Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Нариси з історії створення та розвитку мережі УТОГ на Чернігівщині (продовження)

 

Продовження. Початок 1 часть, 2 часть и 3 часть.

 

Керівником танцювального колективу була Наталія Рождественська. Вона поставила багато танців, які мали успіх у глухих глядачів. Також у роботу танцювального гуртка внесли особистий вклад Микола Сахно і Володимир Яковлєв.

 

 

Учасники худ.самодіяльності 70-80 років

 

Яків Лисиця.

 

Олександр Углач.

 

Спектакль «Гіменей» у постановці Л.М. Отрюха.

 

 

Учасники худ.самодіяльності 80-х років

 

Альдорд Єременко.

 

Антонелла Вільчинська та Світлана Скрипак.

 

Сцена зі спектакля «Лимерівна».

 

Найбільшого розквіту колектив художньої самодіяльності досяг у 90-­ті роки.

 

Тетяна Бистревська, Юрій Чепчин.

 

Ніна Марусик (Цехмистренко) та Ірина Чепчина у виставі «Кайдашева сім’я».

 

З 1991 року на посаду директора Будинку культури УТОГ призначається нечуюча Тетяна Василівна Бистревська, яка працює по теперішній час.

 

Директор ОБК УТОГ Т.В. Бистревська.

 

Сьогодні, незважаючи на складні політично­-економічні умови, Будинок культури УТОГ на чолі з Т.В. Бистревською приділяє велику увагу проведенню культурно­масової роботи та розвит­ку самодіяльної художньої творчості глухих. Як директор Будинку культури УТОГ, Тетяна Василівна док­ладає максимум зусиль для проведення культурно­-масової та дозвіллєвої роботи серед нечуючих, спільно з працівниками обласної організації і БК УТОГ вишукує спонсорську допомогу для проведення значимих свят, спільно з Радою ветеранів УТОГ проводить щокварталу вшанування ювілярів, щонеділі — лекції, бесіди, політ­інформації.

З метою залучення членів УТОГ та для формування і задоволення духов­них, культурних потреб нечуючих людей, розвитку їх ініціативи і реалізації творчого потенціалу у сфері дозвілля, розвитку творчих здібностей осіб з вадами слуху при Чернігівському будинку культури УТОГ працюють три гуртки художньої самодіяльності (хореографічний, пісні в жестовому виконанні та малих форм). Гуртки складають колектив самодіяльного театру естради «Сузір’я», який з 2004 року носить звання «Народний». Це звання колектив підтверджував у 2007 та 2010 роках під керівницт­вом С.М. Грязної та в 2014 році на чолі з К.В. Клименко, яка є не­одноразовим лауреатом міжнародних та всеукраїнських конкурсів хореографічного мистецтва. Саме вона вивела колектив на новий рівень хорео­графічної майстерності.

Народний самодіяльний театр естради «Сузір’я» складається з глухих та слабочуючих учасників, людей різних спеціальностей, що за фахом не мають відношення до мистецтва: швачки, підприємці, столяр, бібліотекар, школярі, студенти, домогосподарки, службовці та інші. Колектив виступає як на сцені Будинку культури УТОГ (до державних та народних свят, до річниці УТОГ, Міжнародного дня глухих, Міжнародного дня інвалідів), так і на Чернігівському підприємстві УТОГ, у територіальних організаціях УТОГ, у різних організаціях міста, бере активну участь у загальноміських і всеукраїнських заходах в УТОГ, а також і за межами України — у Гомельському БК БелОГ, на V Міжнародному фестивалі сатири і гумору «Біла ворона» у Гомелі. З 2011 року колектив виступав з концертною програмою на Міжнародному фестивалі молоді «Дружба» трьох держав України, Росії та Білорусії, в с. Сеньківка.

 

Учасники худ.самодіяльності 2000 років

 

Учасниці художної самодіяльності: Т. Приходько, Н. Ніколаєнко, Н. Стексова,
В. Щербина, О. Ялинич, Т. Зелена, сестрички Юлія та Лілія Стексови.

 

На міні-сцені Гомельської обласної організації БелОГ.

 

За виступ з піснею у жестовому виконанні «Батьківське жито»
на регіональному конкурсі у м. Києві у 2008 р. колектив посів І місце.

 

Славетні члени УТОГ Чернігівської області

 

Багато нечуючих Чернігівщини за радянських часів нагороджені орденами та медалями: Микола Григорович Боярченко — орденом Трудового Червоного Прапора, Григорій Максимович Мелешко — орденом Слави ІІІ ступеня, Яків Степанович Лисиця — медаллю до 100­річчя В.І. Леніна, Петро Федорович Пильник— орденом Трудового Червоного Прапора, орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

 

А. Гнатюк, І. Черняк, М. Носенко, Д. Кокоша, Д. Бистревський.

 

Зліва-направо І. Черняк, А. Панкрато, А. Гнатюк
— призери Дефлімпійських Ігор, чемпіонатів Європи з настільного тенісу

 

У післявоєнні роки першими спорт­сменами були: Аким Пінчук, Яків Лисиця, Володимир Чугай, Катерина Пасько, Анастасія Потапенко, Валентина Тимошенко та інші. Серед них Іван Бакуринський та Валентина Скрекель були чемпіонами УРСР з легкої атлетики, Єфросинія Боярченко — чемпіонкою СРСР з шашок, Ганна Падалко — чемпіонкою УРСР з настільного тенісу.

Серед нечуючої молоді теперішнього часу також є видатні спортсмени:

— Денис Бистревський — дворазовий призер Дефлімпійських ігор–2009, чемпіон світу 2007 року, багаторазовий призер чемпіонатів Європи і світу з плавання.

— Микола Носенко — срібний призер Дефлімпійських ігор–2009, чемпіон Європи 2011 року з легкої атлетики.

— Катерина Авраменко — переможниця фінальних змагань спартакіади «Повір у себе» з плавання, дебютантка чемпіонату світу 2011 року та інші.

Згадуючи славну історію, прагнемо до кращих досягнень у майбутньому.

 

В. ЛИСЕНКО, інструктор­методист у справах глухих Чернігівської обласної організації УТОГ.

 газета Наше Життя

Нариси з історії створення та розвитку мережі УТОГ на Чернігівщині (продовження)

2015-12-01
УТОГ / В організаціях УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2015-11/1448877111_foto-55-spektakl-gmeney-u-postanovc-otryuha-l.m.jpg

Керівником танцювального колективу була Наталія Рождественська. Вона поставила багато танців, які мали успіх у глухих глядачів. Також у роботу танцювального гуртка внесли особистий вклад Микола Сахно і Володимир Яковлєв.

 

газета Наше Життя