Авторизація

     Забули пароль?


Реєстрація

   
Наше життя

Нариси з історії створення та розвитку мережі УТОГ на Чернігівщині (продовження)

 

Продовження. Початок тут.

 

Згідно з постановою IX пленуму ЦП УТОГ, у 1990 році обласні відділи УТОГ здійснили реорганізацію клубних установ у територіальні організації УТОГ.

 

Л.М. Сивенко.

 

У результаті реорганізації обласний відділ УТОГ був перейменований у Чернігівську обласну організацію, до якої входило сім ТО УТОГ: Чернігівська (м. Чернігів, Чернігівський район); Прилуцька (Прилуцький, Ічнянський та Срібнянський райони); Ніжинська (Ніжинський, Носівський та Куликівський райони); Щорська (Щорський, Ріпкинський, Корюківський та Город­нянський райони); Новгород­Сіверська (Новгород-­Сіверський, Сос­ницький, Семенівський та Коропський райони); Бахмацька (Бахмацький, Борзнянський, Талалаївський та Менсь­кий райони) та Козелецька (Козелецький та Бобровицький райони). Всі територіальні організації мали власне приміщення, крім Козелецької ТО, яка здійснювала свою статутну діяльність у кімнаті будівлі районного центру зай­нятості, яку надав Козелецький районний виконавчий комітет.

У січні 2000 року, за рішенням президії правління Чернігівської облорганізації УТОГ, на підставі п. 24 розділу IV Статуту УТОГ та за погодженням з ЦП УТОГ ліквідована Щорська ТО УТОГ. Територіально підпорядковані їй первинні організації передані Чернігівській ТО УТОГ.

Таким чином, з 2000 року до структури обласної організації УТОГ входило шість територіальних організацій УТОГ, які знаходились у Чернігові, Ніжині, Бахмачі, Новгород­Сіверському, Прилуках та смт. Козельці. Вони об’єднували 25 первинних організацій, у тому числі і первинну організацію учбово­виробничого підприємства УТОГ.

У процесі життєдіяльності обласної організації УТОГ постало питання доцільності утримування Козелецької ТО УТОГ, яка знаходилась у приміщенні, орендованому у районної влади. Тому з грудня 2013 року, за рішенням президії правління Чернігівської обласної організації УТОГ та з дозволу ЦП УТОГ, Козелецька ТО була розформована. З урахуванням зручного територіального розташування, транспортного сполучення та належного обслуговування осіб з вадами слуху, Козелецький район приєднано до Чернігівської ТО УТОГ, а Боб­ровицький район — до Ніжинської ТО УТОГ. З 2014 року до структури обласної організації входять п’ять ТО УТОГ.

З 2002 року, у зв’язку з переведенням І.І. Чепчиної на роботу до апарату ЦП УТОГ, виконуючою обов’язки голови Чернігівської обласної організації УТОГ була призначена Лариса Миколаївна Сивенко. На черговій звітно­виборній конференції Чернігівської обл­організації УТОГ 8 квітня 2006 року вона була обрана головою і працює на цій посаді по теперішній час.

 

Л.М. Сивенко з групою нечуючих на екскурсії в дендропарку «Софіївка» у м. Умані, 2006 рік.

 

Голова Чернігівської облорганізації УТОГ Л.М. Сивенко та директор ОБК УТОГ Т.В. Бистревська з учасниками художньої самодіяльності на пікніку. 

 

Попри фінансову та політичну нестабільність у країні, Лариса Миколаївна налаштована оптимістично і продовжує спрямовувати роботу підпорядкованих їй структурних ланок УТОГ на надання ефективної допомоги і підтримки нечую­чим, які проживають на Чернігівщині, на проведення інформаційної, культурно­-масової та фізкультурно­оздоровчої роботи.

З метою привернення уваги громадськості до проблем інвалідів зі слуху, вона продовжує підтримувати та налагоджувати нові зв’язки з місцевими органами влади, громадськими організаціями, засобами масової інформації тощо.

 

Голова обласної організації УТОГ Л.М. Сивенко та директор ОБК УТОГ Т.В. Бистревська на засіданні обласної Молодіжної організації УТОГ.

 

За рішенням Чернігівської обласної ради, з 2011 року обласній організації УТОГ надається фінансова підтримка на оплату теплопостачання приміщення обласного Будинку культури УТОГ; з 2008 року, за підтримки ОДА, на державному обласному телебаченні впроваджено сурдопереклад новин, де праця перекладачів­дактилологів оплачується за рахунок обласного державного бюд­жету; за підтримки міськради перекладачі­дактилологи обласної організації УТОГ забезпечуються службовими посвідченнями для безкоштовного проїзду в тролейбусі з метою соціального обслуговування інвалідів зі слуху.

 

Обласний фестиваль дитячої творчості, 2009 рік.

 

Колектив художньої самодіяльності Чернігівського БК УТОГ на Міжнародному фестивалі молоді «Дружба», 2012 рік.

 

Як керівник обласної організації УТОГ, Лариса Миколаївна надає особ­ливого значення реалізації здібностей молоді, координує зусилля в забезпеченні їх соціального й професіонального становлення, організовує і проводить зустрічі з молоддю, у тому числі й з учнями спецшкіл. На цих зустрічах вона інформує їх про роль Товариства в житті нечуючих, про працевлаштування на підприємства УТОГ, про можливість отримати освіту у ВНЗ України тощо. Проводить активну спільну роботу з обласною Молодіжною організацією УТОГ.

 

Обласний конкурс «Ігри патріотів УТОГ», 2009 рік.

 

З 2011 року, за сприяння управління у справах сім’ї та молоді Чернігівської ОДА, хлопці та дівчата з порушеннями слуху у складі делегації від Чернігівщини брали участь у Міжнародному фестивалі молоді трьох держав «Дружба», на якому проводились «круглі столи» з проблем нечуючої молоді, дискусійні зустрічі з питань розвитку молодих дарувань, концерти та розважально­ігрові програми.

У ці нелегкі для обласної організації УТОГ роки, Лариса Миколаївна і очолюваний нею колектив докладають зусиль щодо збереження, підтримки та оновлення матеріально­технічної бази: територіальні організації області та Будинок культури мають телевізори, телефони­факси, комп’ютери, принтери, забезпечені доступом до інтернету. Для розвитку художньої самодіяльності БК УТОГ купуються та шиються концертні костюми для виступів.

На сьогоднішній день на обліку у Чернігівській обласній організації УТОГ перебуває 1748 нечуючих, з них 1592 члени УТОГ.

Незважаючи на складні політичні, економічні, фінансові умови, які склалися за останні роки, працівники територіальних організацій УТОГ області виконують свою роботу на належному рівні.

 

Л.І. Полегенько.

 

На обліку у Чернігівській ТО УТОГ, головою якої є з 1990 року Лідія Іванівна Полегенько (з 1988 року вона працювала у цій територіальній організації перекладачем­дактилологом), перебуває найбільша кількість членів УТОГ по області. Для вирішення соціально­побутових питань нечуючих Лідія Іванівна за роки своєї діяльності налагодила тісні зв’язки з відповідними установами. Жоден нечуючий не залишається поза увагою. Завдяки її професійній підготовці питання вирішуються оперативно.

 

Звітно-виборна конференція Прилуцької ТО УТОГ, 2010 рік. Доповідає Л.В. Ляховська.

 

Дякуючи голові Прилуцької ТО УТОГ Людмилі Володимирівні Ляховській (у системі УТОГ працювала з 1978 по 2011 рік), яка з метою отримання додаткової фінансової підтримки для ТО звернулася до органів місцевої влади, з 2011 року територіальну організацію УТОГ було звільнено від абонентської плати за телефон та електроенергію.

 

Стоїть четверта зліва Н.В. Кузнецова.

 

Згодом, після виходу Л.В. Ляховської на заслужений відпочинок, з 2011 року головою Прилуцької ТО УТОГ стала Ніна Володимирівна Кузнецова, яка достойно продовжує добру репутацію Прилуцької ТО: залучає активістів до плідної роботи, звертається до підприємців міста, депутатів з питання надання фінансової допомоги на проведення значимих організаційно­масових заходів, на утримання будівлі.

 

Активісти допомагають у ремонті будівлі Прилуцької ТО УТОГ, 2013 рік.

 

З метою привернення уваги органів місцевого самоврядування, державної влади та громадськості свого регіону до проблем з соціального захисту нечуючих, запрошує представників засобів масової інформації.

 

Крайня зліва — Л.С. Дробна, у центрі — В.І. Білан, 2011 рік.

 

Турнір з шахів та шашок, переможці — члени Ніжинської ТО УТОГ, 2012 р.

 

Члени Ніжинської ТО УТОГ — учасники змагань з міні-футболу, 2013 р.

 

З 1958 по 2011 рік Ніжинську ТО УТОГ очолював Володимир Іванович Білан — єдиний серед працівників Чернігівської обласної організації УТОГ, який безперервно пропрацював на посаді голови ТО УТОГ майже 53 роки. У зв’язку з виходом Володимира Івановича на заслужений відпочинок, з 2011 року Ніжинську ТО УТОГ очолила молода та енергійна слабочуюча жінка — Леся Станіславівна Дробна. Розпочавши свою діяльність, Леся Станіславівна активізувала роботу з залучення нечуючої молоді до життя ТО, організовує культурно­-розважальні та спортивні заходи для ветеранів і молоді Товариства.

 

У центрі голова Новгород-Сіверської ТО УТОГ В.М. Бондаренко, 2010 рік.

 

Новгород-­Сіверську ТО УТОГ з 1977 року очолює Віра Миколаївна Бондаренко.

До цього часу вона з 1964 року працювала на посаді перекладача­дактилолога Новгород­Сіверського клубу глухих. Віра Миколаївна — вмілий організатор та керівник, який ніколи не рахується з особистим часом у вирішенні проблем інвалідів зі слуху. Постійно проводить різноманітні організаційні, реабілітаційні та культурні заходи для нечуючих. Багато років співпрацює з органами місцевої влади, благодійницькими організаціями тощо. Під її постійною опікою перебуває Сосницька спецшкола­інтернат, де навчаються діти з порушеннями слуху. Віра Миколаївна підтримує тісні зв’язки з директором та педколективом спецшколи, організовує та проводить інформаційно­роз’яснювальну роботу серед учнів школи, орієнтуючи їх на вибір подальшого життєвого шляху після закінчення навчального закладу. Багато років Віра Миколаївна обиралась членом президії Чернігівської облорганізації УТОГ.

 

Голова Бахмацької ТО УТОГ С.М. Перенко.

 

У Бахмацькій ТО УТОГ з 1998 головою працює слабочуюча Світлана Миколаївна Перенко, яка за допомогою перекладача­дактилолога Ірини Дмит­рівни Петрової надає соціально­побутову допомогу нечуючим м. Бахмач та сільської місцевості.

 

Перекладач-дактилолог Бахмацької ТО УТОГ І.Д. Петрова.

 

Для вирішення організаційних питань діяльності ТО, а також надання допомоги нечуючим, голова і перекладач звертаються до міського голови, депутатів, підприємців міста. До знаменних дат для нечуючих ТО Світлана Миколаївна та Ірина Дмитрівна організовують різноманітні конкурси й вечори. Власними силами та за допомогою нечуючих активістів проводять косметичні ремонти будівлі та приміщень, підтримують територію у належному стані.

 

Далі буде.

 

В. ЛИСЕНКО, інструктор­ методист у справах глухих Чернігівської обласної організації УТОГ.

 газета Наше Життя

Нариси з історії створення та розвитку мережі УТОГ на Чернігівщині (продовження)

2015-11-15
УТОГ / В організаціях УТОГ https://ourlife.in.ua/uploads/posts/2015-11/1446804560_foto-20-sivenko-larisa-mikolayivna.jpg

Згідно з постановою IX пленуму ЦП УТОГ, у 1990 році обласні відділи УТОГ здійснили реорганізацію клубних установ у територіальні організації УТОГ.

 

газета Наше Життя

Реклама


Популярне

НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ