Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Спокій нам лише сниться

Вже давно ведеться, що якщо є затверджений план заходів — його потрібно виконувати. Правління Черкаської територіальної організації УТОГ багато уваги приділяє соціально-побутовому та культурному обслуговуванню членів УТОГ. Але не лише у планах справа: перш за все, обсяг роботи визначають не плани, а люди, які звертаються до організації УТОГ за допомогою.

 

Так, за підсумками 2016 року перекладачами нашої ТО УТОГ 1743 рази була надана організаційна допомога глухим у вирішенні життєво важливих для них питань. Найбільше було звернень з питань обслуговування у медичних закладах (поліклініка, МСЕК, лікарні, виклик лікаря на дому). Також вирішувалися питання у державних установах: надавалася допомога в оформленні субсидії, пенсії і соціальної допомоги, при зверненні до банківських установ, судів, поліції та ін.

Надавалася також допомога в оздоровленні на базах відпочинку (її отримали 15 осіб), у працевлаштуванні — 9 осіб. Двом сім’ям із числа глухих допомогли в обстеженні слуху дітям у Київському інституті отоларингології  ім. О.С. Коломійченка.

Був організований переклад жестовою мовою занять для групи глухих, які навчалися  керуванню автомобілем.

За рахунок коштів УТОГ надали матеріальну допомогу 5 особам, а за рахунок кош­тів ФСЗІ, за клопотанням ТО УТОГ, інваліди І та ІІ групи отримали безкоштовну передплату на газету «Наше життя» на цей рік.

У 2016 році здійснювалася також робота на виконання заходів з реабілітації осіб з інвалідністю.

Зокрема, було визначено порядок надання організаційної допомоги членам УТОГ для отримання смартфонів та інших технічних засобів реабілітації. Для цього працівники УТОГ просили глухих прийти у певний день з паспортами та довідками МСЕК і проводили їх групами до їхніх управлінь соціального захисту, де допомагали подати заяви про взяття на облік з метою отримання засобів реабілітації.

Так, на прохання фірми «Медок», на початку січня 2017 року були терміново складені й надіслані списки членів УТОГ. Завдяки цьому вже в кінці січня поточного року 76 інвалідів зі слуху отримали смартфони. Всю цю роботу взяли на себе працівники Товариства, що значно полегшило її виконання. Проблем з цим не виникало, і зараз ця робота продовжується.

У нинішніх складних і часто змінюваних умовах життя важливо здійснювати якісну інформаційно-роз’яснювальну роботу. Як протягом 2016 року, так і цього року у Черкасах організовують зустрічі для членів УТОГ двічі на тиждень — щопонеділка та щосуботи. На цих зустрічах працівники УТОГ постійно інформують глухих про всі важливі новини тижня і про нововведення у законодавстві.

Проводилася й активна культурно-масова робота. Разом з ОБК УТОГ здійснювалися різні цікаві дозвіллєві заходи серед глухих, у тому числі: до Дня створення УТОГ, Дня глухих та Дня інвалідів; концерт «Юні таланти»; конкурсна програма «Ігри патріотів»; виїзд на природу до Дня Незалежності України; виїзна екскурсія до «Софіївки» у м. Умань Черкаської області та до «Межигір’я» Київської області; вечір пам’яті ветеранів УТОГ; вечір дозвілля «У колі друзів» — до Міжнародного дня людей похилого віку та ін.

У цьому році вже відбулися культзаходи, приурочені до Дня Соборності України; Дня святого Валентина; «Масляна»; концертна програма до Міжнародного жіночого дня.

Підсумовуючи роботу в ТО, треба звернути увагу на те, що при нинішній напруженій ситуації в країні, останнім часом  побільшало запитань у інвалідів зі слуху, а тому збільшилася й кількість звернень до організації УТОГ. Щоразу треба допомагати глухим, коли вони обслуговуються в поліклініках і лікарнях, виникає безліч проблем, коли вони оформлюють субсидії та пенсії. А ще, у зв’язку з наданням попередніх відомостей до комунальних служб про показання приладів обліку споживання води, тепла, газу (чого раніше не було), члени УТОГ часто звертаються до працівників ТО з проханням допомогти передати ці показники…

На жаль, люди не завжди розуміють, що відбувається. Є багато запитань, на які важко дати відповіді. Наприклад: «Чому працюємо по 4 години, а не по 8 годин, як має бути за законом?»; «Чому закриваються територіальні організації УТОГ?», «Чому від нововведень часто страждають незахищені люди з інвалідністю?» та багато-багато інших нелегких «чому»…

Отже, спокій нам лише сниться...

 

Л. МИХАЛЬЧЕНКО,
голова Черкаської ТО УТОГгазета Наше Життя

Спокій нам лише сниться

2017-04-09
УТОГ / В організаціях УТОГ /templates/Adapt/dleimages/no_image.jpg

Вже давно ведеться, що якщо є затверджений план заходів — його потрібно виконувати. Правління Черкаської територіальної організації УТОГ багато уваги приділяє соціально-побутовому та культурному обслуговуванню членів УТОГ. Але не лише у планах справа: перш за все, обсяг роботи визначають не плани, а люди, які звертаються до організації УТОГ за допомогою.

газета Наше Життя