Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Глухі можуть все!

Одного чудового, по­літньому теплого дня в Шепетівській ТО УТОГ проводився захід, присвячений Міжнародному дню глухих.

 

Нечуючі члени Шепетівської ТО УТОГ під час заходів до Міжнародного дня глухих.

 

І хоча весь світ нечуючих відзначає Міжнародний день глухих в останню неділю вересня, в нашій територіальній організації він проводився на тиждень пізніше, тому що саме в останню неділю вересня шепетівчани святкували 421 день народження Шепетівки — славного міста Павла Корчагіна з роману нашого земляка Миколи Островського «Як гартувалася сталь».

На захід, присвячений Дню глухих, також була запрошена Ніна Павлівна Немировська, яка пропрацювала перекладачем­дактилологом у Шепетівській ТО УТОГ 50 років і зараз перебуває на заслуженому відпочинку.

Відкрила захід голова Шепетівської ТО УТОГ Валентина Василівна Лукашук. Тема її виступу була така: «Глухі можуть все».

Валентина Василівна розповіла, що була вражена, коли прочитала в газеті «Наше життя» про відомих нечуючих особистостей, які досягли значних успіхів у різних сферах життя.

Також Валентина Василівна підкреслила, що і серед нечуючих членів нашого Товариства є талановиті люди, які вміють гарно шити, вишивати, в’язати, танцювати, співати пісні жестовою мовою, є добрі майстри з столярних, слюсарних справ тощо.

Варто згадати й голову Хмельницької облорганізації УТОГ Миколу Степановича Адамчука, який мандрував зі своїм велосипедом по районних містах Хмельниччини, потім по обласних центрах України; піднявся на гору Говерла, також проїхав своїм коником по такому маршруту: Хмельницький—Шепетівка—Рівне—Луцьк—Брест—Варшава—Калінінград—Вільнюс—Мінськ—Москва—Київ—Житомир—Вінниця—Хмельницький. Мандрував він і найвищими точками України.

Про свої захоплюючі веломандрівки він написав книги: «Мій рідний край», «Країна цілющих криниць», «Я твій син, Україно!». Микола Степанович у своїх книгах вкотре доводить, що не існує ніяких кордонів для реалізації своїх мрій.

На закінчення свого виступу Валентина Василівна підкреслила: «Глухі можуть все, глухі вміють все, єдине чого вони не можуть і не вміють — це чути!!!».

 

Активісти Шепетівської ТО УТОГ — Наталія Тернова, Тетяна Дячук, Ірина Рижак і Світлана Мазуркевич.

 

Ветерани УТОГ — Надія Десятник, Надія Дідусь, Марія Дячук, Марія Леонтьєва.

 

Друга частина заходу була присвячена врученню подарунків активістам нашої організації — Надії Дідусь, Марії Дячук, Надії Десятник, Віктору Зайцю, Марії Леонтьєвій, Світлані Мазуркевич, Юлії Пєшехоновій, Ірині Рижак та Наталії Терновій.

Ніні Павлівні Немировській були вручені квіти та солодощі від вдячних членів УТОГ. Від спонсорів був організований святковий стіл.

 

С. ВЕРЕМІЙЧУК, перекладач­дактилолог Шепетівської ТО УТОГ.

 газета Наше Життя

Глухі можуть все!

2015-11-24
УТОГ / В організаціях УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2015-11/medium/1448180451_bez-imeni-1.jpg

Одного чудового, по­літньому теплого дня в Шепетівській ТО УТОГ проводився захід, присвячений Міжнародному дню глухих.

 

газета Наше Життя