Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

З повагою до жестової мови

Центр жестової мови при Культурному центрі УТОГ діє вже 4 місяці. Про перші кроки ми поговорили з його керівником — Тетяною Вікторівною ЖУРКОВОЮ.

 

Т.В. Журкова.

 

— Як виникла ідея створення Цент­ру жестової мови?

— Перш за все, хочу нагадати, що в Україні вивченням та поширенням жестової мови займається Українське товариство глухих та створена за його підтримки лабораторія ЖМ, яка діє у складі Інституту спеціальної педагогіки, але цього, як мені здається, замало.

Символічно, що ідея створення Цент­ру жестової мови виникла саме у спеціалістів Культурного центру УТОГ — з його багатою культурною спадщиною і зібраною по крупинках історією нашого Товариства. Тут завжди з повагою і прискіпливо ставляться до кожного жесту, який «звучить» зі сцени. Кращі перекладачі, актори театру, учасники художньої самодіяльності, учасники різних заходів завжди демонстрували колорит, багатство та красу жестової мови.

 

 

 

— Отже, напрацювання і кадри були. Був і досвід.

— Так, адже у КЦ УТОГ багато років вела безкоштовний гурток з вивчення жестової мови Л.І. Холіна. Цей гурток користувався популярністю, і людей, які бажали навчатися з різних причин (для спілкування зі своєю нечуючою дитиною чи родичем, з глухими учнями та їхніми батьками тощо) щороку більшало.

Але наш Центр не лише з повагою і уважністю до жестової мови займається її поширенням, вдосконаленням і розвитком. Ми ставимо перед собою амбітні задачі, що пов’язані з поняттям «жес­това мова». Це розробка навчальних програм, методичних посібників, відео­ та аудіоматеріалів, підготовка та проведення семінарів, створення бюро послуг жестової мови і школи жестової мови.

У Школі з вивчення жестової мови після першої зустрічі із слухачів з нормальним слухом було сформовано 3 групи, а пізніше створена ще група зі студентів університету імені М.П. Драгоманова для кращого опанування ними майбутньої професії.

Навчаються у нас і нечуючі люди, які не змогли опанувати жестову мову з різних причин (кохлеарна імплантація, навчання в загальноосвітній школі, втрата слуху в дорослому віці).

 

 

 

— За якими програмами здійснюється навчання і хто входить до складу викладачів?

— Викладання здійснюється за програмою, створеною у ЦЖМ з урахуванням рівня потреб слухачів. Викладають досвідчені фахівці, які вже багато років навчають професіональних перекладачів ЖМ. Це — Н.П. Зайонц, Є.М. Зуєва, Л.І. Холіна, І.І. Сколотова. Дала згоду на проведення майстер­класів Н.В. Іванюшева, запросили до викладання і молодих нечуючих педагогів.

Проводяться відкриті уроки, на яких групи слухачів демонструють свої вміння. На останньому відкритому уроці, який був присвяченій Новому року, наші слухачі виконували жес­тами пісні, а також підготували казкову виставу з Дідом Морозом, Снігуронькою і маленькою мавпочкою — символом 2016 року! Всі отримали величезне задоволення від цієї зустрічі, яка пройшла у невимушеній обстановці, за чашкою чаю та кави.

 

 

Розпочато також вивчення жестової мови на базі Київського державного коледжу легкої промисловості?

— На початку лютого Центр жестової мови сформував ще 3 групи слухачів з вивчення ЖМ на базі КДКЛП. Вибір цього навчального закладу — не випадковий. Адже коледж, який нещодавно відзначив своє 85­річчя, міцно тримає пальму першості у підготовці спеціалістів з числа нечуючих. Його керівник — Г.В. Шуцька, з уважністю ставиться до студентів з порушеннями слуху, має креативний підхід до організації навчального процесу. Ідея з вивчення жестової мови викладацьким складом, працівниками та чуючими студентами коледжу належить саме їй. Ганна Володимирівна — «номер один» у списку цієї групи. Це великий крок назустріч глухому студенту, який ми маємо пройти разом.

 

 

 

— Але й це ще не все про Школу жестової мови!

— Так, наприкінці січня розпочала роботу група з вивчення міжнародної жестової мови. Це дуже цікавий досвід! Бажаючих дуже багато і не всіх змогли включити до групи, в якій 70 % — нечуючі люди різного віку та професій. Всі з задоволенням беруть участь у навчальному процесі, який має форму змагання на кращій результат у швидкості дактилювання, у розумінні та сприйнятті нових жестів.

Ми тільки почали. Але ми відкриті для спілкування, обговорення, пропозицій у будь­якому напрямку з вивчення, викладання, поширення жес­тової мови у суспільстві. Приходьте до нас — ми завжди Вам раді!

 

Наші координати: адреса: 03049, м. Київ, вул. Курська, 6.

сайт: cjm.com.ua, email: mail@cjm.com.ua,

телефон — +38 050 334 85 94.

Інтерв’ю підготувала Н. ЛАРІОНОВА.

 газета Наше Життя

З повагою до жестової мови

2016-02-20
УТОГ / В організаціях УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2016-02/1455779076__dsc6453.jpg

Центр жестової мови при Культурному центрі УТОГ діє вже 4 місяці. Про перші кроки ми поговорили з його керівником — Тетяною Вікторівною ЖУРКОВОЮ.

 

газета Наше Життя