабусям перемоги.

Коли полинула чарівна мелодія пісні «Рідна мати моя», ведуча конкурсу — директор Луцького БК УТОГ Любов Гнідець запросила на сцену чарівних бабусь — Євгенію Мартинюк, Зою Юхимчук, Ніну Хмель, Тетяну Лесик і найстаршу бабусю — Надію Шматову. Усі вони у гарних вишиванках проходили на сцену під імпровізованою аркою з вишитих рушників, яку створили Володимир Хмель та Іван Шматов, теж одягнуті у святкові українські строї.

 

Ніна Хмель

 

Євгенія Мартинюк

 

Наші бабусі-ветерани — невтомні трудівниці, берегині скарбниць мудрості нашого народу, хранительки звичаїв та обрядів, активні учасниці більшості заходів та свят, які проводить у Будинку культури наша обласна організація УТОГ.

Ведуча представила склад журі, до складу якого увійшли: Галина Сопронюк — голова Волинської обласної організації УТОГ, Марія Верко — голова обласної Ради ветеранів УТОГ, Віктор Глодін — Почесний член УТОГ, Лілія Шкабара — голова Луцької ТО УТОГ, Наталія Вишенська — керівник «Клубу активістів» БК УТОГ.

Відкрила конкурс учасниця під № 1 — Євгенія Мартинюк піснею «Одна калина».

Далі відбувся «Кулінарний конкурс», де його учасниці представили журі свої кулінарні шедеври.

А розпочався він теплими словами:

 

«Бабусю моя дорогенька,

На руки твої подивлюся,

Що вміють онуків глядіти,

Сорочечку вишити гарну,

Сніданки й обіди зварити»,

 

— з ними звернувся до присутніх онук Надії Шматової Назарій.

Захоплення глядачів викликав «Спортивний конкурс» у виконанні енергійних, спортивних бабусь.

Далі вони вразили всіх своїм оригінальним баченням у наступному конкурсі під назвою «Діловий стиль».

Конкурс «Таланти» дав змогу учасницям порадувати глядачів оригінальністю, сценічною майстерністю, естетичним зовнішнім виглядом, чітким та доступним жестовим виконанням.

Останній, найзагадковіший конкурс — це «Вихід у вечірніх сукнях».

Ведуча надала час членам журі для підрахунку балів та визначення переможців.

 

Наші супер-бабусі

 

А на сцені продовжувалося свято. Пісня «Виростеш ти, сину» з відеорядом у виконанні Віри Коркуш — голови Ківерцівської первинної організації УТОГ, зворушила глядачів до сліз, коли на сцену вийшли син та брат виконавиці — учасники АТО, які привітали її букетами квітів і подякували своїй мамі та сестрі за її підтримку й допомогу, яку вони відчували на далекій донецькій землі.

І ось настав хвилюючий момент підбиття підсумків змагання за звання «Супербабуся — 2017». Дві учасниці конкурсу — Євгенія Мартинюк та Ніна Хмель, набрали однакову кількість балів і обидві визнані переможницями.

Приз глядацьких симпатій отримала Надія Шматова.

Продовженням конкурсу стала дегустація кулінарних виробів, які приготували учасниці конкурсу, та розважальна програма для молоді й ветеранів «Запроси бабусю на танець».

 

 

Зустріч з перекладачами

 

Волинська регіональна дирекція Національної суспільної телерадіокомпанії України на День перекладача жестової мови запросила представників цієї професії Лілію Кузьмич та Любов Гнідець на передачу «Ранок нової Волині» з ведучим Микитою Чибаром, який розпочав ранкову розмову з питання: «З чого ви починаєте свій робочий день?»

Цікаві запитання і конкретні відповіді зробили цю зустріч невимушеною і цікавою. Адже вони, наші перекладачі, працюють за покликанням душі, невтомною працею рук допомагають людям з порушеннями слуху, доносять до них відповіді на найважливіші питання політичного, економічного й культурного життя нашої держави та області.

 

 

Кобзар єднає Україну

 

Тарас Шевченко — один з найбільших світових поетів. Він посідає гідне місце поруч з такими геніями як Байрон, Пушкін, Міцкевич, Гейне, Бомарше. Тому й не дивно, що твори Кобзаря перекладені багатьма мовами. Зокрема, знаменитий «Заповіт» Шевченка перекладений 150 мовами світу.

До річниці перепоховання Т.Г. Шевченка в Україні в Луцькому БК УТОГ проведена літературна година «Cлово Кобзаря — українською жестовою мовою», яку підготували організатор культурно-дозвіллєвої діяльності Ніна Хмель та члени клубу за інтересами «Світлиця».

Під час проведення заходу була організована книжкова виставка «Кобзар єднає Україну».

 

 

День слов’янської писемності та культури

 

Цей день — визначне явище в культурному і політичному житті всього слов’янського світу, що відзначається в день пам’яті святих Кирила і Мефодія.

Керівник гуртків Наталія Морозюк провела інформаційну годину «Звідки пішло святкування Дня слов’янської писемності та культури», зробила короткий екскурс в історію і розповіла про життєвий шлях Кирила і Мефодія, які сприяли становленню християнської культури українців у часи Русі-України і спадщина яких допомагає нам сьогодні бути освіченими.

До уваги присутніх були представлені книги «Повесть временных лет» та «Слово о полку Игоревом».

 

М. ВЕРКОгазета Наше Життя

Обереги єднання на Волині

2017-06-25
УТОГ / В організаціях УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2017-06/1497881415_super-babusya-2.jpg

Волинська обласна організація УТОГ приділяє належну увагу підвищенню професійного рівня, ділової кваліфікації та морально-етичних якостей працівників, що дуже важливо в роботі при вирішенні різнопланових питань з обслуговування осіб з порушеннями слуху. Семінари, тренінги та виробничі наради є невід’ємною складовою її організаційно-масової роботи.

газета Наше Життя