Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Початок року в Тернопільській обласній організації УТОГ

Як рік розпочнеш — так його і проживеш

 

Такого вислову дотримуємось, розпочавши рік з проведення особливо важливих заходів для обласної організації та її членів.

Вбачаючи перспективу організації у нечуючій молоді, яка зараз навчається у школах, у січні голова Тернопільської обласної організації УТОГ Н.Д. Коцовська провела зустрічі із старшокласниками Тернопільської СЗОШІ І–ІІІ ступенів Тернопільської обласної ради і Теребовлянського навчально-реабілітаційного центру Тернопільської обласної ради. Метою зустрічей було провести серед учнівської молоді профорієнтаційну роботу, а також взнати, про що мріють старшокласники та яку життєву дорогу планують обрати після закінчення навчальних закладів.

 

Зустріч проходила невимушено й дуже цікаво, бо разом з головою обласної організації прибули й колишні випускники шкіл. Вони ділилися своїм життєвим досвідом, закликали до обдуманого рішення з вибору майбутньої професії, радили сумлінно вчитися, щоб легше було при вступі до вишів й у подальшому навчанні.

Надія Дмитрівна пропонувала випуск­никам пробувати сили у незалежному тестуванні, тому що успішна здача тестів відкриває можливість вступу до вищих навчальних закладів та в отриманні вищої освіти.

 

 

Лютий завзятий — на заходи багатий

 

Дуже насиченим на заходи був лютий місяць. На один день було заплановано проведення ІІ пленуму обласного правління, обласного конкурсу перекладачів жестової мови й обласного фестивалю художньої самодіяльності серед нечуючих ветеранів. Члени правління готувалися до пленуму, ветерани збиралися на репетиції, а перекладачі вправлялися з навиків перекладу жестової мови, щоб належно скласти професійний іспит на конкурсі.

15 лютого 2017 року о 10.00 годині розпочав свою роботу ІІ пленум Тернопільського обласного правління ВГОІ «УТОГ», в якому взяли участь 13 членів правління, 3 члени ревізійної комісії, активісти з числа нечуючої молоді та ветеранів.

Від державних місцевих органів влади в роботі пленуму взяли участь:

— В.О. Росоловський — заступник директора департаменту соціального захисту населення Тернопільської ОДА;

— Н.М. Лукашевич — заступник начальника відділу обслуговування ветеранів та інвалідів управління соціальної політики Тернопільської міської ради;

— Т.Я. Скарлош — заступник начальника управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА;

— О.В. Говда — головний позаштатний сурдолог;

— Т.В. Горбоніс — директор Тернопільського міського центру соціальних служб для сім’ї та молоді.

 

На порядку денному пленуму було два питання:

  1. Про виконання планових завдань з організаційно-масової, культурно-масової та реабілітаційної роботи за 2016 рік.
  2. Про затвердження розміру членських внесків для членів Тернопільської ВГОІ «УТОГ».

Із доповіддю про роботу обласного правління УТОГ за 2016 рік виступила Н.Д. Коцовська. Її виступ супроводжувався відеопрезентацією з цифрами і фотографіями щодо тих фактів, про які йшлося в доповіді.

Надія Дмитрівна доповіла, що, попри нелегкі умови теперішнього часу, більшість намічених заходів виконані.

Аналізуючи діяльність обласного правління за 2016 рік, вона навела конкретні цифри надання соціально-побутової допомоги нечуючим членам УТОГ області, виконання показників з реабілітаційної і культурно-масової роботи.

Відзначила голова правління й співпрацю з місцевими обласними та міськими державними органами влади, але разом з тим критикувала бюрократичне ставлення керівників районних рад й адміністрацій, які не реагують на звернення голів ТО УТОГ.

В обговоренні доповіді взяли участь члени правління, активісти і запрошені гості. Всі виступаючі схвально оцінювали роботу обласного правління у 2016 році, відзначивши значну організаторську роль голови обласної організації, її особистий внесок в успішні дії організації в цілому.

З першого питання була прийнята відповідна постанова, у якій передбачено дії обласного правління у 2017 році на виконання поставлених завдань.

При розгляді другого питання пленумом обласного правління ВГОІ «УТОГ» було  прийняте рішення, що розмір членських внесків буде складати 20 грн.

Але це ще не всі події цього дня!

Роботу ІІ пленуму обласного правління перекладали перекладач Тернопільської облорганізації УТОГ О.В. Карпюк і перекладач Тернопільської ТО УТОГ Л.М. Лукасевич.

 

Точність їхнього перекладу оцінювало журі з числа нечуючих, яке попередньо було призначене організаційним комітетом. Якість прямого і зворотнього перекладу оцінювалась за п’ятибальною шкалою і фіксувалася в протоколі.

Продовження обласного конкурсу перекладачів жестової мови відбулося на обласному фестивалі учасників художньої самодіяльності серед ветеранів УТОГ, де вони при необхідності здійснювали переклад концертних сценок і самі виступали з підготовленими концертними номерами.

Після обідньої перерви учасники ІІ пленуму і члени Тернопільської ТО УТОГ з особ­ливою приємністю і цікавістю стали глядачами на обласному фестивалі художньої самодіяльності серед нечуючих ветеранів.

Уже стало звичним, що на сцені виступають молоді, а люди старшого віку сидять в залі й насолоджуються їх виступами. На цей раз було навпаки, і ця подія викликала великий інтерес у членів УТОГ. Звичайно, молодь не була осторонь такої події, вона разом з ветеранами брала участь у концерті, але журі оцінювало тільки виступи ветеранів і перекладачів.

 

 

Варто відзначити бажання ветеранів виступати на сцені. Вони не пропустили жодної репетиції, самі готували сценічні костюми, продумували репертуар. Заслуговують на подяку Г.З. Голюлько, М.Т. Петруник, М.А. Недельський, О.Є. Кілик. Виступи з їхньою участю сподобалися глядачам, бо в кожному номері була частинка їх творчої душі.

Після підбиття підсумків конкурсу перекладачів і художньої самодіяльності серед ветеранів журі визначило переможців.

 

Кращим перекладачем визнано О.В. Карпюк, а кращим у конкурсі серед ветеранів — художній номер «Муха» у виконанні М.А. Недельського і Г.З. Голюлько.

 

А на завершення, 19 лютого 2017 року, в обласному Будинку культури УТОГ був проведений обласний конкурс «Міс УТОГ — 2017». В конкурсі взяли участь 3 учасниці. Дівчата змагалися в конкурсних номінаціях. Кожна із учасниць демонструвала свою красу, оригінальність, елегантність, сценічну майстерність. За участь у конкурсі учасниці отримали квіти та солодкі подарунки від спонсорів.

 

О. РОГАЛЬСЬКА,
інструктор Тернопільської обласної організації УТОГгазета Наше Життя

Початок року в Тернопільській обласній організації УТОГ

2017-04-08
УТОГ / В організаціях УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2017-04/medium/1491409207_dsc_0147.jpg

Такого вислову дотримуємось, розпочавши рік з проведення особливо важливих заходів для обласної організації та її членів.

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ